Dvakrát zlatí nohejbaloví dorostenci Sokola Semily!

16.07.2014 19:25:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Dvakrát zlatí nohejbaloví dorostenci Sokola Semily!

Nohejbaloví dorostenci z TJ Sokol Semily letos ještě vylepšili svoji bilanci z loňského domácího šampionátu a vybojovali 5. a 6. července v Českém Brodě oba tituly mistrů České republiky z turnaje dvojic i trojic!

V turnaji dvojic se utkalo celkem 20 celků ve čtyřech základních skupinách o postup do play off. Ve čtvrtfinále Semily A (Souček, Kučera, Sehrig) zdolaly Karlovy Vary A, v semifinále poté Stratov a ve finále je čekal Prostějov. Ten nemínil dát svou kůži lacino a vybojoval posledním míčem úvodní set, jenže semilská dvojice opanovala  druhý set a v tom rozhodujícím už nepovolila protivníkovi ani bod!

„Vstup do finále nám vyšel, koncovka prvního setu ale už ne. Naštěstí hráči zmobilizovali své síly, využili výškové převahy a dovedli souboj ve třech setech do vítězného konce," potvrdil spokojený kouč zlaté sestavy Michal Holata pro server nohecmagazin.cz.

Mistrovské repete v turnaji trojic

V turnaji trojic ze čtyř čtyřčlenných základních skupin postupovali všichni, takže první selekce startovního pole přišla až v osmifinále. Ve čtvrtfinále  Semily A ((Souček, Sehrig, Strmiska, Kučera) zdolaly svoji druhou oddílovou sestavu (Kábrt, Suchar, Doubek) a v semifinále si poradily znovu s Prostějovem.

Ve finále se ukázala síla semilské lavičky (Souček, Kučera, Sehrig, Strmiska). První set dotáhl do úspěšného konce se svými zadáky Souček. Po slabším vstupu do druhé sady jej na hřišti vyměnil další vysoký smečař Kučera a několika úspěšnými bloky v řadě a bezchybným útokem dovedl semilskou trojici k triumfu po výsledku 10:8 a 10:8. Stratovští (Kalous, T. Chadim, Putík) se museli spokojit se stříbrem.

Zatímco před rokem se semilský úspěch v podobě stříbra a zlata dal považovat za senzaci, letos patřil tým z Pojizeří mezi horké kandidáty na medaile. A ambice naplnil měrou vrchovatou. Jeho dokonalý triumf v podobě dvou titulů je zasloužený. Byť výkony hráčů v oranžových dresech nebyly pokaždé ideální, dokázali v klíčových momentech vždy zabrat a sestava Kučera, Souček, Sehrig, ve trojicích navíc doplněná o Strmisku nenašla za celý víkend přemožitele!

„Účast našeho týmu se mi hodnotí velice příjemně. Na šampionát jsme jeli s určitými ambicemi, zavazovalo nás k tomu i postavení v tabulce BDL, ale že se nám podaří zvládnout obě finále...  To je opravdu úžasný výsledek," radoval se trenér čerstvých dvojnásobných mistrů Michal Holata.

Konečné pořadí MČR dvojic:
1. TJ Sokol Semily A (Milan Kučera, Lukáš Souček, Martin Sehrig)
2. TJ Sokol Prostějov (Tomáš Roba, Jakub Ftačník, Jan Matkulčík)
3. TJ Sokol Stratov A (Jiří Kalous, Jakub Chadim)
4. TJ Sokol SDS Exmost Modřice A (Gulda, Bertko, Nykl)

Konečné pořadí MČR trojic:
1. TJ Sokol Semily A (Milan Kučera, Lukáš Souček, Martin Sehrig, Martin Strmiska)
2. TJ Sokol Stratov A (Jiří Kalous, Jakub Chadim, Jiří Putík)
3. TJ Sokol Horažďovice (Lukáš Hokr, Petr Pivnička, Jan Cibulka, Jan Rychlý, Filip Hokr)
4. TJ Sokol I Prostějov (Ftačnik, Roba, Příhoda, Matkulčík)

Připomínka loňského semilského šampionátu s rozsáhlou fotogalerií:

FOTO: Mladí semilští nohejbalisté naplno zúročili domácí prostředí

Další informace z nohejbalu v rubrice SPORT - Nohejbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tajemnou Barmu představí v Železném Brodě cestovatelka Pavla Bičíková

Cestovatelská přednáška Tajemná Barma se bude konat 17. ledna od 18 hodin v kině v Železném Brodě. V únoru 2020, těsně před vypuknutím koronavirové pandemie, se cestovatelka Pavla Bičíková s Pavlem vydali do tajemné země ležící v jihovýchodní Asii na břehu Bengálského zálivu. „Objevili jsme zde kromě tisíců pagod, buddhistických chrámů a zlatých soch Buddhy i jezera, vodopády, krápníkové jeskyně, vysoké hory, rýžová pole, pláže, neprostupnou džungli a stále se usmívající místní obyvatele," dodala Pavla Bičíková. Více podrobností v předchozím článku

Mezinárodní rok skla v Křišťálovém údolí přinese velký letní festival

Mezinárodní rok skla letos vyhlásila Organizace spojených národů. Stejně jako další světové sklářské regiony i Křišťálové údolí využije této mimořádné příležitosti a zapojí se řadou akcí. Chystá se velký skleněný festival, krajinu ozdobí dekorace ze skla, bude také možné nahlédnout do sklářských provozů a výrobu skla si vyzkoušet. Již týden před Velikonocemi, a sice 9. a 10. dubna, se budou moci návštěvníci podívat na řadě míst přímo do výroby. Největší novinkou bude velký letní festival Crystal Valley Week v Liberci, který se uskuteční od 23. do 28. srpna. „Představíme zde Křišťálové údolí z mnoha nových úhlů nejen místním, našim cílem je pozvat k nám návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbal TJ Turnov: Mladší žáci zcela opanovali domácí turnaj
Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu
Do Tříkrálové sbírky přispěl i kraj. Burza knih vynesla několik tisíc
Občané Železného Brodu se mohou zeptat na cokoliv hejtmana!
Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje

Nejčtenější články

16.01.: Po mrznoucím dešti na silnici I35 z Turnova do Liberce několik nehod
15.01.: Hořel rodinný dům v obci Líšný
15.01.: Semilští policisté dopadli pachatele loupeže

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT