Dny evropského dědictví 2020 v Jilemnici zahájí vernisáží

08.09.2020 14:45:23 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Jilemnice

Dny evropského dědictví 2020 v Jilemnici zahájí vernisáží

Dny evropského dědictví tradičně probíhají i v podkrkonošském městě Jilemnici. Letos se akce v rámci DED konají od pátku 11. do čtvrtka 24. září. Podívejte se na stručný přehled.

pátek 11. 9. 2020

 

V Jilemnici připravují výstavu Poklady starých zahrad 17:00 - vernisáž výstavy Poklady starých zahrad aneb Co nám roste za humny, Erbovní sál Krkonošského muzea v Jilemnici, pořádá KM Jilemnice, vstupné dobrovolné. Samostatná pozvánka

sobota 12. 9. 2020

10:00 - komentovaná prohlídka kostela sv. Vavřince, PaedDr. Jan Luštinec, pořádá Římskokatolická farnost - děkanství Jilemnice, vstupné dobrovolné

10:00 - 16:00 radniční věž (Masarykovo nám. 82) - prohlídka opakovacího hodinového stroje s výkladem, pořádá město Jilemnice, vstup zdarma.

10:00 - 16:00 zpřístupnění věže základní školy, Komenského 288, pořádá město Jilemnice, vstup zdarma.

10:00 - 16:00 tržnice řemesel - jilemnický pivovar, Komenského 1,: K-MÓDA s. r. o. - originální a výtvarně zpracované oděvy; korálková dílna Dity Dolenské - ručně vyrobená bižuterie, šperky z fimo hmoty, drátované dekorace, figurky a betlémy ze šustí, slaměné ozdoby, malovaná trička, plstěné brože, víly a skřítci, korálková dílna pro děti; floristická dílna - floristika, svatební květinový servis, výzdoby interiérů i exteriérů, kurzy tvoření; stuhařský tkalcovský stav Ludorf - ukázka tkaní na unikátním stuhařském stavu z roku 1903; světnička Jilemského spolku paní a dívek - kronikářka města Mgr. Jaroslava Kunátová umožní návštěvníkům nahlédnout do kronik města

15:00 - komentovaná prohlídka města, PaedDr. Jan Luštinec, pořádá město Jilemnice. Sraz účastníků v podloubí radnice čp. 81 na Masarykově náměstí, v případě nepříznivého počasí je možná změna programu.

čtvrtek 17. 9. 2020

18:00 - Pojďte s námi do školy, PaedDr. Jan Luštinec, přednáška o historii jilemnického školství, pořádá město Jilemnice, vstup zdarma.

V Jilemnici chystají výstavu Paradoxy Milana Lanny Hroudy pátek 18. 9. 2020

17:00 - vernisáž výstavy obrazů Milana Lanny Hroudy, Erbovní sál Krkonošského muzea v Jilemnici, pořádá KM Jilemnice, vstupné dobrovolné. Samostatná pozvánka

sobota 19. 9. 2020

9:00 - 16:00 - prohlídky expozice Železničního muzea Martinice, pořádá Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších.

10:00 - komentovaná prohlídka zvonů v kostele sv. Vavřince, PaedDr. Jan Luštinec, pořádá Římskokatolická farnost - děkanství Jilemnice, vstupné dobrovolné.

čtvrtek 24. 9. 2020

19:00 - Ať to frčí! PaedDr. Jan Luštinec, přednáška k 125. výročí založení ČKS SKI Jilemnice, Erbovní sál Krkonošského muzea v Jilemnici, pořádá Klub Betanie, vstupné dobrovolné.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Slovem i hudbou oslavili na Valdštejně Dny evropského dědictví
V Jilemnici chystají výstavu Paradoxy Milana Lanny Hroudy
V Jilemnici připravují výstavu Poklady starých zahrad
FOTO: Nové expozice v Jilemnici oživí komentované prohlídky
Nepřístupné památky blíže lidem, i to jsou Dny evropského dědictví
Jilemnické poznávání odstartuje Dny evropského dědictví v Jilemnici

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek
Kraj opět žádá ministerstvo o dotaci na zajištění sociálních služeb

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT