Dny čtenářů na hradě Valdštejně a slavnostní pasování

03.07.2021 11:38:06 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Dny čtenářů na hradě Valdštejně a slavnostní pasování

Slavnostní pasování turnovských prvňáčků do řádu rytířů čtenářů, za účasti královské družiny, proběhlo na závěr školního roku na hradě Valdštejně. Děti vedle glejtů a rytířské listiny s pečetí obdržely knížku spisovatelky Michaely Fišarové První školní výlet.

Cestou na hrad prošly děti stezku poznání zaměřenou na knížky, pohádky a také přírodu Českého ráje. Předáním knížek se ukončuje tento v pořadí již 13. ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti, Knížka pro prvňáčka - Už jsem čtenář, kterou inicioval Klub dětských knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Finančně podpořil tento projekt také MAP Turnovsko II.

„Ke knížce se žáci vrátí při hodinách Dílen čtení v novém školním roce. Plánovány jsou také besedy se spisovatelkou Michaelou Fišarovou, která knihu s názvem První školní výlet napsala. Věříme, že časovou ztrátu trochu doženeme, ale bude záležet na dětech a jejich rodičích, zda budou o prázdninách věnovat čas také trochu čtení," uvedla za turnovskou knihovnu Eva Kordová.

Zároveň byly předány knížky některým žákům druhých ročníků, které pořadatelé díky uzavření škol v pandemii, nestihli předat. Kniha spisovatelky Lenky Rožnovské, Katka a klokan ze šuplíku se dostává ke svým čtenářům téměř s ročním zpožděním. Také tyto třídy zařazují v příštím školním roce do projektu Druhé a další čtení.

„Děkujeme za spolupráci a spolupořadatelství TPCR hradu Valdštejn, Městu Turnov, jmenovitě Elišce Gruberové, Radce Vydrové, Radimu Štichovi, Martinu Doubkovi a Veronice Preislerové. Celkově se závěru projektu zúčastnilo 258 dětí. Budeme se těšit na všechny čtenáře těšit opět v novém školním roce v hodinách výchovy ke čtenářství," dodala Eva Kordová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Provoz na turnovských mateřských školách během prázdnin
Turnovští předškoláci se loučí se školkou
Turnovští prvňáčci byli pasováni do Řádu rytířů čtenářů
Knížka pro prvňáčka Už jsem čtenář v Turnově pojedenácté
Na Turnovsku jsou prvňáčci znovu pasováni na čtenáře

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem nazvané Dvě slunce právě absolvuje zpěvačka Aneta Langerová. V úterý 5. prosince od 19 hodin zavítá do jabloneckého divadla. Aneta Langerová se po vzácném čase Na Radosti vydala domů do svého nitra a stala se pozorovatelem nových příběhů.

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
02.12.: Adventní a vánoční Valdštejn začíná
02.12.: Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT