Druhá etapa regenerace sídliště v Turnově dokončena, připravuje se třetí

18.12.2012 15:41:30 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Druhá etapa regenerace sídliště v Turnově dokončena, připravuje se třetí

V listopadu 2012 byla dokončena druhá etapa akce Regenerace panelového sídliště u nádraží Turnov, navazující na první etapu. Obyvatelé tohoto turnovského sídliště se dočkali zlepšení vzhledu další části sídliště a zvýšení komfortu pro bydlení.

Na sídlišti došlo k rozšíření počtu parkovacích míst včetně rekonstrukce komunikací a chodníků, zkvalitnění veřejného osvětlení, odpočinkových ploch a obnově zeleně.  „První etapa stavby, kterou realizovala firma Silnice Jičín, a.s., byla dokončena v listopadu 2011. V této etapě bylo zrekonstruováno 2470 m2 chodníků, 1175 m2 komunikací a 1080 m2 parkovacích stání. Parkové úpravy se týkaly plochy o rozloze 3667 m2. Akci předcházela oprava kanalizačních a vodovodních sítí. Celkem bylo prostavěno zhruba 8 milionů korun," upřesnila Kateřina Doubravová z kanceláře tajemníka Městského úřadu Turnov.

I přes to, že na druhou etapu nezískalo Město Turnov dotaci Ministerstva pro místní rozvoj ČR z programu Regenerace panelových sídlišť, odsouhlasili zastupitelé v červnu roku 2012 financování alespoň části etapy regenerace tohoto sídliště z rozpočtu města. Stavbu, jež probíhala v měsících srpen až listopad 2012, realizovala společnost Strabag, a.s. Celkový rozpočet II. etapy stavby byl 5 525 540 Kč včetně DPH.

V druhé etapě bylo na sídlišti vybudováno 82 parkovacích míst, došlo k rekonstrukci chodníků a komunikace včetně veřejného osvětlení. Konstrukce chodníku od věžových domů ke schodům byla zesílena z důvodu možného zásahu vozidel záchranného systému. V místech s největším pohybem chodců byly kvůli zvýšení bezpečnosti vybudovány dva silniční přejezdové prahy (retardéry). Do konce roku 2012 má proběhnout v dotčené lokalitě i rekonstrukce zeleně - pokácení 14 stromů a vysazení 20 stromů a 455 keřů.

„Začátkem roku 2013 bude Město Turnov opět podávat žádost o dotaci z programu Regenerace panelových sídlišť na další, tedy třetí etapu (z plánovaných pěti). Držíme si palce, abychom se žádostí opět uspěli a mohli tak zvelebit další část tohoto významného turnovského sídliště," dodala kateřina Doubravová.

Předchozí články k tématu:

Na konci srpna zahájí druhou etapu regenerace turnovského sídliště

Regenerace sídliště u nádraží je hotova, ve čtvrtek se předává veřejnosti

Zahajují regeneraci turnovského sídliště u nádraží

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kampaň A dost… aktuálně pro seniory
Enduro ples opět chystají v bozkovské sokolovně
Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy

Nejčtenější články

23.02.: Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
24.02.: Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
24.02.: Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT