Diváci viděli v Turnově světový výkon v hodu diskem
11.09.2024 16:15:50 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
V úterý 3. září proběhl v Turnově již 24. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka. Pořadatelé zajistili v hlavní disciplíně mítinku, kterou byl hod diskem, mistra Evropy z Říma Slovince Kristjana Čeha. Ten nezklamal a svou kvalitu potvrdil hodem dlouhým 67 metrů a 11 centimetrů. Velmi dobře tím oslavil šedesáté výročí světového rekordu Ludvíka Daňka.
Druhou velkou ozdobou mítinku byla oštěpařka Nikola Ogrodníková, bronzová medailistka z olmpijských her Paříže. Té se moc nedařilo a skončila na druhém místě výkonem 55,35 cm, když ji porazila její oddílová kolegyně Andrea Železná výkonem 56,94 cm. Třetí velkou událostí bylo loučení Adama Sebastiána Helceleta s velmi úspěšnou atletickou kariérou na stadion u kde s atletikou začínal. Mítink ozdobil také dvojnásobný vítěz běhu na 100 a 200 metrů, bahamský sprinter Ian Kerr časy 10.51 a 20.75 s.
Závěrečnou velmi kvalitní tečku předvedl v běhu na 800 metrů Jan Tesař časem 1:46.09 s. Celkem se mítinku zúčastnilo 135 závodníků z 10 zemí světa.
Podrobnější článek a další fotografii připravujeme
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 56 fotek)
Související články
Daňkův memoriál ozdobí olympionička Ogrodníková i loučící se Helcelet
Obrazem: Memoriál Ludvíka Daňka 2023
Memoriál Ludvíka Daňka se koná potřiadvacáté
Memoriál Ludvíka Daňka 2021 objektivem Petra Ježka
Memoriál Ludvíka Daňka bude po dvou letech opět v květnovém termínu
Obrazem: Memoriál Ludvíka Daňka 2021
Memoriál Ludvíka Daňka 2021 se koná již v úterý 14. září!
Epidemiologická opatření přesunula Memoriál Ludvíka Daňka na září
Atletický Memoriál Ludvíka Daňka v Turnově v roce 2020 neproběhne
Diskař Imrich Bugár, manažer turnovského mítinku, oslavil 65 let
Memoriál Ludvíka Daňka tentokrát skrápěl déšť
FOTO: Memoriál Ludvíka Daňka poprvé vyhrál Jamajčan Dacres
FOTO: Wierig na Daňkově memoriálu utnul sérii výher Malachowského
Foto i video: Malachowski popáté ovládl disk na Daňkově memoriálu
FOTO: Potřetí v řadě kraluje na Daňkově memoriálu Piotr Malachowski
Obrazem: Vítězství na Memoriálu Ludvíka Daňka obhájil Piotr Malachowski
FOTO: Daňkův memoriál propršel, přesto diváci viděli skvělé výkony
FOTO: Diskaři Hartingovi chybělo 59 cm k rekordu Daňkova memoriálu
FOTO: Turnov viděl rekord mítinku i limity na šampionáty
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Obojživelníci se v Libereckém kraji opět dostanou k rybníkům bezpečně
Liberecký kraj bude i letos přenášet obojživelníky přes silnice na místa, kde se rozmnožují, aby nedocházelo k jejich hromadným úhynům. Krajská rada včera schválila podání žádosti o dotaci z programu Ministerstva životního prostředí, který podporuje péči o přírodu a chráněné druhy. „Projekt se osvědčil již v předchozích letech a díky němu se podařilo zachránit stovky žab a čolků. Každý rok sledujeme, jak se zvířata bezpečně dostávají na svá místa rozmnožování, a víme, že podobné akce veřejnost velmi oceňuje," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana pro resort životního prostředí a zemědělství.
Více než 1,5 milionem korun podporuje kraj vědomostní soutěže žáků
Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630 000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1.200.000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.
Nejnovější články
ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
Nízkoprahové centrum v Semilech nabízí pomocnou ruku pro mládež
Radek Juška pošesté dominoval na Jablonecké hale
Krajské týdny pro neziskový sektor opět propojí organizace i veřejnost
Přestavba sportovní haly v Turnově 2 před zahájením
Nejčtenější články
27.01.: Přestavba sportovní haly v Turnově 2 před zahájením
27.01.: Talent ze Semil v Senátu: Výstava Svět očima dětí
27.01.: V roce 2025 Krkonoše navštívilo více než 4,1 milionu lidí
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.