Do 29. dubna mohou města a obce žádat o grant na Oranžový přechod

23.03.2022 16:41:03 | Autor: Šárka Lapáčková Beránková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Do 29. dubna mohou města a obce žádat o grant na Oranžový přechod

Podle dopravních statistik se 40 % nehod s chodci odehraje na přechodu pro chodce. Správné a dostatečné osvětlení je přitom jedním z klíčových faktorů, jak nehodám zabránit. Nadace ČEZ proto letos opět spouští grant Oranžový přechod, který pomáhá zvyšovat bezpečnost přechodů pro chodce jejich osvětlením. Během uplynulých devíti ročníků se takto podařilo zabezpečit 199 přechodů po celé České republice.

Jen na východě Čech to byly vloni tři bezpečné přechody - v Broumově, Skutči a České Třebové. Od roku 2013, kdy Nadace vyhlásila grant poprvé, se na východě Čech povedlo osvětlit a zvýšit bezpečnost na 15 přechodech.

Až do 29. dubna se obce, města či městské obvody mohou přihlásit do grantového řízení Oranžové přechody Nadace ČEZ, zaměřeného na podporu zvyšování bezpečnosti chodců formou instalace osvětlení přechodů pro chodce. Nadační příspěvek až do výše 120 000 korun je určený pro dosud neosvětlené nebezpečné přechody, ať už se nacházejí v obci nebo mimo ni.

Loni Nadace ČEZ podpořila částkou tři miliony korun osvícení 27 přechodů pro chodce, mimo jiné například v Teplicích, v Kadani, v Jílovém u Prahy nebo v Jilemnici. Od roku 2013, kdy byl grant poprvé vyhlášen, pak pomohla zvýšit bezpečnost celkem 199 přechodů po celé České republice. Na jejich osvětlení věnovala dohromady 28,3 milionů korun.

Oranžový přechod 2022

Příjem žádostí je od 1. 2. - 29. 4. 2022. Grantové řízení Oranžový přechod je zaměřeno na podporu zvyšování bezpečnosti chodců formou instalace osvětlení přechodů pro chodce. Nadační příspěvek je určen na instalaci osvětlení dosud neosvětlených nebezpečných přechodů pro chodce v intravilánu i extravilánu. Příjemcem nadačního příspěvku mohou být pouze obce, města, nebo městské obvody či městské části hlavního města Prahy, které splňují kritéria daná grantovými podmínkami zveřejněnými na webových stránkách nadace. Maximální výše nadačního příspěvku je 120 000 Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Grant Stromy: Žádost pro jaro 2022 lze podat během února
Díky Nadaci ČEZ zakořeňují v Aleji vzpomínek další ovocné stromy
V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
Naučnou stezku Opevněné Trutnovsko rozšířili o nové panely
Až do konce dubna mohou obce žádat o peníze na přechody pro chodce
Cyklostezku podél Jizery v Semilech doplnila naučná stezka
Grantové programy Nadace ČEZ jsou v plném proudu
Práce na cyklostezce Odra-Nisa pokračují, hotovo bude na jaře

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT