Druhá etapa regenerace sídliště v Turnově dokončena, připravuje se třetí

18.12.2012 15:41:30 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Druhá etapa regenerace sídliště v Turnově dokončena, připravuje se třetí

V listopadu 2012 byla dokončena druhá etapa akce Regenerace panelového sídliště u nádraží Turnov, navazující na první etapu. Obyvatelé tohoto turnovského sídliště se dočkali zlepšení vzhledu další části sídliště a zvýšení komfortu pro bydlení.

Na sídlišti došlo k rozšíření počtu parkovacích míst včetně rekonstrukce komunikací a chodníků, zkvalitnění veřejného osvětlení, odpočinkových ploch a obnově zeleně.  „První etapa stavby, kterou realizovala firma Silnice Jičín, a.s., byla dokončena v listopadu 2011. V této etapě bylo zrekonstruováno 2470 m2 chodníků, 1175 m2 komunikací a 1080 m2 parkovacích stání. Parkové úpravy se týkaly plochy o rozloze 3667 m2. Akci předcházela oprava kanalizačních a vodovodních sítí. Celkem bylo prostavěno zhruba 8 milionů korun," upřesnila Kateřina Doubravová z kanceláře tajemníka Městského úřadu Turnov.

I přes to, že na druhou etapu nezískalo Město Turnov dotaci Ministerstva pro místní rozvoj ČR z programu Regenerace panelových sídlišť, odsouhlasili zastupitelé v červnu roku 2012 financování alespoň části etapy regenerace tohoto sídliště z rozpočtu města. Stavbu, jež probíhala v měsících srpen až listopad 2012, realizovala společnost Strabag, a.s. Celkový rozpočet II. etapy stavby byl 5 525 540 Kč včetně DPH.

V druhé etapě bylo na sídlišti vybudováno 82 parkovacích míst, došlo k rekonstrukci chodníků a komunikace včetně veřejného osvětlení. Konstrukce chodníku od věžových domů ke schodům byla zesílena z důvodu možného zásahu vozidel záchranného systému. V místech s největším pohybem chodců byly kvůli zvýšení bezpečnosti vybudovány dva silniční přejezdové prahy (retardéry). Do konce roku 2012 má proběhnout v dotčené lokalitě i rekonstrukce zeleně - pokácení 14 stromů a vysazení 20 stromů a 455 keřů.

„Začátkem roku 2013 bude Město Turnov opět podávat žádost o dotaci z programu Regenerace panelových sídlišť na další, tedy třetí etapu (z plánovaných pěti). Držíme si palce, abychom se žádostí opět uspěli a mohli tak zvelebit další část tohoto významného turnovského sídliště," dodala kateřina Doubravová.

Předchozí články k tématu:

Na konci srpna zahájí druhou etapu regenerace turnovského sídliště

Regenerace sídliště u nádraží je hotova, ve čtvrtek se předává veřejnosti

Zahajují regeneraci turnovského sídliště u nádraží

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Závod Lyžuj lesy prověří mladé závodníky na jilemnické Hraběnce
Únorový program turnovské knihovny
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí

Nejčtenější články

03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
04.02.: Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT