EKOPark Liberec otevřel své brány veřejnosti

22.05.2016 10:31:24 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Liberecký kraj

EKOPark Liberec otevřel své brány veřejnosti

První volnočasový EKOPark Liberec otevřel své brány veřejnosti minulou neděli. Tříhodinový bohatý program s názvem akce Jak se dělá EKOPark představil návštěvníkům jak celý park, tak ukázky většiny volnočasových aktivit, které bude od června letošního roku EKOPark provozovat.

Vstupenkou na tuto akci byl vlastní obrázek na téma Jak si představujete EKOPark. Všichni návštěvníci se mohli do celého programu aktivně zapojit. Na vyhlídkových plošinách se cvičila jóga a Thai či včetně čajového rituálu, v části venkovního workout - crossfit sportoviště probíhala ukázka létající jógy, pole dance a kruhového kondičního cvičení pod vedením profesionálního trenéra z Boot campu. Maminky s malými dětmi nejen v kočárcích se zapojily do cvičení s Baby fitness. Zájemci si mohli vyzkoušet i sebeobrannou techniku Krav maga a společně si zatančit pod vedením ILMA Agency s juniorskými mistry světa v latinskoamerických tancích.

Otevření volnočasového EKOParku Liberec<br />Autor: Archiv EKOPark Liberec Dalším doprovodným programem byly tematické ekodílníčky a vědecký workshop Věda nás baví. V romantické lesní kavárně mohli lidé ochutnat výbornou kávu i domácí limonády. V průběhu celé akce lidé ochutnávali vlastní domácí buchty a koláče a hlasovali v soutěži O nejlepší nedělní buchtu do které se mohli všichni zúčastnění zapojit.

„Tato soutěž byla zároveň ochutnávkou našich chystaných akcí týkajících se stravování. Máme připraveny různorodé programy zaměřené na: zdravé stravování (Příroda v kuchyni, Festival zdravého jídla), podporu regionálních výrobců a pěstitelů (Regionální trhy), sdílení těch nejlepších zdravých receptů (Share-snack), sezónní aktivity (Sbíráme a konzervujeme léto/podzim), začínající restaurace s nápadem (pop-up restaurant v EKOParku), workshopy o možnostech pěstování na malém prostoru (Pěstovat se dá všude, Permaculture workshop) a k dispozici bude i náš jedinečný romantický Nature restaurant v korunách stromů," popsala Event manažerka EKOParku, Anežka Horynová.

EKOPark Liberec touto akcí opět zpřístupnil své prostory veřejnosti. Pro návštěvníky však bude v letošní sezoně otevřen pouze v rámci organizovaných akcí a workshopů. „V průběhu sezony připravujeme bohatý program volnočasových aktivit v dopoledních i odpoledních časech pro různé skupiny zájemců. Věříme, že si z nabídky vybere každý, kdo bude chtít EKOPark i opakovaně navštěvovat," upřesnila projektová manažerka EKOParku, Michaela Pompová.

Více o projektu EKOPark Liberec:

Otevření volnočasového EKOParku Liberec<br />Autor: Archiv EKOPark Liberec Téměř v centru Liberce roste přírodní První volnočasový EKOPark o rozloze 10.000m2 zaměřený na ekologii, sport a aktivní odpočinek.

EKOPark nabízí svým návštěvníkům široké spektrum aktivit: relaxační prvky určené pro pobyt v přírodě, piknikové paloučky, místa pro pozorování a naslouchání zvukům přírody, naučné přírodovědné stezky pro děti, obří pískoviště, interaktivní hmyzí hotely, kontaktní mini zoo, čapí hnízdo z větví, dětské bukové bludiště, přírodní stezku pro chůzi na boso, venkovní skandinávské wellness, interaktivní javorový altánek, venkovní prostor pro lukostřelbu, kuželky a mnoho dalšího. Pro sportovní účely a zdravý životní styl je v parku k dispozici crossfit - workoutové hřiště - venkovní posilovna pro procvičení celého těla.

EKOPark nabízí pod širým nebem možnost pořádání přednášek, workshopů, koncertů, divadelních představení, letních promítání, víkendových akcí, příměstských táborů, volnočasových aktivit, sportovních a vzdělávacích kurzů v přírodě.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 18 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem
Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Bayovně zahrají tři kapely

Nejčtenější články

11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
11.04.: V Bayovně zahrají tři kapely
10.04.: Liberecký tunel čeká tradiční jarní údržba

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT