Eliška Martínková z Turnova oblékla v Poděbradech reprezentační dres

14.10.2020 18:28:24 | Autor: AC Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Eliška Martínková z Turnova oblékla v Poděbradech reprezentační dres

Jedna z posledních letošních velkých atletických akcí se uskutečnila v sobotu 10. října v Poděbradech, kde se konalo mezinárodní utkání tříčlenných týmů v chůzi na 20 km. Součástí také bylo i MČR na 20 km chůze. Právě jednou ze tří žen v reprezentačním dresu byla i turnovská juniorka Eliška Martínková, která se na tuto trať vydala poprvé v životě.

Eliška se po boku dlouholeté české jedničky Anežky Drahotové a bývalé běžkyně Terezy Ďurdiakové, která dříve běhala maratóny, postavila na start již 88. ročníku Poděbrady Walking. V závodě se střetla se světovými závodnicemi, které mají na svém kontu účasti na olympijských hrách, mistrovstvích světa a dalších velkých akcí. V rámci mezinárodního utkání došla na skvělém 14. místě v čase 1:42:39. To, že byl letos závod velice kvalitní, dokazují i časy prvních třech závodnic, které splnili ostré limity pro účast na OH v Tokiu 2021. Čas Elišky je pak 11. časem dlouhodobých tabulek v České republice! V rámci tohoto závodu se také rozdělovali i mistrovské medaile. Zde získala bronzovou medaili za skvěle jdoucími reprezentačními kolegyněmi Terezou a Anežkou. Eliška přepisovala tabulky i v rámci MČR, kde její čas je v TOP10!

Eliška Martínková se zpětně k závodu vyjádřila takto: „Byla to pro mě opravdu skvělá zkušenost! Vlastně letos i jediný, tak velký závod, takže jsem moc vděčná, že jsem na něm mohla startovat. Bylo skvělý být tam s našimi už staršími reprezentanty a o to víc si toho i vážím, že jsem tam byla za takového prcka trochu. Moje první 20ka jako taková se mi potom šla překvapivě dobře, rychle utíkala, ale bylo tam hodně rezerv, tak věřím, že příště bude o dost rychlejší, ale startovat vedle tří žen, které si tam splnily tvrdé limity na OH? Úžasný zážitek a obrovská zkušenost do dalších závodů! Moc si toho vážím a doufám, že budu moc Anežku s Terkou brzy opět doplnit.

Eliška Martínková<br />Autor: Archiv AC Turnov Kladné hodnocení padlo i z úst její trenérky Kateřiny Čermákové, která hodnotila jak letošní sezonu, tak i právě závod v Poděbradech: „Letošní sezona byla pro všechny závodníky a trenéry neobvyklá a pro chodce také velmi dlouhá. Během sezony Eliška předvedla spoustu skvělých výkonů na distancích pět a deset kilometrů. Cíle, které jsme si letos stanovily, splnila již v samém začátku sezóny. MČR a MU na 20 km v Poděbradech jsme braly především jako zkušenost a ukazatel techniky, na které jsme během sezóny nepřetržitě pracovaly. Eliška rozešla závod rychleji, než bylo plánováno. Svižných prvních 5 kilometrů se podepsalo na výsledném čase. Čas 1:42:39 je solidní, ale pravdou je, že jsme obě dvě měly v hlavě výkon o něco lepší. Při své premiéře na MČR seniorské kategorie se Elišce podařilo obsadit 3. místo, což je uspokojivý výsledek. Uspokojivější ale je, že za přítomnosti mezinárodních rozhodčích Eliška dokončila závod „čistě" a získala nové zkušenosti a motivaci do budoucna."

V rámci MČR startovala také další juniorka Jana Zikmundová. I ta si vyzkoušela tuto trať poprvé v životě a s časem musí být velice spokojená, když 20 okruhů prošla za 1:45,21, což ji řadí na 15. místo v dlouhodobých tabulkách MČR. V mistrovském závodě pak obsadila skvělé 4. místo.

Na kratší distanci 5 km chůze se představil dorostenec Roman Hanyk, který zde zvítězil v čase 24:09 a ovládl tak závod v rámci Permit Mítink.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Atletická družstva mladšího žactva měla krajské finále v Turnově
Dva tituly z českého šampionátu dorostu a juniorů pro AC Turnov
Bára Hůlková byla v dálce jen dva centimetry od bronzové medaile
Turnovský Jakub Šafář se stal dorostenecký mistrem ve víceboji

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sběrný dvůr Vesecko bude z technických důvodů uzavřen!

Turnovské odpadové služby, s. r.o. informují, že od středy 24. listopadu 2021 do středy 8. prosince 2021 bude zcela uzavřen Sběrný dvůr Vesecko. „Důvodem uzavření sběrného dvora je instalace nové mostní váhy. Váhu je nutné vyměnit za novou, budou se odbourávat betonové nájezdy a betonovat nové, které musí vytvrdnout. Omlouváme se za způsobené komplice a děkujeme za pochopení," uvedl jednatel TOS Turnov Libor Preisler.

Rozsvícení vánočního stromu v Semilech bude online

Tradiční rozsvícení vánočního stromu v Semilech vzhledem k novým vládním opatřením proběhne online. Můžete jej sledovat v sobotu 27. listopadu od 16.30 na facebooku Města Semily.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj opět vyhlašuje dotační program na podporu kultury
Adventní čas v turnovské knihovně bude plný příběhů
V návrhu rozpočtu může Liberecký kraj počítat s vyššími příjmy
Nová opatření ruší kulturní akce v Turnově. Nebudou ani vánoční trhy!
Hospic sv. Zdislavy a Technická univerzita se připojují ke dni štědrosti

Nejčtenější články

26.11.: Hasiče zaměstnal požár domu v Horní Branné - Valteřicích
26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
27.11.: Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT