Dvě auta shořela nešťastným majitelům v garážích

31.01.2011 20:07:09 | Autor: tk a Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Vítkovice,Jilemnice,Semily

Dvě auta shořela nešťastným majitelům v garážích

V neděli došlo v Pojizeří ke dvěma požárům osobních vozů, které byly zaparkovány v garážích. V obou případech požár způsobila technická závada na elektroinstalaci.

K prvnímu požáru vyjeli v 6:39 hodin profesionální hasiči ze stanic Semily a Jilemnice spolu s dobrovolnými hasiči z Hájí nad Jizerou. Po příjezdu do části Loukov obce Háje nad Jizerou zjistili, že v garáži hoří osobní vůz zn. Citroen Xantia.

„Hasiči na požár nasadili jeden vodní proud a hořící vůz, který ohrožoval celý rodinný dům, vytlačili z garáže ven. Požár se hasičům podařilo uhasit v půl osmé. Poté garáž odvětrali a místo požáru předali místní dobrovolné jednotce. Požár poškodil celý osobní vůz a způsobil škodu ve výši 100 tisíc korun. Hasičům se podařilo uchránit majetek v hodnotě 1,5 milionu korun," doplnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Iva Michalíčková.

Další osobní vůz, tentokrát zn. Audi B4 začal hořet krátce před polednem v garáži penzionu na území obce Vítkovice. „Podle výpovědi majitele nešlo vůz ráno nastartovat, proto ho uložil do garáže a odešel. Krátce před polednem zpozoroval kolemjdoucí muž kouř, který se valil z garáže," uvedla Michalíčková.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jilemnice spolu s místní dobrovolnou jednotkou. Hořící vůz se podařilo vytáhnout z garáže ještě před příjezdem hasičů. Ti požár uhasili jedním vodním proudem a garáž odvětrali. Požár způsobil rovněž stotisícovou škodu.

Celkem od pátku 28. do neděle 30. ledna 2011 vyjížděly jednotky požární ochrany Libereckého kraje ke 28 ohlášeným událostem. Při dopravních nehodách, které si vyžádaly zásah hasičů, bylo zraněno 6 osob.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT