Divákům v turnovské hale se představili místní boxeři a jedna boxerka

26.09.2013 19:40:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Divákům v turnovské hale se představili místní boxeři a jedna boxerka

Box TJ Turnov pořádal v sobotu 21. září v hale TJ Turnov ve Skálově ulici 1. kolo české národní ligy v boxu. Za domácí tým nastoupili čtyři muži a také první žena turnovského boxu Bětka Šulcová. Zápasy sledovalo více než dvě stě nadšených diváků.

Nový oddíl boxu TJ Turnov funguje zhruba rok a tyto zápasy byly první oficiální před publikem. V kategorii přípravek měl startovat ve váze do 30 kg Tomáš Bárta, kterému ale nedorazil soupeř.

V kategorii kadetů do 80 kg boxoval Petr Vít, který prohrál na body s boxerem z Prahy. „Petr byl před zápasem nemocný a bohužel mu odešla fyzička," dodal trenér Jan Bartoš.

V kategorii mužů nastoupil ve váze do 64 kg Milan Sehnal proti soupeři z Jičína. „Milan měl po celý zápas převahu, ale ve chvílích kdy soupeř zaútočil, se nesmyslně několikrát otočil, za což byl napomínán a to podle nových pravidel převzatých z profiringu znamená velkou bodovou ztrátu, kterou už v zápase nedohnal. Byl to jeho druhý zápas v životě, takže si asi vybral daň za nezkušenost," vysvětlil Bartoš.

V zápase do 69 kg nastoupil k prvnímu zápasu v životě Miroslav Kravec. „Fyzicky byl Míra připravený dobře, ale technicky byl lepší soupeř. Přes krvavé zranění oka ale odboxoval dobrý zápas a nakonec prohrál těsně na body. Je to náš největší dříč a ještě se může zlepšit," hodnotil zápas turnovský trenér.

Národní liga boxu v Turnově - zápas Bětky Šulcové<br />Autor: Tereza Burkoňová Dominik Vesecký měl startovat v kategorii juniorů do 81 kg, ale ani jemu nepřijel soupeř, takže nastoupil proti muži. Ten už svou vizáží budil respekt, Dominik se do něj statečně pustil, ale ve druhém kole už nestačil a trenér proto raději „hodil ručník" do ringu, aby nedošlo ke zbytečnému zranění.

Vyvrcholením boxerského turnaje pro diváky byl jediný zápas žen, ve kterém nastoupila Bětka Šulcová. Ta je všestranná sportovkyně a ohromná bojovnice. I přes přípravu, která nebyla ideální, boxovala statečně a po čtyřech kolech zvítězila na body, což znamená její druhé vítězství v ringu ze dvou zápasů.

„Mrzí mě jen tolik omluvenek. Souvisí to s tím, že přes prázdniny dnešní mládež až na výjimky nechce moc trénovat, což v boxu nejde. To platí pro soupeře a bohužel i pro některé borce z našeho oddílu," dodal na závěr trenér a zakladatel oddílu boxu TJ Turnov. 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT