Dopravci v Libereckém kraji ocenili příkladné zaměstnance

26.12.2020 19:30:02 | Autor: klk, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Dopravci v Libereckém kraji ocenili příkladné zaměstnance

Od roku 2007 se vyhlašuje u cestující veřejnosti anketa o nejlepšího řidiče, řidičku a průvodčí, kteří mají nezanedbatelný vliv na kvalitu služeb veřejné dopravy. Z původních výsledků, kdy byl oceněn jeden z nominovaných řidičů či řidiček a jeden či jedna průvodčí, se počet rozrostl i na 2. a 3. místo, a tak ocenění přebíralo celkem šest nominovaných. Kdo byl oceněn letos?

V loňském roce byla zvolena jiná forma ocenění, a to možností vlastní volby našich klíčových dopravců zapojených v IDOL. Oproti předchozím letům se tak naskytla možnost ocenit i ty pracovníky dopravců, kteří se aktivně podílejí na zajištění provozu, jsou vedením společností i svými kolegy uznáváni, ale nemusí být přímo za volantem či mezi cestujícími. Většinou se stejně mezi oceněné řadí pracovníci a pracovnice, kteří mají alespoň v nějaké etapě pracovní činnosti spojené s kontaktem s cestujícími a jejich profesní životopis je mnohdy velmi bohatý. Změna formátu ocenění se setkala s velmi pozitivním ohlasem, a proto i letos máme možnost poděkovat zástupcům jednotlivých dopravců.

ARRIVA vlaky

Dopravce ARRIVA vlaky působí v Libereckém kraji první rok, ale ve svém týmu má pracovníky s dlouhodobou zkušeností. Pan Martin Nohejl pracuje jako průvodčí z nástupního místa Tanvald. Opakovaně dostává od cestujících pochvaly za vstřícné jednání, ochotu pomáhat a milé vystupování. Při veškerých kontrolách byl vždy perfektně připraven a rovněž vzorně dodržoval ústrojovou kázeň.

Na železnici (u SŽDC) pan Nohejl začal působit v roce 2012. Po dopravních zkouškách a zkoušce ze zabezpečovacích zařízení nastoupil do stanice Tanvald jako dozorce výhybek. V roce 2015 po rekonstrukci tratě Tanvald - Liberec přestoupil jako signalista do stanice Hrádek nad Nisou a Liberec Růžodol, po dalších zkouškách sloužil jako závorář ve stanici Rynoltice. Od roku 2018 pracoval ve stanici Liberec jako signalista až do začátku roku 2020, kdy přestoupil do společnosti ARRIVA, kde se stal průvodčím.

BusLine LK

Štefan Kunkela jezdí v tanvaldské provozovně střediska PAD Jablonec nad Nisou. Do nákladní divize tanvaldské provozovny ČSAD Jablonec nad Nisou nastoupil již v roce 1970 a ještě téhož roku v rámci garáží Tanvald přešel na autobus. Právě v letošním roce tak dovršil 50 odsloužených let.

Celou kariéru až dodnes strávil v ČSAD Jablonec nad Nisou, které se stalo od roku 2010 součástí skupiny BusLine, a byl věrný místním linkám na Tanvaldsku, Jablonecku a Semilsku. Do ciziny ho cesty nikdy nelákaly. Jeho „královstvím" byly jen regionální linky a občas nějaký ten místní zájezd. Zato celou škálu linek tanvaldské provozovny od Kořenova a Souše až po spoje do Prahy velmi dobře znal. Od prvního výjezdu až dodnes neměl žádnou zaviněnou nehodu, takže má opravdu fyzicky odjeto více než 1,6 milionu km bez nehody. Nicméně 50 odjetých let na místních linkách bez nehody znamená ocenění za 3 000 000 obvyklých ujetých km. Nejhezčí je na jeho působení fakt, že za celých 50 let ho práce nepřestala bavit, stále má cestující rád a i dnes si řízení autobusu užívá stejně, jako když v roce 1970 nastupoval.

České dráhy

Pan František Hlouška starší ze střediska vlakových čet v České Lípě pracuje u ČD od roku 2005, po celou dobu v pracovní profesi vlakvedoucí osobních vlaků. Dlouhodobě se vyznačuje vzorným přístupem k pracovním povinnostem s mimořádnou iniciativou potvrzovanou pochvalami od cestujících.

Je to profesionál jak po teoretické, tak i po praktické stránce. U cestujících je oblíbený za prozákaznický přístup, aktivní výpomoc, podávání přesných a včasných informací, zajišťování přípojů od zpožděných vlaků, operativní a iniciativní postup při mimořádnostech (nehody, výluky, překážky na trati). Samozřejmě, že se výborně orientuje i v problematice IDOL a cestujícím vždy nabídne nejvýhodnější řešení i s alternativami a vysvětlením, rád, nezištně a ochotně se o své znalosti a zkušenosti podělí s kolegy.

ČSAD Česká Lípa

František Svoboda jezdí u ČSAD Česká Lípa již 49 let a přesto, že již má nárok na zasloužený odpočinek (nar. r.1950) stále se za volantem aktivně podílí na zajištění dopravní obslužnosti. Do ČSAD Česká Lípa nastoupil v roce 1971 nejprve jako řidič nákladního auta, od roku 1972 přešel na řízení autobusu Škoda 706 RTO.

Za svého působení jezdil jak jako řidič pravidelné osobní dopravy, tak i jako zájezdový řidič (do roku 1989 měl povoleny pouze krátkodobé výjezdy do socialistických států). Pan Svoboda je jeden z nejlepších řidičů českolipského dopravce.

ČSAD Liberec

Vedení dopravce rozhodlo, že ocenění si zaslouží dlouholetý řidič Karel Malík (věk 59 let). Do společnosti ČSAD Liberec nastoupil ještě jako učeň 1.9.1977, kdy se vyučil v AutoTatře jako mechanik silničních vozidel. Po vyučení nastoupil základní vojenskou službu a po návratu pracoval 1 rok v dílnách autobusů v Šumavské ulici v Liberci. Ovšem po vzoru jeho otce, který byl řidičem autobusu v Rokytnici nad Jizerou, ho to samozřejmě táhlo za volant autobusu, a proto si udělal řidičské oprávnění a začal jezdit s autobusem.

Od počátku jezdil pravidelné linky z Liberce na „Uran", tj. navážel horníky do Stráže pod Ralskem. U této destinace vydržel neuvěřitelných 15 let. Krátce po revoluci také okusil tehdy velmi žádanou mezinárodní autobusovou zájezdovou dopravu. Nicméně cestování po Evropě a odloučení vyměnil za linku Liberec - Mladá Boleslav, kde ho můžeme potkávat do dnešních dnů. Karel byl vždy příkladným řidičem a jeho starost o úklid autobusu se stala pověstná. Každý jemu přidělený autobus svítí svým leskem na první pohled. Mezi cestujícími je též oblíben pro svou klidnou povahu a má smysl pro humor.

Die Länderbahn

Železniční dopravce již 10 let zajišťuje provoz na trati 089 Liberec - Varnsdorf - Rybniště regionálními vlaky a expresy pod obchodním názvem trilex. Kolektivním rozhodnutím byla letos vybrána Ilona Dernerová. Svoji drážní kariéru jako průvodčí začala v lednu 2015 u Länderbahnu. Milá a vždy usměvavá dokáže přenést dobrou náladu i na cestující.

Protože letošní rok nám z epidemických důvodů neumožňuje společné setkání, pogratulování a předání milé pozornosti za věrné služby ve veřejné dopravě pro Liberecký kraj, pogratuluje Korid LK všem oceněným po dohodě individuálně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za rokem 2020 v dopravě
Vlakové spoje na Českolipsku od příštího roku zajistí Die Länderbahn
FOTO: Po osobních vlacích z Pardubic do Liberce přebírá Arriva i rychlíky
ČSAD Liberec pořídila více nízkopodlažních a velkokapacitních autobusů
Co nového v jízdním řádu od 13. prosince?
Liberecký kraj poosmnácté hodnotí stav dopravy na svém území
Společnosti KORID LK a Silnice LK budou mít nové vedení
Za rok 2019 ocenili šest řidičů a průvodčích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

David Horejš novým trenérem FK Jablonec!

Do nové fotbalové sezony 2022/2023 povede tým Jablonce trenér David Horejš! Nový trenér stvrdil své působení v Jablonci v den svých 45. narozenin. Po sedmiletém působení u A týmu Českých Budějovic se nyní stěhuje na sever Čech, kde bude chtít navázat na svá úspěšná tažení s jihočeským klubem a dostat Jablonec opět do vyšších pater tabulky. Více podrobností na Našem Jablonecku

Cyklovýlet Krajem spisovatele Josefa Šíra

Obecní úřad Horní Branná pořádá v sobotu 21. května již 14. ročník cyklovýletu Krajem spisovatele Josefa Šíra, krkonošského učitele a hornobranského rodáka po stopách jeho učitelování. Start bude v zámecké zahradě Horní Branná od 8 do 11 hodin. Cíl rovněž v zámecké zahradě do 16 hodin. Připraveny jsou cyklistické trasy na 25, 37, 57 a 88 kilometrů. Pěší dětská trasa na 5 kilometrů povede jen v okolí Horní Branné. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mosty ve Svijanech se dočkají rekonstrukce, práce začnou 23. května
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj
Dubnová výzva 10 000 kroků v Turnově ve znamení 750
Kraj opět ocenil učitele. Bylo to po dvouleté koronavirové pauze

Nejčtenější články

18.05.: Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
18.05.: I.A třída: Košťálov/ Libštát doma udolal Rynoltice
19.05.: Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT