Druhý závod cykloligy ovládli borci Železného Brodu

10.05.2011 20:31:00 | Autor: Jiří Kapucián | Rubrika: SPORT | Obce: Železný Brod,Lomnice nad Popelkou

Ve středu 4. května pokračoval 12. ročník seriálu silničních cyklistických časovek - Jičínská cykloliga svým letošním druhým závodem, který nečekaně ovládli dva jezdci SSC Železný Brod - druhý Nechanický a vítězný Malík.

Na programu byla nová trať Soběraz - Újezdec - Klepanda  - Syřenov - Krsmol. Úvod obstaralo náročné stoupání na Klepandu, trať nabídla i množství zatáček, technických pasáží a sjezd. Většina účastníků si trať chválila, bohužel to nemohli říci o počasí, které nabídlo zimu, vítr i déšť. Přesto se na startovní čáře sešlo 34 cyklistů a cyklistek.

Nová trať přinesla i jméno nového vítěze a překvapivé umístění na prvních příčkách. Mezi nejlepší kvartet se nedostal nikdo z nejlepší čtveřice z minulého týdne, kdy se jela rovinatá časovka Jičín - Lochov a zpět. Vítěz Lochova Martin Šlégl dosáhl šestého nejlepšího času 14:49 a uhájil tak o bod vedení v průběžném pořadí po dvou závodech. O čtyři sekundy a jednu příčku lépe skončil Michal Benda  14:45 (Haratice). Specialista na kopce Vojtěch Pelant (EPO team) vybojoval čtvrtou příčku v čase o tři sekundy lepším, tedy 14:42.

Jičínský Štěpán Trmata (All Traning) v úvodním díle cykloligy chyběl, ale letošní premiéra mu vyšla skvěle, když vybojoval třetí příčku v čase 14:36. Závod skončil naprosto nečekaným triumfem jezdců SSC Železný Brod, kteří jsou na tuto sezónu opravdu skvěle připraveni. Jakub Nechanický, pátý před týdnem na Lochově, vybojoval časem 14:32 skvělou druhou příčku a ta mu patří i v celkovém hodnocení. Překvapivé vítězství vybojoval jeho oddílový kolega Tomáš Malík (na Lochově až 11.) a to časem ještě o tři sekundy lepším 14:29!

Nejrychlejší čas v kategorii masters nad 50 let zajel stejně Stanislav Svárovský 15:57 (KC Kooperativa), který tak oplatil porážku z Lochova Jaroslavu Holíkovi 16:50 (SKC Pečky). Mezi ženami potvrdila roli zdejší jedničky jičínská juniorka Vendula Kuntová (GT CZECH TEAM - 17:45), která s výrazným odstupem zvítězila před Janou Chocholouškovou (Pells Bike Lomnice nad Popelkou). Mezi dorostenci kraloval jičínský Lukáš Kunt (Remerx Kolín), který jako starší žák vylepšil o jednu pozici dokonce svou dvacátou příčku z úvodního dílu cykloligy.

Třetí závod cykloligy startuje ve středu 18. května od 17.30 v Bradlecké Lhotě. Jede se stoupání až k rozhledně na vrchu Tábor a to s hromadným startem. Výsledky a propozice jednotlivých závodů, jsou pravidelně zveřejňovány na internetových stránkách www.jicinskacykloliga.ic.cz.

Další program seriálu: 8. 6. Bukvice, 29. 6.Košov, 13. 7. Robousy-Popovice, 27. 7. „Prachovák".