Enduro seriál letos odstartuje v Chuchelně

24.04.2013 15:13:08 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

Enduro seriál letos odstartuje v Chuchelně

Aktualizováno: Pátý ročník KTM enduro cross country startuje o víkendu 27. - 28. 4. v Chuchelně. Po roční odmlce se tak enduroví jezdci vrací do lyžařského areálu na severním svahu Kozákova. Doplňujeme aktuální informace z trati.

Aktuální informace z trati:

V neděli proběhla příprava trati a pořadatelé upřesnili podmínky pro jezdce. „Po první prohlídce terénu, která proběhla ve čtvrtek večer, jsme se obávali, že závod bude velice náročný. Naštěstí nám počasí přeje, a tak včera trať byla sušší a tím pádem i jednodušší. Motocrossová část na sjezdovkách zůstává podobně jako při předchozích závodech. Kamennou hrobku mezi sjezdovkami jsme nevynechali. Vjezd na hrobku jsme posunuli a upravili na současný vjezd tří motocyklů," informoval za Motorsport Chuchelna Michal Strnad.

Endurová část pod Německou cestou je zjednodušena. Letos se nejede sjezd v lesní mýtině (což byla nejdelší sjezd na ECC Chuchelna 2011). Technická, a zároveň nejzajímavější a nejnáročnější pasáž kameny se jede letos v opačném směru - dolů. Směr závodu až na technickou pasáž kameny zůstává stejný jako v předchozích ročnících.

V Chuchelně se jelo naposledy v roce 2011

První závod se měl jet v dubnu v Košťálově, ale kvůli sněhu byl odložen až na květen. I v roce 2011 se odjel první závod seriálu MG sport UFO KTM enduro cross country v Chuchelně. Na svah Kozákova tehdy přijelo celkem 329 jezdců ve všech kategoriích, což byl absolutní rekord seriálu v daném roce. Mnohé jistě nalákalo doslova letní počasí i prodloužený víkend, velký byl tehdy i zájem diváků.

Zajímavostí trati je výškové převýšení 160 metrů a rozmanitost terénu. Na trati naleznete rychlé úseky (sjezdovky), skoky (hrana sjezdovky), technické pasáže (kamenité hrobky, kořeny) - mezi sjezdovkami, blátivé úseky (v okolí vodní nádrže pod cestou), sjezd (v lesním úseku pod cestou) nebo technickou pasáž kameny (v lesním úseku pod cestou).

„Sobotní závody odstartuje závod dětí v 8,30 hodin, následně nastoupí v 11 hodin kategorie Hobby. Den zakončí kategorie Licence, která odstartuje v 14,15 hodin. V neděli se pojede v 10 případně 13 hodin. Stánek s občerstvením bude otevřen již v pátek, během volného tréninku dětí podle harmonogramu," shrnul program závodů za Motorsport Chuchelna Michal Strnad.

Časový harmonogram závodů v Chuchelně:

Pátek 26. 4. 2013
16,00 - 17,30 hodin trénink dětí
Registrace jezdců v pátek nebude.

Sobota 27. 4. 2013
8,30 hodin - START závodu dětí
11,00 hodin - START prvního závodu - E1, E2 a E3
14,15 hodin - START prvního závodu - LIC A, LIC B, veteráni a 85 ccm

Neděle 28. 4. 2013
10,00 hodin - START závodu

Následující závody enduro seriálu: 11. a 12. 5. Košťálov, 1.- 2. 6. Olszyna - Polsko, 31. 8. - 1. 9. Bozkov, 28. 9. Vysoké nad Jizerou a 12. - 13. 10. Jilemnice.

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Článek a fotogalerie z předloňského závodu na Kozákově:

FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

Související články:

Start enduro seriálu se odkládá, závod v Košťálově přesunut na květen

FOTO: V Bozkově se jezdci enduro seriálu rozloučili se sezonou + odkazy na celý loňský seriál

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Oficiální plakát závodu v Chuchelně

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Roprachtická stezka Vlček slaví první narozeniny
Nové lavičky v botanické nabídnou paletu barev i vůni pryskyřice
V dotačním programu rozdělil kraj na obnovu památek 22 milionů
V Rokytnici chystají Svatomichaelskou pouť
Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi

Nejčtenější články

26.09.: Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
27.09.: V Rokytnici chystají Svatomichaelskou pouť

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT