Energetici opět vyjádřili podporu lidem s autismem

03.04.2019 21:08:55 | Autor: Ota Schnepp | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Energetici opět vyjádřili podporu lidem s autismem

Celkem devět budov ČEZ svítilo do tmy modře. Energetici tak vyjádřili podporu lidem s autismem a organizacím, které o ně pečují. Jako maják na útesu nad rozbouřeným mořem zářila do tmy z 2. na 3. dubna prosklená vyhlídka nejvyšší oficiální rozhledny v České republice, která se nachází na severní podpůrné věži kotelny Nového zdroje Elektrárny Ledvice.

Stejná barva na jedné z chladicích věží pak po celou noc vítala řidiče, kteří projížděli kolem Elektrárny Tušimice, kde byla rovněž nasvícena střecha kotelny. Do třetice ji mohli pozdní motoristé či pěší zaznamenat v děčínské Teplické ulici, kde má své sídlo ČEZ Distribuce. Energetici ze Skupiny ČEZ se tak již popáté zapojili modrou barvou komunikace a sebevyjádření do osvětové kampaně Česko svítí modře a vyjádřili tak svou podporu všem lidem s autismem.

Elektrárna Tušimice - střecha kotelny a chladící věž<br />Autor: Archiv ČEZ „Skupina ČEZ spolu s Nadací ČEZ podporují dlouhodobě mnoho organizací, které pomáhají lidem s autismem. Tradičně jsme se proto zapojili i do kampaně Česko svítí modře, kdy jsme se nasvícením našich objektů po celé České republice snažili poukázat na důležitost komunikace o autismu a vzbudit zájem okolí o toto závažné téma," uvedla Michaela Chaloupková, leader udržitelného rozvoje a členka představenstva Skupiny ČEZ. Jak dodala, do organizací věnujícím se autismu chodí energetici i pomáhat v rámci firemního dobrovolnictví. Rovněž přispívají finančně v rámci firemní sbírky „Plníme přání, myslíme na druhé" a nakupují výrobky chráněných dílen na vánočních a velikonočních trzích.

Do pomoci konkrétní organizaci, která se o klienty s autismem stará, se může aktivně zapojit i veřejnost s použitím aplikace EPP - Pomáhej pohybem. Nadace ČEZ v termínu kampaně nasadila do aplikace projekt Dům pro autisty, který mohli sportující „vybodovat" a zajistit tak šumperské organizaci Dětský klíč finanční příspěvek ve výši 60 tisíc korun na vybavení pěti pokojů Asistenčního domu.

Modře nasvícená budova ČEZ Distribuce v Děčíně<br />Autor: Archiv ČEZ Na severu Čech Skupina ČEZ například několikrát pomohla ústecké pobočce Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR. Organizace sdružuje odbornou i laickou veřejnost a jejím cílem je napomáhat klientům s mentálním defektem v zapojení do společnosti a do vzdělávacího procesu. Finanční prostředky byly vždy použity na zooterapii, která umožňuje zlepšit citové, rozumové a pohybové schopnosti lidí s handicapem, přičemž přispívá i ke zlepšení jejich psychické pohody a zvýšení koncentrace. Jednou z podporovaných akcí organizace je také Večer pro tiché tlapky.

V Libereckém kraji putovaly finanční prostředky od Nadace ČEZ do Střediska rané péče SPRP Liberec, které kromě jiného poskytuje péči a poradenství rodinám s autisty. Další pravidelně podporovanou organizací je Výtvarné centrum - Unikátní projekty Sněženka ve Smržovce. Ročně do centra přijíždí v rámci rekondičních pobytů několik desítek dětí s autismem, a to nejen ze severních východních, ale i středních a západních Čech. Liberecké Sdružení Tulipan je pro změnu dlouholetým účastníkem velikonočních a vánočních trhů, na nichž vždy energetikům úspěšné nabízí výrobky svých klientů. Pravidelně tak zajíždí do děčínského sídla ČEZ Distribuce a případně i do elektráren Ledvice, Počerady a Mělník.

Autismus je způsob vnímání a prožívání, ovlivňuje všechny aspekty života, které vás napadnou - je všudypřítomný v každém okamžiku, myšlence, emoci, pocitu... Porucha autistického spektra postihuje každé 40. narozené dítě, přičemž s některou z forem autismu žije 2, 5 % světové populace, tedy 188 000 000 osob. V České republice je to 250 000 občanů.

Elektrárna Hučák v centru Hradce Králové<br />Autor: Archiv ČEZ Aprílové žertíky proto střídá každoročně téma o něco vážnější - Světový den zvýšení povědomí o autismu, který připadá právě na 2. dubna. Jeho smyslem je zvýšit informovanost veřejnosti o poruchách autistického spektra a formou besed a návštěv sdílených prostor podpořit vzájemné porozumění a bořit předsudky. V tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětové kampaně Light it up blue, u nás s názvem Česko svítí modře, kterou iniciuje platforma Naděje pro autismus. Každým rokem se do ní modrým nasvícením budov zapojují firmy, podniky a veřejné instituce a také jednotlivci, kteří se oblečou do modrého.

V rámci kampaně Česko svítí modře Skupina ČEZ z 2. na 3. dubna nasvítila uhelné elektrárny Tušimice (kotelna a chladicí věž), Ledvice (prosklená vyhlídka rozhledny) a Dětmarovice (vestibul), Jadernou elektrárnu Dukovany (hlavní vstup a budova Informačního centra), děčínské sídlo ČEZ Distribuce, Zákaznické centrum v Plzni, Dům Energetiky v Ostravě, MVE Hučák v Hradci Králové a přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Budova kraje se opět zahalí do modré barvy
Modrá barva opět po roce rozzáří oblohu na severu Čech

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Nejčtenější články

21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
20.06.: Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
20.06.: Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT