Domácí maximum vyneslo Rokytnici postup do 3. ligy!

28.04.2011 16:10:17 | Autor: Jiří Kapucián | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou

Domácí maximum vyneslo Rokytnici postup do 3. ligy!

V posledním kole po porážce Vysokého Mýta v Náchodě a po domácím vítězství Spartaku nad družstvem TJ Sokol Rybník se dostali rokytničtí kuželkáři poprvé do čela Východočeské divize, a stali se tak vítězem Východočeské divize s právem postupu do 3. ligy!

Dlouhou dobu to vypadalo, že o vítězi se rozhodne mezi družstvy KK Vysoké Mýto a TJ Start Rychnov nad Kněžnou B, ovšem dvě kola před koncem se do čela začalo tlačit družstvo TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou a díky skvěmému finiši se mu nakonec podařilo získat titul.

Proti výborně hrajícímu soupeři však museli domácí kuželkáři předvést nejlepší domácí výkon sezony, a to ještě před závěrečným soubojem přes vedení 8:2 prohrávali na celkově shozené kuželky, a hrozila tak remíza, která by znamenala konec postupovým nadějím. Vynikající týmový výkon však v závěru korunoval výhrou 465-421 Bohumil Kuřina a domácí nakonec nahráli o 27 kuželek více jak soupeř. Výhra 14:2 a poté zpráva z Náchoda, kde C tým hrající v posledních týdnech ve skvělé formě zdolal po vynikajícím výkonu favorozované Vysoké Mýto, rozpoutala rokytnickou postupovou radost.

Hráči Spartaku Rokytnice opanovali také individuální statistiky. V tabulce jednotlivců zvítězil Slavomír Trepera s průměrem 441,5 kuželek na zápas před druhým Janem Hornem s průměrem 440,8 a na třetím Václavem Kašparem s průměrem 437,7 kuželek. Nejlepšího absolutního výkonu dosáhl rovněž Slavomír Trepera a sice 504 shozených kuželek!

Spartak Rokytnice n. J.  2722        14:2          2695            TJ Sokol Rybník
MAŘAS Petr                      457            2:0            446            KOLÁŘ Miroslav
NOVOTNÝ Zdeněk             474            2:0            468            MŰLLER Tomáš
KUČERA Miroslav               420            0:2            479            DUŠEK Miroslav
VALÁŠEK Milan                  457            2:0            441            KOLÁŘ Václav
TREPERA Slavomír             449            2:0            440            ŠŤASTNÝ Ondřej
KUŘINA Bohumil                465            2:0            421            EZR Vlastimil

TJ Jilemnice               2487          12:4         2417            Start Rychnov n. K. B
KRÁL Josef                    365            0:2            406            HANZLÍK Miroslav
JANOUŠEK Jiří               416            2:0            376            KEJZLAR Jaroslav
VOKSA Martin               436            2:0            403            GÁLUS Petr
ČERMÁK Petr                424            2:0            408            DUŠÁNEK  Pavel
SÝS Roman                   402            0:2            420            PÁCHA Jiří
DRÁBEK Jiří                  444            2:0            404            ČIHÁK Martin 

Další utkání 26. kola: SKK Náchod C - KK Vysoké Mýto 12:4 (2747-2581), SKK České Meziříčí - TJ Tesla Pardubice 2:14 (2439-2518), TJ Sokol Dobruška - SK Solnice 6:10 (2474-2538), TJ Jiskra Hylváty - TJ Uragán Milovice 6:10 (2566-2577), SK Kuželky Přelouč - SKK Vrchlabí B 16:0 (2801-2511).

Východočeská divize:

1. Spartak Rokytnice            26   17   2     7    268:148   2552    36
2. KK Vysoké Mýto                26   18   0     8    262:154   2518    36
3. TJ Tesla Pardubice           26   17   1     8    253:163   2534    35
4. SK Kuželky Přelouč            26   16   2     8    240:176   2498    34
5. TJ Start Rychnov B           26   15   2     9    227:189   2521    32
6. SKK Náchod C                   26   14   3     9    226:190   2526    31
7. TJ Sokol Rybník                26   15   0   11    221:195   2511    30
8. TJ Jilemnice                    26   11   2   13    202:214   2469    24
9. SK Solnice                       26   11   2   13    191:225   2513    24
10. TJ Sokol Dobruška          26     9   3   14    193:223   2483     21
11. SKK Vrchlabí B                26   10   1    15    170:246   2496    21
12. TJ Jiskra Hylváty            26     8   1    17    176:240  2503    17
13. TJ Uragán Milovice         26    7    2   17    151:265   2493    16
14. SKK České Meziříčí         26     3   1   22    132:284   2447      7

Pořadí jednotlivců:

jméno hráče družstvo celkem plné dorážka chyby poměr kuž.  maximum
1. TREPERA Slavomír Rokytnice  A  441,5  292,1  149,4     3,2   11 / 14 (504)
2.  HORN Jan Náchod  C  440,8  292,3  148,5     2,0   13 / 14 (485)
3. KAŠPAR Václav V. Mýto  A  437,7  293,0  144,7     2,9   13 / 14 (479)
...9. STEJSKAL Jakub Rokytnice  A  430,5  290,7  139,8     2,7   12 / 14 (472)
15.  MAŘAS Petr Rokytnice  A 427,6  297,1  130,5     4,6   13 / 14 (466)
19. NOVOTNÝ Zdeněk Rokytnice  A  425,5  292,1  133,4     3,9   14 / 14 (474)
22. ČERMÁK Petr Jilemnice  A  424,1  293,4  130,7     4,1   11 / 14 (461)
28. DRÁBEK Jiří  Jilemnice  A  420,5  288,9 131,7  4,0 14 / 14 (488)

Východočeský přebor

Již předposlední kolo Východočeského kuželkářského přeboru rozhodlo o vítězi a postupujícím do divize. Je jím družstvo Trutnova B. Současně se rozhodlo i o tom, že sestupuje pouze družstvo Jičína D. V kole závěrečném tak šlo již jen o kosmetické úpravy tabulky.

Pořadí jednotlivců dle průměru i zisku bodů opanoval s náskokem novopacký Aleš Rolf s vynikajícím průměrem 448,3 kuželky na utkání a dvaceti vyhranými duely, jedním zremízovaným z dvacetičtyř!

26. kolo: TJ Červený Kostelec C - TJ Jilemnice B 14:2 (2685-2551), TJ Lokomotiva Trutnov D - Spartak Rokytnice n. J. B 4:12 (2394-2415).

Konečná tabulka:

1. TJ Lokomotiva Trutnov B   26   19   1     6   284:132   2541   39
2. SKK Hořice C                    26   18   1     7   256:160   2512   37
3. TJ Červený Kostelec B       26   16   4     6   255:161   2481   36
4. TJ Červený Kostelec C       26   16   0    10   254:162  2508    32
5. SKK Jičín C                       26   15   2     9   240:176   2510   32
6. TJ Nová Paka                    26   15   2     9   234:182   2497   32
7. TJ Jilemnice B                  26   14   0   12   203:213    2456   28
8. TJ Lokomotiva Trutnov C   26   12   1   13   185:231    2388   25
9. TJ Lokomotiva Trutnov D   26   10   3   13   192:224    2432   23
10. TJ Dvůr Králové              26   11   0   15   177:239    2422   22
11. SKK Vrchlabí C                26     9   1   16   182:234    2464   19
12. SKK Hořice D                  26     8   1   17   181:235    2459   17
13. Spartak Rokytnice B        26     8   1   17   168:248    2411   17
14. SKK Jičín D                     26    2   1   23    101:315   2374     5

Východočeská soutěž

O vítězi Východočeské kuželkářské sutěže, bylo rozhodnuto velice brzy, když družstvo SKP Hradec Králové A prošlo soutěží bez ztráty bodu a zaslouženě postoupilo do Východočeského přeboru. V posledním kole využili prohry Poříčí hráči Jilemnice C, kteří se po vysoké výhře 14:2 nad Českým Meziříčím posunuli na konečnou třetí příčku.

24. kolo: Spartak Rokytnice n. J. C - Honer club Březovice 6:10 (2425-2450), TJ Jilemnice C - SKK České Meziříčí B 14:2 (2307-2072).

Konečná tabulka:

1. SKP Hradec Králové         24   24    0   0    319:65        2503   48
2. Honer club Březovice      24   17    0   7    246:138      2398    34
3. TJ Jilemnice C                24   15    0   9    227:157      2382    30
4. TJ Poříčí                        24   15    0   9    219:165      2371    30
5. TJ Milovice B                  24   14    1   9    212:172      2389    29
6. Spartak Rokytnice  C       24   14    0  10    221:163      2404    28
7. TJ Nová Paka B               24   11    1  12   189:195      2362     23
8. SKK Vrchlabí D                 24   11    0  13   193:191      2341    22
9. TJ Lokomotiva Trutnov E 24   11    0  13   189:195      2322    22
10. TJ Dvůr Králové B          24     8    1  15   147:237      2328    17
11. SKK České Meziříčí B      24    7     1  16   145:239     2303    15
12. TJ Červený Kostelec D   24     6    0  18   129:255      2281    12
13. TJ Dvůr Králové C          24     1    0  23     60:324      2144     2

Kompletní zpravodajství z kuželkářských soutěží zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedmihorské léto 2024 pokračuje koncerty i divadelními představeními
Vznikla nová geologická expozice Geoparku Český ráj
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
Průběh letní dětské rekreace v Libereckém kraji k polovině července
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou

Nejčtenější články

17.07.: Dětské centrum Stonožka vyroste v Turnově na sídlišti u nádraží
16.07.: Nové městské byty v turnovské ulici Skálova budou brzy k pronájmu
16.07.: Jubilejní desátý Pelechovský pohár kořistí pořadatelů z Proseče

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT