Dopravní výchova turnovské předškoláky baví

11.07.2023 20:45:14 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Dopravní výchova turnovské předškoláky baví

Děti z mateřských škol v Turnově i okolí ovládají základy pravidel silničního provozu ještě dřív, než se poprvé vydají do školy. V jarních měsících se totiž až do června už tradičně vydávají na dopravní hřiště, aby vyzkoušely správné chování cyklisty v praxi.

Hodiny dopravní výchovy pro předškoláky pořádá odbor dopravy MěÚ Turnov ve spolupráci se Žlutou ponorkou. Je to tradice, která patří k jarním měsícům ve školce neodmyslitelně, podobně jako oblíbené jarní výlety.

Děti - samozřejmě poctivě vybavené helmami - z mateřské školy vyráží na dopravní hřiště na ostrově na Koňském trhu, kde na ně čeká instruktáž správného chování cyklisty. Nejdřív si celou trasu projdou, povídají si o dopravních značkách i vodorovném značení. Pak už je čeká testování dovedností přímo při jízdě na kole.

Zkoordinovat jízdu na správné straně komunikace, dát přednost v jízdě, rozhlédnout se na obě strany nebo respektovat „stopku", to pro děti není snadná věc! Naprostá většina z nich nakonec vše zvládne a zpět do školky odchází s pocitem dobrého cyklisty. Zbývá už jen dál trénovat na rodinných vyjížďkách.

V letošním roce dopravní hřiště navštíví téměř dvacet pět mateřských škol. Děti si odnáší novou zkušenost a mohou se těšit na praktickou dopravní výuku, která je na Turnovsku čeká ve čtvrtém ročníku základní školy.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT