Druhé kolo Mol cupu rozhodla v Přepeřích pro Chrudim jediná branka

29.08.2019 15:32:30 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Ve druhém kole Mol cupu hostily ve středu 28. srpna Přepeře druholigový celek MFK Chrudim. Utkání rozhodla jediná branka, kterou již v 5. minutě vstřelil chrudimský Ujec. V závěru si domácí vytvořili silný tlak, ale vyrovnat utkání nedokázali.

FK Přepeře - MFK Chrudim 0:1 (0:1)

První střelu na branku vyslali Přepeřští již ve 2. minutě, když P. Novotný přihrál do vápna na nabíhajícího Tvarohu, jeho střelu však brankář Zíma vyrazil. V 5. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu. Hosté odcentrovali z pravé strany, Ujec na malém vápně skluzem zasáhl míč, Hyka sice střelu ztlumil, ale ta přesto skončila v síti domácí branky - 0:1. V dalším průběhu sice měli chrudimští balón více na svých kopačkách, ale do žádné šance se nedostali. Ve 28. minutě se do vápna prokličkoval P. Novotný, jeho střelu obránce srazil na roh. V závěru poločasu Přepeře dostaly druholigového soupeře pod tlak a ve 43. minutě Synek zatáhl míč po levém křídle, odcentroval a Volf z voleje trefil spojnici břevna a tyče.

Ve 47. minutě sice vstřelil Synek branku, ale bohužel se nacházel v postavení mimo hru. V 55. minutě si navedl na střed vápna míč Díl, Zíma v brance jeho střelu nadvakrát zneškodnil. V závěru vsadili domácí vše na útok, vytvořili si tlak, měli několik střeleckých pokusů, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

„Odehráli jsme výborný zápas, o kterém rozhodla smolná branka v úvodu utkání. Hosté se až do závěrečného hvizdu strachovali o výsledek," hodnotil zápas vedoucí mužstva FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 5. Ujec. Rozhodčí: Hányš - Melničuk, Aubrecht, ŽK: 2:2. Diváků: 300. Přepeře: Hyka - V. Novotný, Venc, Nesvadba, Tvaroha - Pavlata, Jarosz (81. Krasnický) -P. Novotný (66. Ježek), Volf, Díl - Synek.

Ohlasy trenérů po utkání:

Jaroslav Veselý, trenér MFK Chrudim: Utkání nás podle očekávání prověřilo, hráli jsme s hodně houževnatým soupeřem. V prvním poločase jsme dali brzký gól a kromě pěti minut v závěru jsme hru v pohodě kontrolovali. Bohužel jsme vše neuklidnili druhým gólem, domácí vše zjednodušili, neměli co ztratit a dostali nás pod tlak. Utkání bylo do poslední chvíle otevřené a jsem moc rád, že jsme ho dotáhli do vítězného konce a postoupili.

Jiří Zachariáš, trenér FK Přepeře: O dnešním postupujícím rozhodla jediná individuální hrubá chyba našeho brankáře již v 5. minutě. Musím poděkovat našim hráčům za odvedený a předvedený výkon, nejen z hlediska taktického, ale i herního a kondičního. Nemyslím si, že jsme se dnes prezentovali horším výkonem, ale bohužel jsme nebyli schopni soupeři vstřelit důležitou branku. Především v závěru prvního poločasu a na konci druhého se alespoň jedna šance měla proměnit. Dnes byl šťastnější soupeř a postoupil. Děkuji i divákům za přízeň, jsme hodně zklamáni, ale takový je sport.

V sobotu 31. 8. od 10:30 hostí Přepeře v rámci 4. kola ČFL celek FK Chlumec nad Cidlinou.