Druhá etapa regenerace sídliště v Turnově dokončena, připravuje se třetí

18.12.2012 15:41:30 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Druhá etapa regenerace sídliště v Turnově dokončena, připravuje se třetí

V listopadu 2012 byla dokončena druhá etapa akce Regenerace panelového sídliště u nádraží Turnov, navazující na první etapu. Obyvatelé tohoto turnovského sídliště se dočkali zlepšení vzhledu další části sídliště a zvýšení komfortu pro bydlení.

Na sídlišti došlo k rozšíření počtu parkovacích míst včetně rekonstrukce komunikací a chodníků, zkvalitnění veřejného osvětlení, odpočinkových ploch a obnově zeleně.  „První etapa stavby, kterou realizovala firma Silnice Jičín, a.s., byla dokončena v listopadu 2011. V této etapě bylo zrekonstruováno 2470 m2 chodníků, 1175 m2 komunikací a 1080 m2 parkovacích stání. Parkové úpravy se týkaly plochy o rozloze 3667 m2. Akci předcházela oprava kanalizačních a vodovodních sítí. Celkem bylo prostavěno zhruba 8 milionů korun," upřesnila Kateřina Doubravová z kanceláře tajemníka Městského úřadu Turnov.

I přes to, že na druhou etapu nezískalo Město Turnov dotaci Ministerstva pro místní rozvoj ČR z programu Regenerace panelových sídlišť, odsouhlasili zastupitelé v červnu roku 2012 financování alespoň části etapy regenerace tohoto sídliště z rozpočtu města. Stavbu, jež probíhala v měsících srpen až listopad 2012, realizovala společnost Strabag, a.s. Celkový rozpočet II. etapy stavby byl 5 525 540 Kč včetně DPH.

V druhé etapě bylo na sídlišti vybudováno 82 parkovacích míst, došlo k rekonstrukci chodníků a komunikace včetně veřejného osvětlení. Konstrukce chodníku od věžových domů ke schodům byla zesílena z důvodu možného zásahu vozidel záchranného systému. V místech s největším pohybem chodců byly kvůli zvýšení bezpečnosti vybudovány dva silniční přejezdové prahy (retardéry). Do konce roku 2012 má proběhnout v dotčené lokalitě i rekonstrukce zeleně - pokácení 14 stromů a vysazení 20 stromů a 455 keřů.

„Začátkem roku 2013 bude Město Turnov opět podávat žádost o dotaci z programu Regenerace panelových sídlišť na další, tedy třetí etapu (z plánovaných pěti). Držíme si palce, abychom se žádostí opět uspěli a mohli tak zvelebit další část tohoto významného turnovského sídliště," dodala kateřina Doubravová.

Předchozí články k tématu:

Na konci srpna zahájí druhou etapu regenerace turnovského sídliště

Regenerace sídliště u nádraží je hotova, ve čtvrtek se předává veřejnosti

Zahajují regeneraci turnovského sídliště u nádraží

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cyklovýlet Krajem spisovatele Josefa Šíra

Obecní úřad Horní Branná pořádá v sobotu 21. května již 14. ročník cyklovýletu Krajem spisovatele Josefa Šíra, krkonošského učitele a hornobranského rodáka po stopách jeho učitelování. Start bude v zámecké zahradě Horní Branná od 8 do 11 hodin. Cíl rovněž v zámecké zahradě do 16 hodin. Připraveny jsou cyklistické trasy na 25, 37, 57 a 88 kilometrů. Pěší dětská trasa na 5 kilometrů povede jen v okolí Horní Branné. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Na Smržovce počtrnácté pořádají Prolínání - Sen o Jizerských horách

Jizerskohorské pochoutky, výrobky s označením regionální produkt, ruční zpracování vlny, zdobení perníčků, šikovné ruce dráteníka a košíkáře, hospodářská zvířata, sokolníky, bosoviště a mnoho dalšího nabídne 14. ročník akce Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark, která se koná 21. května 2022 v lesoparku na Smržovce. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Pohádkový les v Semilech bude letos O stromech a bytostech
Okresní soutěž: V duelu o první místo Zálesní Lhota vyhrála v Tatobitech
Okresní přebor: Libštát vyhrál jasně 5:0 na trávníku prvních Roztok

Nejčtenější články

18.05.: Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
18.05.: I.A třída: Košťálov/ Libštát doma udolal Rynoltice
17.05.: Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT