Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách

28.02.2024 23:30:47 | Autor: Lukáš Zeman, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

Ve vzrušujícím a napínavém dvojutkání se v sobotu 24. února utkal v rámci druhé volejbalové ligy tým Malé Skály na domácí půdě Chocně s místním celkem.

Choceň - Malá Skála 2:3 (26:24, 14:25, 24:26, 18:25, 11:15)

Výsledek zápasu byl až do posledních momentů nejistý. Od začátku utkání se na palubovce vedl dramatický boj těchto dvou týmů. V prvním setu utkání si své vedení udržoval tým Chocně od samého začátku a udržel jej až do konce, Malé Skále se nedařilo na servisu a příjem byl také nejistý. V druhém setu se ovšem Malá Skála probudila a získala ho zpět pro sebe poměrem 14:25. Další set se opět zdramatizoval, když se oba týmy tahaly o každý bod. Malou Skálu znovu trápil jejich vlastní servis a chyby v obraně. Nakonec Choceň opět vyhrála koncovku setu a dostala se do vedení 2:1.

Do následujícího setu trenér Malé Skály Petr Preisler udělal důležité střídání diagonálního hráče, kdy vpusti na hřiště Lukáše Zemana. Čtvrtý set se vedl v duchu druhého a stavem 18:25 Malá Skála srovnává na 2:2. Rozhodující set ze začátku nabídl nekompromisní souboj o každý bod, ovšem s koncentrovanou hrou a vedením kapitána Martina Maříka se týmu Malé Skály podařilo získat rozhodující set poměrem 15:11.

Sestava Malá Skála: Preisler, Holubec, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Folprecht. Střídali Novák, Anděl, Zeman a Bukovjan.

Choceň - Malá Skála 1:3 (23:25, 25:19, 25:27, 16:25)

Druhý zápas byl znovu napínavý a dramatický. Obě družstva se snažila vybojovat každý set až do posledního míče. S konečným výsledkem je jasné, že každý set nebyl pro fanoušky se slabším srdcem. První set se odstartoval s oběma týmy hrajícími na dobré úrovni, začátek setu si suverénně držela Malá Skála, která však nechala Choceň dohnat šestibodový náskok a set se rozhodl až v úplném závěru těsným výsledkem 23:25. Choceň ovšem nechtěla ustoupit a odpověděla silným výkonem v druhém setu, kde se ji podařilo vyrovnat skóre na 1:1.

Malá Skála se stále trápila svým vlastním servisem a třetí set přinesl ještě větší napětí než sety předchozí. Oba týmy bojovaly o každý bod. Choceň ukázala svou bojovnost, ale tentokrát to byla Malá Skála, kdo si připsal závěr setu, což ji poslalo do vedení 2:1. Poslední set byl rozhodující pro oba týmy. Choceň se snažila vrátit do hry, ale Malá Skála byla neoblomná. S úžasnou obranou a silným útokem si Malá Skála rychle vybudovala náskok a nakonec získala set i zápas s konečným výsledkem 16:25.

Po utkání prohlásil kapitán Malé Skály: „Jsme velmi šťastní z tohoto vítězství. Byl to skvělý výkon celého týmu, který ukázal svou sílu a odhodlání. Choceň hrála skvěle a byla to pro nás náročná bitva. Teď se musíme soustředit na další zápasy a pokračovat ve stejném duchu."

Sestava Malá Skála: Novák, Anděl, Mařík, Zeman, Macháč, Kovář a libero Bukovjan. Střídali  Preisler, Holubec, Pastuch a Folprecht.