Dortem a bowlingem kraj děkoval medailistům z dětské zimní olympiády

09.04.2016 10:28:14 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Dortem a bowlingem kraj děkoval medailistům z dětské zimní olympiády

V bowlingové herně v libereckém areálu Sport Parku se ve středu 6. dubna sešli mladí sportovci a trenéři, kteří letos v lednu fantasticky reprezentovali Liberecký kraj na VII. Hrách zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2016 v Ústeckém kraji. Poděkovat jim přišli také hejtman Libereckého kraje Martin Půta a radní resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Alena Losová.

Všichni medailisté a účastníci české mládežnické varianty zimní olympiády dostali pamětní listy. Po ceremoniálu na všechny čekalo překvapení v podobě velkého dortu s marcipánovým logem Her. Na závěr celé akce si olympionici připomněli soutěžní atmosféru, a to utkáním v bowlingu, který byl zároveň symbolickou tečkou středečního slavnostního odpoledne.

„Jsem velice ráda, že jsem měla tuto jedinečnou příležitost poděkovat všem sportovcům a sportovkyním, kteří tak úspěšně reprezentovali Liberecký kraj na zimní olympiádě. Naše velké díky patřilo samozřejmě i trenérům, jež své svěřence na Hry dětí a mládeže tak skvěle připravili a podporovali je v jejich velkých výkonech. Přeji si, aby se všem mladým nadějím dařilo i nadále a přicházely další úspěchy," uvedla radní Alena Losová.

Reprezentace Libereckého kraje vybojovala celkem 32 cenných kovů, což bylo nejvíce ze všech krajských výprav. Výprava Libereckého kraje čítala celkem 74 sportovců, kteří se utkali o medaile v 8 zimních sportech a dvou doprovodných disciplínách - disco dance a šachy.

„Z výsledků mladých sportovců mám velikou radost. Přeji si, aby jim láska ke sportu zůstala, výkonnostně rostli a předváděli další skvělé výkony. Pochvala i ocenění patří nejen jim, ale i trenérům a samozřejmě rodičům za jejich podporu," dodal hejtman Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladí sportovci Libereckého kraje přiváží z dětské olympiády 32 medailí
Liberecký kraj na Hry VII. zimní olympiády mládeže vysílá 74 nadějí
Liberecký kraj suverénně vyhrál hodnocení zimní dětské olympiády

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání turnovského starosty se seniory

Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jeden svět 2026 v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
V Turnově oslaví Světový den vody!
Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
Semilská knihovna opět otevírá příležitost pro spisovatele
V jilemnickém muzeu se na přednášce více dozvíte o Markvarticích

Nejčtenější články

18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
16.03.: Seriál turistických akcí věnovaných Otci národa zahájí v Semilech
16.03.: Meziročně došlo k zvýšení počtu nezaměstnaných v kraji o 20 procent

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT