Divákům v turnovské hale se představili místní boxeři a jedna boxerka

26.09.2013 19:40:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Divákům v turnovské hale se představili místní boxeři a jedna boxerka

Box TJ Turnov pořádal v sobotu 21. září v hale TJ Turnov ve Skálově ulici 1. kolo české národní ligy v boxu. Za domácí tým nastoupili čtyři muži a také první žena turnovského boxu Bětka Šulcová. Zápasy sledovalo více než dvě stě nadšených diváků.

Nový oddíl boxu TJ Turnov funguje zhruba rok a tyto zápasy byly první oficiální před publikem. V kategorii přípravek měl startovat ve váze do 30 kg Tomáš Bárta, kterému ale nedorazil soupeř.

V kategorii kadetů do 80 kg boxoval Petr Vít, který prohrál na body s boxerem z Prahy. „Petr byl před zápasem nemocný a bohužel mu odešla fyzička," dodal trenér Jan Bartoš.

V kategorii mužů nastoupil ve váze do 64 kg Milan Sehnal proti soupeři z Jičína. „Milan měl po celý zápas převahu, ale ve chvílích kdy soupeř zaútočil, se nesmyslně několikrát otočil, za což byl napomínán a to podle nových pravidel převzatých z profiringu znamená velkou bodovou ztrátu, kterou už v zápase nedohnal. Byl to jeho druhý zápas v životě, takže si asi vybral daň za nezkušenost," vysvětlil Bartoš.

V zápase do 69 kg nastoupil k prvnímu zápasu v životě Miroslav Kravec. „Fyzicky byl Míra připravený dobře, ale technicky byl lepší soupeř. Přes krvavé zranění oka ale odboxoval dobrý zápas a nakonec prohrál těsně na body. Je to náš největší dříč a ještě se může zlepšit," hodnotil zápas turnovský trenér.

Národní liga boxu v Turnově - zápas Bětky Šulcové<br />Autor: Tereza Burkoňová Dominik Vesecký měl startovat v kategorii juniorů do 81 kg, ale ani jemu nepřijel soupeř, takže nastoupil proti muži. Ten už svou vizáží budil respekt, Dominik se do něj statečně pustil, ale ve druhém kole už nestačil a trenér proto raději „hodil ručník" do ringu, aby nedošlo ke zbytečnému zranění.

Vyvrcholením boxerského turnaje pro diváky byl jediný zápas žen, ve kterém nastoupila Bětka Šulcová. Ta je všestranná sportovkyně a ohromná bojovnice. I přes přípravu, která nebyla ideální, boxovala statečně a po čtyřech kolech zvítězila na body, což znamená její druhé vítězství v ringu ze dvou zápasů.

„Mrzí mě jen tolik omluvenek. Souvisí to s tím, že přes prázdniny dnešní mládež až na výjimky nechce moc trénovat, což v boxu nejde. To platí pro soupeře a bohužel i pro některé borce z našeho oddílu," dodal na závěr trenér a zakladatel oddílu boxu TJ Turnov. 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT