Dvakrát zlatí nohejbaloví dorostenci Sokola Semily!

16.07.2014 19:25:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Dvakrát zlatí nohejbaloví dorostenci Sokola Semily!

Nohejbaloví dorostenci z TJ Sokol Semily letos ještě vylepšili svoji bilanci z loňského domácího šampionátu a vybojovali 5. a 6. července v Českém Brodě oba tituly mistrů České republiky z turnaje dvojic i trojic!

V turnaji dvojic se utkalo celkem 20 celků ve čtyřech základních skupinách o postup do play off. Ve čtvrtfinále Semily A (Souček, Kučera, Sehrig) zdolaly Karlovy Vary A, v semifinále poté Stratov a ve finále je čekal Prostějov. Ten nemínil dát svou kůži lacino a vybojoval posledním míčem úvodní set, jenže semilská dvojice opanovala  druhý set a v tom rozhodujícím už nepovolila protivníkovi ani bod!

„Vstup do finále nám vyšel, koncovka prvního setu ale už ne. Naštěstí hráči zmobilizovali své síly, využili výškové převahy a dovedli souboj ve třech setech do vítězného konce," potvrdil spokojený kouč zlaté sestavy Michal Holata pro server nohecmagazin.cz.

Mistrovské repete v turnaji trojic

V turnaji trojic ze čtyř čtyřčlenných základních skupin postupovali všichni, takže první selekce startovního pole přišla až v osmifinále. Ve čtvrtfinále  Semily A ((Souček, Sehrig, Strmiska, Kučera) zdolaly svoji druhou oddílovou sestavu (Kábrt, Suchar, Doubek) a v semifinále si poradily znovu s Prostějovem.

Ve finále se ukázala síla semilské lavičky (Souček, Kučera, Sehrig, Strmiska). První set dotáhl do úspěšného konce se svými zadáky Souček. Po slabším vstupu do druhé sady jej na hřišti vyměnil další vysoký smečař Kučera a několika úspěšnými bloky v řadě a bezchybným útokem dovedl semilskou trojici k triumfu po výsledku 10:8 a 10:8. Stratovští (Kalous, T. Chadim, Putík) se museli spokojit se stříbrem.

Zatímco před rokem se semilský úspěch v podobě stříbra a zlata dal považovat za senzaci, letos patřil tým z Pojizeří mezi horké kandidáty na medaile. A ambice naplnil měrou vrchovatou. Jeho dokonalý triumf v podobě dvou titulů je zasloužený. Byť výkony hráčů v oranžových dresech nebyly pokaždé ideální, dokázali v klíčových momentech vždy zabrat a sestava Kučera, Souček, Sehrig, ve trojicích navíc doplněná o Strmisku nenašla za celý víkend přemožitele!

„Účast našeho týmu se mi hodnotí velice příjemně. Na šampionát jsme jeli s určitými ambicemi, zavazovalo nás k tomu i postavení v tabulce BDL, ale že se nám podaří zvládnout obě finále...  To je opravdu úžasný výsledek," radoval se trenér čerstvých dvojnásobných mistrů Michal Holata.

Konečné pořadí MČR dvojic:
1. TJ Sokol Semily A (Milan Kučera, Lukáš Souček, Martin Sehrig)
2. TJ Sokol Prostějov (Tomáš Roba, Jakub Ftačník, Jan Matkulčík)
3. TJ Sokol Stratov A (Jiří Kalous, Jakub Chadim)
4. TJ Sokol SDS Exmost Modřice A (Gulda, Bertko, Nykl)

Konečné pořadí MČR trojic:
1. TJ Sokol Semily A (Milan Kučera, Lukáš Souček, Martin Sehrig, Martin Strmiska)
2. TJ Sokol Stratov A (Jiří Kalous, Jakub Chadim, Jiří Putík)
3. TJ Sokol Horažďovice (Lukáš Hokr, Petr Pivnička, Jan Cibulka, Jan Rychlý, Filip Hokr)
4. TJ Sokol I Prostějov (Ftačnik, Roba, Příhoda, Matkulčík)

Připomínka loňského semilského šampionátu s rozsáhlou fotogalerií:

FOTO: Mladí semilští nohejbalisté naplno zúročili domácí prostředí

Další informace z nohejbalu v rubrice SPORT - Nohejbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek
Kraj opět žádá ministerstvo o dotaci na zajištění sociálních služeb

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT