Dubnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

01.04.2022 11:14:47 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Dubnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám dubnový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zhodnocení předchozích akcí

Projektový den v turnovském muzeu
Dne 4. března se konal projektový den mimo školu třídy kvinta v Muzeu Českého Ráje v Turnově. Tato akce se uskutečnila v rámci aktivit k tématu ASPNet UNESCO „2022 - Mezinárodní rok mineralogie". Aktivity měly za cíl podporu programů UNESCO - Přírodní a kulturní dědictví, Člověk a příroda, podpora badatelské činnosti žáků ZŠ a SŠ, zvýšení zájmu o neživou přírodu a popularizaci mineralogie i dalších geologických věd. Studující pracovali  na monitorování výskytu minerálů v regionech ČR, prováděli badatelskou činnost v prostorech a sbírkách MČRT a vyslechli také přednášku k tématu regionální geografie.

Dějepisná olympiáda
Okresní kolo Dějepisné olympiády se konalo 22. března. V první kategorii soutěžily Nikola Jurášová a Nicol Daníčková z tercie a Karolína Bochová z kvarty. Nejlepší výkon podala Nikola Jurášová (9. -10. místo). Ve druhé kategorii naše gymnázium reprezentovali Vojtěch Hlava a Zdeněk Kutěna ze 4. ročníku a Dominik Pavlata z 8.O. Nejlépe se dařilo Vojtěchu Hlavovi, který obsadil 2. místo. Všem děkujeme za účast a blahopřejeme.

Předání FCE certifikátů
Dne 24. března proběhlo slavnostní předání FCE certifikátů studentům našeho gymnázia. Celkem 11 studentů úspěšně absolvovalo náročné cambridgeské zkoušky a prokázalo svou znalost jazyka na úrovni B2 (někteří z nich na úrovni C1), což jim například umožní nahradit část maturitní zkoušky z anglického jazyka.

Beseda o EU
V pátek 25. března proběhla v rámci společenskovědního semináře beseda o Evropské unii. Se studenty septimy a 3. ročníku debatoval pan Martin Fišer z Eurocentra v Liberci. Tématem besedy byly, mimo jiné, aktuální otázky EU, vztah EU a České republiky a příležitosti, které EU nabízí studentům a mladým lidem, včetně možností studia na univerzitách v zahraničí.

Projektový den v science centru iQlandia
Ve středu 30. března se studenti septimy a 3. ročníku zúčastnili projektového dne v science centru iQlandia v Liberci. Navštívili science show a interaktivní expozice, kde ve skupinách zpracovávali zadané úkoly. Náklady byly hrazeny z projektu Šablony II. Pedagogický doprovod vykonali učitelé L. Hlava a M. Molčan.

Dubnové akce

Beseda s Petrem Jarchovským
Dne 11. dubna navštíví GIO scenárista a profesor pražské FAMU Petr Jarchovský, několikanásobný držitel Českého lva, tvůrce filmů Pelíšky, Pupendo, Musíme si pomáhat nebo Želary. Se studenty si bude povídat o dlouhé cestě od námětu po hotový film, realizaci konkrétních vybraných snímků i o tom, jak se učí scenáristika. Setkání je určeno studentům literárního semináře a dalším zájemcům a začíná ve 14:30 hod. v multimediální učebně.

Matematická olympiáda
V úterý 12. dubna se koná okresní kolo Matematické olympiády, kam postoupili úspěšní řešitelé školního kola David Horák a Charlotte Šírková (2.O). David se ve školním kole umístil na 1. místě, Charlotte na 2. místě. Okresní kolo proběhne na ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech. Pedagogický doprovod vykoná J. Kocourová.

Pozvánky na přijímačky
Uchazečům o studium v naší škole od školního roku 2022/2023 byly odeslány pozvánky k jednotným přijímacím zkouškám. Kromě termínů a detailů o průběhu zkoušek, povolených pomůckách atd. obdrželi uchazeči podrobné informace o postupu po vykonání jednotných přijímacích zkoušek. Pokud mají uchazeči a jejich rodiče jakékoli dotazy k přijímacímu řízení, mohou kontaktovat ředitele nebo zástupce ředitele školy. Doporučujeme Vám také sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení" na webových stránkách naší školy (www.giosm.cz). Přijímací zkoušky v rámci 1. kola přijímacího řízení na čtyřleté gymnázium proběhnou 12. dubna (1. termín) a 13. dubna (2. termín), na osmileté gymnázium 19. dubna (1. termín) a 20. dubna (2. termín).

Velikonoční prázdniny
Ve čtvrtek 14. dubna mají žáci velikonoční prázdniny. (VOJ)

Čtvrtletní pedagogická porada
Čtvrtletní porada, na které budou pedagogové hodnotit prospěch, chování a absenci žáků, proběhne ve čtvrtek 21. dubna od 16:00 hod. Navazující setkání rodičů žáků s pedagogy a vedením školy je plánováno na čtvrtek 28. dubna od 16:00 hod. (začátek v aule, poté ve třídách).

65. maturitní ples
Maturanti, třídní učitelé Mgr. Jan Hortvík a Mgr. Aleš Zahradník, ředitelství školy a SRPG při Gymnáziu Ivana Olbrachta Semily Vás srdečně zvou na 65. maturitní ples. V sobotu 23. dubna od 20 hodin v KC Golf Semily si přijďte poslechnout kapelu Allegro a zatančit si. Ve vinárně pro Vás bude připravena diskotéka. Proběhne samozřejmě i tradiční soutěž o ceny a můžete se také těšit na bohaté občerstvení  i půlnoční překvapení. Cena vstupného je 200,- Kč a předprodej vstupenek bude probíhat v Městském informačním centru  a na Gymnáziu Ivana Olbrachta. Těšíme se na Vás!

Porada učitelů z maturitních tříd
Porada učitelů, kteří vyučují v obou maturitních třídách, je svolána na úterý 26. dubna od 13:50 hod. Pedagogové budou hodnotit zejména prospěch studentů 4. ročníku a oktávy a jejich připravenost k maturitním zkouškám.

Co se bude dít v květnu?

- 2. až 9. května didaktické testy společné části maturitní zkoušky a písemné práce profilové maturitní zkoušky

- od 16. do 20. května mají maturanti 5 dní na přípravu k maturitní zkoušce (tzv. „svatý" týden)

- v týdnu od 25. května ústní maturitní zkoušky současně v oktávě a ve 4. ročníku

Jaké byly březnové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné

Jednotky druhého stupně požární ochrany zasahovali v sobotu 1. října po 9. hodině v obci Desná u požáru střechy horské chaty. Hašení prováděli hasiči jedním vodním proudem a vysokotlakým hasícím zařízení COBRA, dále provedli i odvětrání půdních prostor. „Požár se podařilo díky včasnému zásahu během krátké doby lokalizovat a následně zlikvidovat. Výše škody a příčina požáru je v šetření," sdělili krajští hasiči na svém twitteru. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hokejisté Turnova zvou na dětský den na ledě
Výsledky mládeže HC Turnov od 28. září do 2. října
Můžete hlasovat pro fotografie ve Fotosoutěži Turnov 750
Veřejná sbírka kraje pomohla. Ukrajinský chlapec dostal invalidní vozík
Začnou přípravné práce na stavbě parkovacího domu u sídla kraje

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT