Domácí házenkářky si připsaly druhé místo

14.02.2011 15:13:50 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Domácí házenkářky si připsaly druhé místo

Sobotní házenkářský turnaj Pohoda cup v turnovské sportovní hale byl pro domácí ženy úspěšný, když si připsaly druhou příčku. Šlo už o 8. ročník zimního turnaje žen a účastnilo se celkem sedm družstev.

Domácí házenkářky se v prvním zápase postavily proti hráčkám z Hájů Praha a jejich vstup do utkání byl vynikající. I v dalších zápasech předváděly Turnovačky rychlou a bojovnou házenou, a i když se v průběhu turnaje nedokázaly vyvarovat chybám, i v dalších čtyřech utkáních opouštěly palubovku vítězně. Jedinou porážku turnovské házenkářky utrpěly až v posledním utkání, kdy podlehly favoritkám a vítězkám turnaje - hráčkám z pražských Střešovic.

Každoročními účastníky turnaje bývají pražská družstva, která atakují čelní místa tabulky soutěže Pražské divize - Tatran Střešovice, HC Háje Praha, Astra Praha B, Astra Praha C a Wendy Mělník. Premiéru si v Turnově odbyly házenkářky z Pardubic. Po dvou utkáních odehraných v plánovaných časech se muselo, z důvodu opožděného příjezdu hráček Astry C a Pardubic, přikročit k časovým přesunům a úpravám pořadí několika utkání. Přesto nic nezabránilo zdárnému dohrání turnaje.

Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Ludmila Žídková ze Střešovic, nejlepší brankářkou Pavla Hellerová z Mělníka a nejlepší střelkyní se stala Markéta Třísková z pražských Hájů.

Výsledky domácího družstva: TJ Turnov - HC Háje Praha 8:6;  HC Wendy Mělník 9:3; - Pardubice 13:2; - TJ Astra Praha B 13:3; - TJ Astra Praha C 8:7; - Tatran Střešovice 5:7.

Sestava Turnova (branky): B. Kučerová - D. Aissi (13/3), R. Kohoutová (9), I. Tichá (8/3), A. Koubková (7), C. Davidová (6), Š. Gahlerová (4) - z důvodu zranění ke 2 utkáním nenastoupila, N. Tomášová (3), V. Ševrová (2), A. Vališová (2), P. Bártová (1), A. Šafářová (1).      

Konečné pořadí turnaje:
1. Tatran Střešovice 12 (51:32)
2. TJ Turnov 10 (56:28)
3. TJ Astra Praha B 8 (46:53)
4. HC Háje Praha 6 (43:39)
5. TJ Astra Praha C 4 (43:43)
6. I. HC Wendy Mělník 1 (26:46)
7. Pardubice 1 (29:54)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT