Downhilloví skateboardisté posviští opět z Kozákova víc než stovkou

19.07.2014 17:21:06 | Autor: Petr Ježek a KCH | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

Downhilloví skateboardisté posviští opět z Kozákova víc než stovkou

Poslední červencový víkend Kozákov opět obsadí jezdci na downhill skateboardech! Již šestý ročník závodu Kozákov Challenge se koná 22. až 26. července 2014 pod záštitou Czech Gravity Sports Association (CGSA) a International Downhill Federation (IDF).

Kozákov Challenge je nejprestižnějším závodem na českém území, kde se každoročně schází ti elitní jezdci z celého světa. Na nejrychlejší tuzemské trati změří síly nejlepší světoví i čeští jezdci, přičemž se z kopce pořítí rychlostí až 100 km/h.

Závod čítá tři disciplíny - longboard, kdy závodníci jedou vestoje rychlostí 80 - 90 km/h, classic luge, v níž jezdci kopec zdolávají vleže v rychlosti 90 - 100 km/h a street luge, druhou kategorii vleže, jejíž maximální rychlost se pohybuje mezi 95 a 105 km/h.

Závodní trať je dlouhá přibližně 2,5 km a nabízí dva dlouhé rovné úseky, kde závodníci naberou maximální rychlost, tak prostřední technickou pasáž a serpentiny, které prověří schopnosti každého jezdce. O předjíždění a pády není tedy v závodě nouze, přičemž bezpečí závodníků a diváků zajistí záchranné sítě a tisíce slaměných balíků. 

Videopřipomenutí 4. ročníku závodu:

Závodu se pravidelně účastní ti nejlepší světoví jezdci a na trati tak můžete spatřit například Patricka Switzera, vítěze světového šampionátu z roku 2012. Nebudou chybět ani nejlepší čeští závodníci, mezi nimiž bude i Lenka Salačová, která se v roce 2012 jako první Češka postavila na stupně závodů IDF, nebo Michal Slivenecký, jenž se loni zúčastnil nejrychlejšího závodu světa v Brazílii. Závodu se navíc každým rokem účastní víc a víc mladých českých jezdců, kteří se jistě pokusí renomovaným závodníkům šlapat na paty. Diváci se tedy jistě mohou těšit na dramatické a vypjaté souboje.

V úterý a ve středu proběhnou vždy od 10 do 18 hodin volné jízdy (takzvané freeridy). Ve čtvrtek a pátek je od 14 do 18 hodin na programu kvalifikace. Samotným závodům je věnována sobota od 8 do 19 hodin. V sobotu večer proběhne i vyhlášení vítězů. 

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Předchozí ročníky závodu Kozákov Challenge:

5. ročník: Kozákov znovu prověřil schopnosti sjezdařů na skateboardech

4. ročník: Obrazem: Sjezdaři na skateboardech obsadili na čtyři dny Kozákov

3. ročník: Skateboardisti se dočkali pro závody na Kozákově lepšího počasí

2. ročník: Vítěze závodu světové série určila už kvalifikace

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
Hokejová 3. třída HC Turnov přivezla z Vrchlabí zlaté medaile
Mladí hokejisté rozjíždí své soutěže
V semilském muzeu otevřou zároveň dvě výstavy

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
26.09.: Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
27.09.: V Semilech je o složení radnice jasno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT