Do turnovských mateřských škol v září nastoupí téměř 200 nových dětí

02.06.2022 21:52:33 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Do turnovských mateřských škol v září nastoupí téměř 200 nových dětí

Do turnovských mateřských škol od září 2022 přibude celkem 186 dětí, z nichž 131 se narodilo do 31. srpna 2019 a splňují věkovou hranici pro běžný vstup do předškolního vzdělávání, dalších 21 dětí je předškolního věku a nastupují k povinné předškolní docházce.

Bylo přijato také 35 dětí mladších tří let, narozených v podzimních měsících roku 2019, případně v lednu 2020. Možnost přijetí dětí mladších tří let se zvýšila především díky nové třídě pro nejmladší děti v MŠ Zelenka v ulici Zborovská, která funguje od roku 2019.

Kapacity pro umístění předškolních dětí v mateřských školách v Turnově tedy i v novém školním roce jsou, ne vždy se však počet volných míst v konkrétní škole shoduje s preferencí rodičů. Podle dostupných informací byly přijaty všechny zapsané děti s trvalým pobytem v Turnově, v MŠ Sluníčko pak děti byly přijímány s přihlédnutí k jejich speciálním vzdělávacím potřebám.

Běžné příjímací řízení do mateřských škol v Turnově je ukončeno, ve čtvrtek 2. června 2022 proběhne mimořádný zápis do mateřské školy určený výhradně dětem z Ukrajiny, kterým byla v České republice poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině. V současné době jsou kapacity turnovských mateřských škol zcela zaplněny, pro umístění ukrajinských dětí s bydlištěm v Turnově se tedy budou hledat jiná řešení. Podle počtu zapsaných dětí předškolního věku se situace bude řešit ve spolupráci s Libereckým krajem.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
25. Šermířské loučení s létem chystají na Rotštejně
Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Obrazem: Jak postupuje stavba mostu na semilské sídliště V Řekách

Nejčtenější články

14.08.: Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
12.08.: Vzpomínky a příběhy opanovaly Den otevřených dveří v Hornychově vile

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT