Dopravní provoz v turnovské Alešově ulici se zatím změn nedočká

08.02.2024 15:52:32 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Dopravní provoz v turnovské Alešově ulici se zatím změn nedočká

O tom, že ulice Alešova každé ráno a odpoledne zažívá velkou dopravní zátěž, nikdo nepochybuje. Město Turnov se snaží hledat cestu, jak v tomto místě zajistit co nejbezpečnější pohyb dětí. Vyhláška, která měla přinést co nejrychlejší možné řešení, neprošla připomínkovým řízením.

Dle podnětů ze strany školy, rodičů i širší veřejnosti je dopravní situace před detašovanou budovou ZŠ Skálova v Alešově ulici neudržitelná. V ranních i odpoledních hodinách se zde pohybuje velké množství aut, která vjíždí do slepé ulice, otáčí se a opět vyjíždí. V kombinaci s pohybem dětí dopravní špička způsobuje velmi nebezpečné situace.

„Vedení města Turnov si situaci uvědomuje a hledá řešení. Nejrychlejší možné opatření bylo realizováno umístěním pevných bezpečnostních betonových prvků pro oddělení koridoru pro chodce," sdělila tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Mezi plánované projekty patří přestavba sportovní haly v Turnově 2 spojená se zcela novým dopravním řešením oblasti. Kromě jiného by to znamenalo propojení ulic Alešova s ulicí Za Sokolovnou. Toto dopravní řešení by omezilo otáčení a zpětné vyjíždění vozidel do Alešovy a Nádražní. Provoz by se měl stát plynulejším. Projekt ale nemůže přinést rychlé řešení, které je zjevně třeba.

„Vedení města ve spolupráci s dopravním odborem hledalo co nejlepší variantu úpravy provozu, která by zátěž pomohla odlehčit rychleji. Vyhláška, která nakonec byla navržena, počítala se zákazem vjezdu do Alešovy ulice od MŠ Dřevěnka. Odklonit dopravu v místě, kde existuje širší místo pro výstup dětí, a kde se nabízí prostor pro zřízení parkovacích míst K+R (tzn. kiss and ride), a zároveň je možné vjet z Nádražní do Prouskovy ulice a vyjet ulicí Alešovou bez otáčení. To je návrh, který prošel jako nejvhodnější - samozřejmě nikoli ideální, ale za současných podmínek nejpřijatelnější," pokračovala mluvčí.

Záměr byl zveřejněn 20. prosince 2023, lhůta pro připomínky běžela do začátku února. S ohledem na došlé námitky dotčených subjektů veřejná vyhláška o úpravě místního provozu v tomto místě nebude realizována.

Diskuze nad tématem dopravy v Alešově ulice tím ovšem rozhodně nekončí. Vedení města má zájem na přípravě dopravně expertního řešení, které navrhne bezpečné koridory pro chodce a vymezí možnou úpravu provozu. Tento záměr budeme s dotčenými institucemi i s rodiči v předstihu diskutovat s tím, že cílem je najít řešení, které bude možné realizovat co nejdříve. Sledujte městský web a sociální sítě.

„Prosíme všechny, kdo do prostoru vjíždí o respektování maximální povolené rychlosti a zvýšenou opatrnost. Rovněž žádáme, neparkujte auta přímo před vchodem do budovy. Jedná se o bezpečnost vašich dětí. Děkujeme," doplnila Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna
Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii
26.02.: Memorandum k výstavbě IVC v Turnově podepsáno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT