Eliška Martínková má titul a splnila limit na MS!

06.04.2022 17:29:05 | Autor: Filip Horký, AC Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Eliška Martínková má titul a splnila limit na MS!

Eliška Martínková si v sobotu 2. dubna v Poděbradech na mezistátní utkání družstev a zároveň mistrovství ČR na 20 kilometrů chůze došla nejen pro premiérový titul mezi seniory, ale také pokořila o 7 sekund limit na Mistrovství světa, které se koná v Oregonu v USA!

Svěřenkyně Kateřiny Čermákové prošla cílem v obrovském osobním rekordu 1:30:53 hodiny. První rok v seniorské kategorii není pro Elišku žádný problém. V úvodu chodecké sezony si nejdříve na Mistrovství světa družstev okoukala světovou konkurenci, kde došla na 27. místě a nyní se vydala na domácí půdě čelit především evropské konkurenci. Od počátku závodu se v prvních kilometrech držela v druhé desítce startovního pole.

Eliška Martínková s trenérkou Kateřinou Čermákovou<br />Autor: Archiv AC Turnov Postupně se svěřenkyně Kateřiny Čermákové začala probíjet na přední pozice, když po polovině trati dotáhla současnou českou jedničku Terezu Ďurdiakovou a posledních 5 kilometrů spolu bojovaly nejen o pokoření limitu 1:31 hodiny, ale také o mistrovský titul. Obě závodnice svedly nádherný souboj, který vyšel lépe pro Elišku Martínkovou z AC Turnov, která po projití cílem padla v euforii štěstí do náruče své trenérky.

Eliška si vylepšila osobní rekord o více jak 8 minut! Navíc se české ženské družstvo stalo díky předním umístění Elišky a Terezy na 1. místě celkového hodnocení. Součástí družstva byla také Jana Zikmundová, která je odchovankyní AC Turnov. Ve zkratce si z Poděbrad Eliška odváží limity na mistrovství světa a Evropy, 1. místo v soutěži družstev a titul mistra ČR.

Mezi juniory se na poloviční trati představil další člen skupiny Kateřiny Čermákové, a to Roman Hanyk, který si v mezinárodní konkurenci došel pro nový osobní rekord 48:45 minut.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejlepším sportovcem Turnova 2021 vyhlášena chodkyně Martínková
Úspěšná halová sezona pro atlety AC Turnov
FOTO: Silvestrovský běh v Turnově potřetí vyhrál Michal Hanyk

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek
Kraj opět žádá ministerstvo o dotaci na zajištění sociálních služeb

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT