Eliška Martínková z Turnova oblékla v Poděbradech reprezentační dres

14.10.2020 18:28:24 | Autor: AC Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Eliška Martínková z Turnova oblékla v Poděbradech reprezentační dres

Jedna z posledních letošních velkých atletických akcí se uskutečnila v sobotu 10. října v Poděbradech, kde se konalo mezinárodní utkání tříčlenných týmů v chůzi na 20 km. Součástí také bylo i MČR na 20 km chůze. Právě jednou ze tří žen v reprezentačním dresu byla i turnovská juniorka Eliška Martínková, která se na tuto trať vydala poprvé v životě.

Eliška se po boku dlouholeté české jedničky Anežky Drahotové a bývalé běžkyně Terezy Ďurdiakové, která dříve běhala maratóny, postavila na start již 88. ročníku Poděbrady Walking. V závodě se střetla se světovými závodnicemi, které mají na svém kontu účasti na olympijských hrách, mistrovstvích světa a dalších velkých akcí. V rámci mezinárodního utkání došla na skvělém 14. místě v čase 1:42:39. To, že byl letos závod velice kvalitní, dokazují i časy prvních třech závodnic, které splnili ostré limity pro účast na OH v Tokiu 2021. Čas Elišky je pak 11. časem dlouhodobých tabulek v České republice! V rámci tohoto závodu se také rozdělovali i mistrovské medaile. Zde získala bronzovou medaili za skvěle jdoucími reprezentačními kolegyněmi Terezou a Anežkou. Eliška přepisovala tabulky i v rámci MČR, kde její čas je v TOP10!

Eliška Martínková se zpětně k závodu vyjádřila takto: „Byla to pro mě opravdu skvělá zkušenost! Vlastně letos i jediný, tak velký závod, takže jsem moc vděčná, že jsem na něm mohla startovat. Bylo skvělý být tam s našimi už staršími reprezentanty a o to víc si toho i vážím, že jsem tam byla za takového prcka trochu. Moje první 20ka jako taková se mi potom šla překvapivě dobře, rychle utíkala, ale bylo tam hodně rezerv, tak věřím, že příště bude o dost rychlejší, ale startovat vedle tří žen, které si tam splnily tvrdé limity na OH? Úžasný zážitek a obrovská zkušenost do dalších závodů! Moc si toho vážím a doufám, že budu moc Anežku s Terkou brzy opět doplnit.

Eliška Martínková<br />Autor: Archiv AC Turnov Kladné hodnocení padlo i z úst její trenérky Kateřiny Čermákové, která hodnotila jak letošní sezonu, tak i právě závod v Poděbradech: „Letošní sezona byla pro všechny závodníky a trenéry neobvyklá a pro chodce také velmi dlouhá. Během sezony Eliška předvedla spoustu skvělých výkonů na distancích pět a deset kilometrů. Cíle, které jsme si letos stanovily, splnila již v samém začátku sezóny. MČR a MU na 20 km v Poděbradech jsme braly především jako zkušenost a ukazatel techniky, na které jsme během sezóny nepřetržitě pracovaly. Eliška rozešla závod rychleji, než bylo plánováno. Svižných prvních 5 kilometrů se podepsalo na výsledném čase. Čas 1:42:39 je solidní, ale pravdou je, že jsme obě dvě měly v hlavě výkon o něco lepší. Při své premiéře na MČR seniorské kategorie se Elišce podařilo obsadit 3. místo, což je uspokojivý výsledek. Uspokojivější ale je, že za přítomnosti mezinárodních rozhodčích Eliška dokončila závod „čistě" a získala nové zkušenosti a motivaci do budoucna."

V rámci MČR startovala také další juniorka Jana Zikmundová. I ta si vyzkoušela tuto trať poprvé v životě a s časem musí být velice spokojená, když 20 okruhů prošla za 1:45,21, což ji řadí na 15. místo v dlouhodobých tabulkách MČR. V mistrovském závodě pak obsadila skvělé 4. místo.

Na kratší distanci 5 km chůze se představil dorostenec Roman Hanyk, který zde zvítězil v čase 24:09 a ovládl tak závod v rámci Permit Mítink.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Atletická družstva mladšího žactva měla krajské finále v Turnově
Dva tituly z českého šampionátu dorostu a juniorů pro AC Turnov
Bára Hůlková byla v dálce jen dva centimetry od bronzové medaile
Turnovský Jakub Šafář se stal dorostenecký mistrem ve víceboji

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

V jablonecké České mincovně se uskutečnila slavnostní ražba neprodejných stříbrných medailí Jizerská 50, které obdrží vítězové vybraných kategorií při 55. ČEZ Jizerská 50 včetně dětských. Pozvání přijal nejen autor sloganu Petr Karlovský a ředitel závodů Jizerská 50, ale i primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský a další hosté. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

Pitná voda je v prameni Boží voda i pod Valdštejnem

Odbor životního prostředí informuje občany, že prameny pod Valdštejnem a Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramenů ze dne 17. ledna 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vznik česko-německého inovačního centra podpoří Liberecký kraj
Oslavy města Turnov už mají vlastní propagační předměty
Celkem 540 milionů míří na opravy silnic, investice, do školství a kultury
V Turnově proběhlo Novoroční setkání s představiteli církví
Alejí roku 2021 se stala lipová Klokotská alej z jižních Čech

Nejčtenější články

20.01.: Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
20.01.: Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
21.01.: Zemědělci i v Pojizeří protestovali proti změně strategického plánu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT