Dny čtenářů na hradě Valdštejně a slavnostní pasování

03.07.2021 11:38:06 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Dny čtenářů na hradě Valdštejně a slavnostní pasování

Slavnostní pasování turnovských prvňáčků do řádu rytířů čtenářů, za účasti královské družiny, proběhlo na závěr školního roku na hradě Valdštejně. Děti vedle glejtů a rytířské listiny s pečetí obdržely knížku spisovatelky Michaely Fišarové První školní výlet.

Cestou na hrad prošly děti stezku poznání zaměřenou na knížky, pohádky a také přírodu Českého ráje. Předáním knížek se ukončuje tento v pořadí již 13. ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti, Knížka pro prvňáčka - Už jsem čtenář, kterou inicioval Klub dětských knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Finančně podpořil tento projekt také MAP Turnovsko II.

„Ke knížce se žáci vrátí při hodinách Dílen čtení v novém školním roce. Plánovány jsou také besedy se spisovatelkou Michaelou Fišarovou, která knihu s názvem První školní výlet napsala. Věříme, že časovou ztrátu trochu doženeme, ale bude záležet na dětech a jejich rodičích, zda budou o prázdninách věnovat čas také trochu čtení," uvedla za turnovskou knihovnu Eva Kordová.

Zároveň byly předány knížky některým žákům druhých ročníků, které pořadatelé díky uzavření škol v pandemii, nestihli předat. Kniha spisovatelky Lenky Rožnovské, Katka a klokan ze šuplíku se dostává ke svým čtenářům téměř s ročním zpožděním. Také tyto třídy zařazují v příštím školním roce do projektu Druhé a další čtení.

„Děkujeme za spolupráci a spolupořadatelství TPCR hradu Valdštejn, Městu Turnov, jmenovitě Elišce Gruberové, Radce Vydrové, Radimu Štichovi, Martinu Doubkovi a Veronice Preislerové. Celkově se závěru projektu zúčastnilo 258 dětí. Budeme se těšit na všechny čtenáře těšit opět v novém školním roce v hodinách výchovy ke čtenářství," dodala Eva Kordová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Provoz na turnovských mateřských školách během prázdnin
Turnovští předškoláci se loučí se školkou
Turnovští prvňáčci byli pasováni do Řádu rytířů čtenářů
Knížka pro prvňáčka Už jsem čtenář v Turnově pojedenácté
Na Turnovsku jsou prvňáčci znovu pasováni na čtenáře

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Závod Lyžuj lesy prověří mladé závodníky na jilemnické Hraběnce
Únorový program turnovské knihovny
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí

Nejčtenější články

03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
04.02.: Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT