Dvě nedělní nehody na Semilsku

20.12.2010 11:00:11 | Autor: tk | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou

Dvě nedělní nehody na Semilsku

V neděli 19. prosince večer zasahovaly jednotky požární ochrany okresu Semily na žádost zdravotnické záchranné služby u dvou dopravních nehod.

„V neděli v 19.30 hodin byli vysláni profesionálové z Jilemnice na silnici do části Dolní Sytová obce Háje nad Jizerou, kde havarovaly dva osobní vozy. Při nehodě byly zraněny dvě osoby. O hodinu později zasahovali dobrovolní hasiči z Rokytnice nad Jizerou u dopravní nehody osobního vozu na silnici v Dolní Rokytnici, při které byla zraněna jedna osoba," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Iva Michalíčková.

Od pátku 17. do neděle 19. prosince 2010 vyjížděly jednotky požární ochrany Libereckého kraje celkem ke 28 ohlášeným událostem. Při dopravních nehodách, které si vyžádaly zásah hasičů, bylo zraněno 5 osob.

V sobotu 18. prosince v ranních hodinách nepřežila jedna osoba pohybující se po kolejích v ulici Vodní v Jablonci nad Nisou střet s osobním vlakem. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jablonec nad Nisou spolu s jednotkou HZS podniku SŽDC, s.o. Liberec. Více k této události zde

Fotografie k nehodě je ilustrační

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V jilemnickém muzeu proběhne křest knihy o Hrádku u Nechanic
VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
16.04.: VIDEO: Zbourali most u Čtveřína

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT