Do turnovských mateřských škol v září nastoupí téměř 200 nových dětí

02.06.2022 21:52:33 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Do turnovských mateřských škol v září nastoupí téměř 200 nových dětí

Do turnovských mateřských škol od září 2022 přibude celkem 186 dětí, z nichž 131 se narodilo do 31. srpna 2019 a splňují věkovou hranici pro běžný vstup do předškolního vzdělávání, dalších 21 dětí je předškolního věku a nastupují k povinné předškolní docházce.

Bylo přijato také 35 dětí mladších tří let, narozených v podzimních měsících roku 2019, případně v lednu 2020. Možnost přijetí dětí mladších tří let se zvýšila především díky nové třídě pro nejmladší děti v MŠ Zelenka v ulici Zborovská, která funguje od roku 2019.

Kapacity pro umístění předškolních dětí v mateřských školách v Turnově tedy i v novém školním roce jsou, ne vždy se však počet volných míst v konkrétní škole shoduje s preferencí rodičů. Podle dostupných informací byly přijaty všechny zapsané děti s trvalým pobytem v Turnově, v MŠ Sluníčko pak děti byly přijímány s přihlédnutí k jejich speciálním vzdělávacím potřebám.

Běžné příjímací řízení do mateřských škol v Turnově je ukončeno, ve čtvrtek 2. června 2022 proběhne mimořádný zápis do mateřské školy určený výhradně dětem z Ukrajiny, kterým byla v České republice poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině. V současné době jsou kapacity turnovských mateřských škol zcela zaplněny, pro umístění ukrajinských dětí s bydlištěm v Turnově se tedy budou hledat jiná řešení. Podle počtu zapsaných dětí předškolního věku se situace bude řešit ve spolupráci s Libereckým krajem.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT