Dopravní výchova turnovské předškoláky baví

11.07.2023 20:45:14 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Dopravní výchova turnovské předškoláky baví

Děti z mateřských škol v Turnově i okolí ovládají základy pravidel silničního provozu ještě dřív, než se poprvé vydají do školy. V jarních měsících se totiž až do června už tradičně vydávají na dopravní hřiště, aby vyzkoušely správné chování cyklisty v praxi.

Hodiny dopravní výchovy pro předškoláky pořádá odbor dopravy MěÚ Turnov ve spolupráci se Žlutou ponorkou. Je to tradice, která patří k jarním měsícům ve školce neodmyslitelně, podobně jako oblíbené jarní výlety.

Děti - samozřejmě poctivě vybavené helmami - z mateřské školy vyráží na dopravní hřiště na ostrově na Koňském trhu, kde na ně čeká instruktáž správného chování cyklisty. Nejdřív si celou trasu projdou, povídají si o dopravních značkách i vodorovném značení. Pak už je čeká testování dovedností přímo při jízdě na kole.

Zkoordinovat jízdu na správné straně komunikace, dát přednost v jízdě, rozhlédnout se na obě strany nebo respektovat „stopku", to pro děti není snadná věc! Naprostá většina z nich nakonec vše zvládne a zpět do školky odchází s pocitem dobrého cyklisty. Zbývá už jen dál trénovat na rodinných vyjížďkách.

V letošním roce dopravní hřiště navštíví téměř dvacet pět mateřských škol. Děti si odnáší novou zkušenost a mohou se těšit na praktickou dopravní výuku, která je na Turnovsku čeká ve čtvrtém ročníku základní školy.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT