Do konce března probíhá těžba v lese na Šetřilovsku

19.02.2024 11:26:29 | Autor: OŽP města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Do konce března probíhá těžba v lese na Šetřilovsku

Do konce března se v okolí Boží vody bude kácet. Těžba se dotkne poškozených a odumírajících dřevin, celkově bude odtěženo zhruba 2,5 % porostu v místě, a to bez vzniku holin.

V období vegetačního klidu, tedy do konce března 2024, je plánována těžba na lesním pozemku p. č. 2819 a 2826 v katastrálním území Turnov. Jedná se o lesní komplex kolem Boží vody, konkrétně jeho část navazující na Nový park za Metelkovým sady a areál bývalé restaurace na Šetřilovsku.

Město Turnov, jako vlastník lesních pozemků, má povinnost řídit se platnou legislativou v oblasti lesnického hospodaření. S ohledem na vybraná ustanovení lesního zákona nastala městu povinnost provést obnovní těžbu v hospodářských lesích v lokalitách Šetřilovsko a Boží voda.

Dotčené porosty jsou ve věku cca 150 let, dosáhly doby obmýtí a nacházejí se v obnovní době. Obnova porostu je navržena s ohledem na charakter porostu a zachování mimoprodukčních funkcí lesa, zejména funkce rekreační. Jedná se o výběrový zásah.

V dotčených porostech byly odborným lesním hospodářem označeny dřeviny poškozené, odumřelé a odumírající, dřeviny ve špatném zdravotním stavu a s nízkou provozní bezpečností. Dále budou odstraněny stromy, které nejvíce konkurují cílovým stromům.

Celková zásoba uvedených porostů je 5.134 m3. Objem plánované těžby je 130 m3. Plánovaným zásahem tak bude odtěženo 2,5 % z celkové zásoby porostu, a to bez vzniku holin.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT