Dubnová nabídka kina Jitřenka v Semilech

31.03.2011 15:24:33 | Autor: Ondřej Šír a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Dubnová nabídka kina Jitřenka v Semilech

Přinášíme vám kompletní program kina Jitřenka na duben. Kromě hlavní nabídky v dubnu můžete navštivit výběr filmů, které obdržely filmové ceny. Na konci dubna očekávejte první živý přímý přenos z Metropolitní opery, kterým bude Verdiho opera Trubadůr.

V květnu pro vás připravuje semilské kino další operní přenos - Wagnerovu Valkýru. Unikátní projekt na vás čeká i 15. dubna, kdy můžete zajít na Živý koncert před plátnem spojený s promítáním filmu Erotikon. Více k tomu to projektu najdete samostatně zde.

Filmoví vítězové

Od 5. dubna do 11. dubna v ždy v 19.00. Filmy, které získaly významná ocenění, vstupné je 80 Kč. 

Úterý, 5. 4. Občanský průkaz 

Film Ondřeje Trojana s druhým nejvyšším počtem nominací na cenu Český lev. Hořká komedie sleduje osudy čtveřice dospívajících mladíků od okamžiku, kdy jim je vydán občanský průkaz až do momentu, kdy se v 18 chtějí vyhnout vojně.

Středa, 6. 4. Pouta

Thriller Radima Špačka, který vyhrál cenu Český lev za rok 2010, s temným příběhem a nepředvídatelně jednajícím hrdinou, prostoupený pocitem ohrožení, strhující a napínavý.

Sobota, 9. 4. Lepší svět

Film vypráví příběh dvou rodin, jejichž osudy se náhodně spojí skrze přátelství dvou dospívajících synů. Jeden z nich je syn doktora pracujícího v Africe a druhý přistěhovalcem s jasným názorem na lepší svět. Snímek Susanne Bier získal Zlatý glóbus a Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film.

Neděle, 10. 4. a pondělí 11.4. Králova řeč

Film nás zavádí na počátek 2. světové války, kdy Británie nutně potřebuje silného a spolehlivého krále. Může jím být koktavý mladý muž? Hrají: Colin Firth , Guy Pearce, Helena Bonham a další.

Hlavní programová nabídka

Černá labuť

Pátek 1 .4 a sobota 2 .4. od 20.00
Režisér Darren Aronofsky (Wrestler, Fontána, Requiem za sen) zavádí diváky na fascinující a mrazivou cestu do nitra mladé baleríny, která se kvůli své vytoužené roli v Labutím jezeře stane až děsivě dokonalou. Hrají: Natalie Portman, Vincent Cassel, Mila Kunis a další.
Thriller režiséra Darrena Aronofského, přístupný, 112 minut, 80 Kč, titulky.

Fish Tank

Čtvrtek, 7. 4. v 19.00
Půdorysem života mladé energické dívky je obrovský vztyčený prostředníček směrem ke všem. Linie vyprávění se točí kolem zlomu, kdy se do rodiny infiltruje matčin nový přítel Connor (Michael Fassbender), jenž kupodivu nevypadá jako chuligán.  Režie: Andrea Arnoldová (Red Road).
Filmový klub, cyklus Hrdina moderní doby, členové filmového klubu a studenti za 50 Kč. Od 15 let, 123 minut, titulky, vstupné 70 Kč.

Nickyho rodina

Pátek, 8.4 v 19.00
Když byli v nebezpečí, zachránil jim život Nicholas Winton. V době, kdy již nemůže zachraňovat on sám, zachraňují ti, kteří přežili díky němu. Fascinující příběh o síle lidskosti navazuje na předešlé filmy Matěje Mináče, režiséra filmu Všichni moji blízcí.
Nové české drama. Přístupný, 102 minut, 80 Kč.

Rango

Od pátku 8.4. do neděle 10.4. v 16.30
Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Nový animovaný film pro všechny generace. Režie: Gore Verbinski (Piráti z Karibiku).
Komedie pro všechny generace. Přístupný, 129 minut, 70 Kč.

Dívka, která si hrála s ohněm

Úterý, 12. 4. od 17.30, středa, 13. 4. od 20.00
Druhý díl trilogie Stiega Larssona Milénium, která je nejpůjčovanější knihou semilské Městské knihovny. Na místě vraždy švédského novináře jsou nalezeny otisky prstů dívky, která se po čase vrací do vlasti, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu...Pro držitele čtenářského průkazu 20 Kč sleva.
Další díl švédské trilogie Milénium. Od 15 let, 129 minut, 70 Kč.

Živý koncert pod plátnem: Erotikon

Pátek, 15. 4. od 19.00
Mladá dívka se nechá jednoho deštivého dne svést potulným prodavačem voňavek na jedné zapadlé vlakové stanici. Námět, který pobouřil v roce 1929 českou společnost, se vrací o osmdesát let později s živým elektroakustickým doprovodem pětičlenné skupiny Forma (violoncello, kytara + doprovodné efekty), jejíž hravý a nápaditý program oslovil diváky na nejen v Čechách, ale také například v Polsku.
Slavný film režiséra Gustava Machatého. Přístupný, 75 minut, 150 Kč, FK 130 Kč.

Světová invaze: Bitva o L. A.

Sobota, 16. 4. ve 20.00, neděle, 17. 4. v 17.30
Po mnoho let jsme mimozemské civilizace pouze pozorovali, nyní se s nimi setkáváme na vlastní kůži. Nový film mladého režiséra Jonathana Liebesmana (Texaský masakr motorovou pilou) nenechá nikoho na pochybách, že UFO je realitou.
Americký akční film. Přístupný, 112 minut, 80 Kč, titulky.

Velké podmořské dobrodružství 3D

Sobota, 16. 4. v 15.30 a 17.30, neděle, 17. 4. v 15.30
Unikátní příběh z podmořského dna uvádíme ve 3D se sníženým vstupným pro všechny rodiny. Světem oceánu provádí mořská želva, díky níž poznáte pestře zbarvené ryby, nebezpečné žraloky ale také spoustu mušlí a záhadných rostlin.
Pohádkově vyprávěný dokument z podmořského dna. Přístupný, 80 minut, 70 Kč.

Vem si mou duši 3D

Středa, 20. 4. ve 20.00, čtvrtek, 21. 4. v 17.30
Horrorová legenda Wes Craven (Noční můra v Elm Street, Vřískot, Hory mají oči) přichází s novým horrorem odehrávajícím se v ospalém městečku, kde koluje legenda o sériovém vrahovi s rozpolcenou osobností - rivertonském rozparovači.
Premiéra 3D horroru. Od 15 let, 107 minut, 130 Kč, titulky.

Správci osudu

Úterý, 26. 4. v 17.30, Středa 27. 4. ve 20.00
...svět může být místem, kde pro náhodu není místo, a s osudy lidí si pohrávají pánové v klobouku. Nadějného politika Davida Norrise (Matt Damon) potkáváme v den, který mu může změnit život.
Americký thriller. Od 12 let, 106 minut, 80 Kč, české titulky.

Přežít svůj život

Čtvrtek, 28. 4. v 19.00
„Sen je druhý život" - Gérard de Nerval, jeden z velkých prokletých básníků. V rámci nového cyklu Filmového klubu uvádíme české dokumentární a animované filmy. Součástí projekce je starší krátký film Jana Švankmajera Jáma, kyvadlo a naděje.
Filmový klub: cyklus Okrajové žánry českého filmu. Vstupné 70 Kč, členové filmového klubu a studenti za 50 Kč, přístupný, 112 minut.

Láska a jiné závislosti

Pátek, 29. 4. v 17.30 a 20.00, neděle 1. 5. a pondělí 2. 5. v 17.30
Jamie je mladý muž, který touží po jediné věci: Rychle zbohatnout a najít holku, která to dokáže ocenit. Co ale dělat v momentě, kdy najde zcela jedinečnou volnomyšlenkářku Maggie, která mu začíná obracet život vzhůru nohama, aby mu odkryla pravý význam lásky.
Premiéra americké romantické komedie. Přístupný, 112 minut 100 Kč.

Giuseppe Verdi: Trubadúr (Il Trovatore)

Sobota 30. 4. v 18.45
První živý přímý přenos Metropolitní opery v New Yorku. V záznamu jsou použity anglické a české titulky. V ceně vstupenky občerstvení.
Přístupný, 330 Kč.

Velikonoční nadílka v Jitřence

Od čtvrtka 21. 4. do neděle 24. 4.

Ceny za 3D 130 Kč, za 2D 80 Kč

21. 4. - 24. 4. v 15.30 a 20.00 Rio 3D Premiéra od tvůrců Doby ledové

22. 4. - 24. 4. v 17.30 Fimfárum 2D Podle pohádek Jana Wericha

Každé představení se budou losovat tři diváci, kteří vyhrají tři volné lístky na vybraná květnová představení. Ve hře bude také volný lístek na pohádku Čertova nevěsta, kterou 5. 5. 2011 uvede v Jitřence Zdeněk Troška.

Související:

Promítání slavného Erotikonu zpestří uskupení Forma live

Březen a duben v Městském kině v Jablonci nad Jizerou

Předchozí programové nabídky a články týkající se kin v Pojizeří najdete v rubrice Kina v sekci kultura

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
Výstavu drahých kamenů v Lomnici obohatí model hradu Trosky
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
V Krkonošském muzeu otevřou výstavu o místních hasičích

Nejčtenější články

13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
14.06.: Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT