Do Semil zavítá unikátní divadlo Continuo

05.07.2011 08:12:00 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Do Semil zavítá unikátní divadlo Continuo

Finis Terrae divadla Continuo je pohybové, loutkové a výtvarné pouliční představení s montáží historických textů, fyzického herectví, živé hudby, rytmu a výtvarné poezie. V pátek 8. července bude toto představení k vidění i v Semilech.

Po premiéře v Norimberku v dubnu 2009 se inscenace vydala na cestu po Evropě. Hrála se ve Francii, Německu, Polsku, v Belgii, na Slovensku, na řadě míst v České republice (Praha, České Budějovice, Brno a další) a doputovala, stejně jako mise v 15. století, až na mys Finisterre ve Španělsku. A v pátek 8. července doputuje také do Semil.

Představení se koná v rámci Hudebních pátků (jejich kompletní přehled zde), který bude tentokrát výjimečně divadelní i když hudba rozhodně nebude chybět. Vstupné je 80 korun a začíná se hrát ve 21 hodin na prostranství před Zámkem v Semilech.

Divadlo Continuo:

Finis Terae. Foto: Petr MoravecMezinárodní nezávislá divadelní skupina je vedená režisérem a uměleckým vedoucím Pavlem Štouračem. Od roku 1995 skupina trvale sídlí a tvoří v malé vesnici Malovice, 25 km od Českých Budějovic, v prostorách bývalé zemědělské usedlosti pojmenované Švestkový Dvůr. Inscenace Divadla Continuo je prakticky nemožné žánrově zařadit. Pohyb, fyzické herectví, tanec, cirkusové techniky, živá muzika, stejně jako výrazná výtvarná stylizace - to vše vytváří nezaměnitelnou poetiku jednotlivých inscenací. Mnohem důležitější než otázky estetiky a stylu je pro členy Continua podstatné hledání a zpracování tématu, potřeba pracovat společně, divit se, být překvapováni, učit se, rozvíjet se, a výsledky práce sdílet s diváky.

Inscenace Finis Terae:

Muži jsou pryč, odjeli. Hledají Grál, mír, svobodu, či vykoupení. Putují za vítězstvím, za dobrodružstvím. Jedou tam, aby se mohli vrátit zpět jako hrdinové. Přivezou koření a myrhu. Doma zůstaly jen ženy. Ostrov uprostřed světa. Obraz osiřelé ženské duše ve stínu velkolepých mužských cest. Pohybové, loutkové a výtvarné pouliční představení, montáž historických textů, pohybu, živé hudby, rytmů a výtvarné poezie. Podobenství o dvou cestách; mužské a ženské, vnější a vnitřní.

Fotografie použity se svolením Divadla Continuo. Foto: Petr Moravec

Prázdninovou kulturu v Semilech obstarají Hudební pátky

Více informací o divadlech v Pojizeří najdete v rubrice Kultura - divadla 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kotrmelec Jitky Smutné uvidíte na Smržovce

Zveme vás v pátek 8. března od 18 hodin na zábavnou talkshow ve smržovském Parkhotelu, kterou moderuje Tomáš Barták. Více podrobností

Slavnostně odhalili korunku pro soutěž Miss Czech Republic 2024

Již 15. ročník soutěže Miss Czech Republic 2024 představil své finalistky. Dívky se nyní budou připravovat na květnové finále, které odvysílá hlavní mediální partner TV NOVA na stanici Nova Fun. Spolu s krásnými soutěžícími byla poprvé odhalena také korunka pro vítězku, již tradičně vzešla od Olgy Kopalové Rynešové z jablonecké dílny ŠENÝR Bijoux. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda
Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce
Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
Krajská knihovna vydala další zvukovou knihu
Opět je tu grantová výzva Milion pro Turnov

Nejčtenější články

18.02.: FOTO: Beran a Bizon pozvali do Svojku fotbalové hosty
19.02.: Do konce března probíhá těžba v lese na Šetřilovsku
19.02.: Krajská záchranka má deset nových vozů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT