Dvanácté zářijové odpoledne patřilo v Turnově Dnu zdraví

13.09.2019 15:30:04 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Dvanácté zářijové odpoledne patřilo v Turnově Dnu zdraví

Před areálem turnovské nemocnice probíhala ve čtvrtek 12. září akce na podporu prevence Den zdraví, během které byl mimo jiné předán výtěžek z městského plesu Zdravotně sociálním službám.

Krajská nemocnice Liberec ve spolupráci s městem Turnov připravila kromě prohlídek nemocnice i bohatý doprovodný program na venkovních stanovištích. Hned v úvodu akce předal starosta města Turnova Tomáš Hocke šek v hodnotě 16 010 korun řediteli Zdravotně sociálních služeb panu Jaroslavu Cimbálovi. Výtěžek z městského plesu a sponzorských darů od místních firem a podnikatelů bude použit na nákup cvičebních pomůcek pro klienty organizace Zdravotně sociální služby Turnov a mezigenerační setkávání seniorů.

Den zdraví v Turnově 2019<br />Autor: Klára Preislerová „Tuto akci pořádáme proto, aby se lidé seznámili s turnovskou nemocnicí a začali vnímat zdraví jako svoji důležitou součást. A také proto, aby se zaměřili na prevenci," sdělila místostarostka Petra Houšková, která má na starosti sociální věci a Zdravé město Turnov a MA21, pod jehož hlavičkou Den zdraví proběhl.

Zájemci o prohlídky nemocnice se dostali do laboratoře, která denně zpracovává rozbory pro 150 až 200 pacientů. Dále viděli radiologické oddělení, konkrétně "Cétéčko". Počítačový tomograf značky Siemens byl uveden do ostrého provozu právě minulý rok při Dnu zdraví. Další zastávkou byly operační sály a oddělení následné péče, kde měla Eva Kordová připravenou biblioterapii.

„Venkovní stanoviště nabídla měření krevního tlaku, měření glykémie i procenta tělesného tuku na přenosném přístroji OMRON BF 300, díky kterému se dají určit potencionální kardiovaskulární rizika," řekla hlavní sestra turnovské nemocnice Eva Krejčí.

Zdravotnický personál předvedl ukázky nácviku kardiopulmonální resuscitace, prevence plochých nohou i nácvik správného držení těla. Lékaři z ortopedie prezentovali výhody operace kolena formou PSI, tedy na míru a své zastoupení tu měla i Vojenská zdravotní pojišťovna.

Den zdraví v Turnově 2019<br />Autor: Klára Preislerová „Mysleli jsme i na nejmenší, pro které Žlutá Ponorka připravila skákací hrad a Rodinné centrum Náruč lukostřelbu a tvořivé dílničky. K dispozici byly dětem balónky s logem KNL," doplnila Petra Houšková.

Celé odpoledne zpestřil kulturní doprovodný program v podání turnovské kapely Turnovanka, mažoretek Perliček a studentek Střední zdravotnické školy Turnov. Ta si na svém stanovišti připravila i ukázku historického zdravotnického materiálu. Magdalena Klížová ukázala návštěvníkům cviky na správné držení zad a protahování těla pomocí jógy. Iva Jančíková pohovořila o Nordic Walking a předvedla ukázky, jak správně chodit s holemi a čemu se vyvarovat.

Adra si připravila retro foto koutek a pódium zaplnila, v rámci módní přehlídky, pestrými retro modely. Na závěr odpoledne měl vystoupit Sebastian, avšak ze zdravotních důvodů nakonec nemohl přijet. Náhradou za něho vystoupil zpěvák Pokáč, který svými písněmi přítomné rozhýbal.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Týdne mobility a Dnů zdraví v Jilemnici
Druhý ročník Dne zdraví v Turnově patřil stravování
Jak zdravě žít a stárnout představil Den zdraví v Turnově

Ke stažení

Plakát Den zdraví v Turnově 2019

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Benecko Freeride 2022
Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
27.06.: Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT