Ensemble Flair a Jan Rokyta rozsvítí Fabriku 1861

25.04.2024 11:18:53 | Autor: kcg, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Ensemble Flair a Jan Rokyta rozsvítí Fabriku 1861

Závěrečný koncert 67. sezony KPH se bude konat v pátek 26. dubna v objektu FABRIKA 1861 Semily v podání Ensemble Flair a Jana Rokyty.

Sestava Ensemble Flair: Jan Rokyta - cimbál, umělecký vedoucí, Klára Blažková - zpěv, Petr Vala - housle, Lukáš Švajda - kontrabas, Jiří Pospěch - viola.

Pod uměleckým vedením Jana Rokyty bourá hranice hudebních žánrů a zemí! V tvorbě FLAIRu se snoubí kreativní synergie, výrazný autorský rukopis, osobitost, která se neztratí ani v konkurenci světové world music. Hudební kompozice uměleckého vedoucího FLAIRu vedou k dobře znějícímu a zpívajícímu souboru, vycházejícího z moravské lidové tradice.

Textovou inspirací FLAIRu je poetika básníků Petra Bezruče, Josefa Kainara, Josefa Kaluse a stále častěji jejich zpěvačky Kláry Blažkové. FLAIR je dvojnásobným vítězem mezinárodní rozhlasové soutěže "Grand Prix Svetozára Stračinu" 2015 a 2021. FLAIR spolupracuje se světoznámou českou operní sopranistkou Martinou Jankovou, slavným českým pianistou Ivem Kahánkem, českými herci Alfredem Strejčkem a Tomášem Jirmanem i s předními folklorními zpěváky a tělesy.

V objektu FABRIKA 1861 Semily pátek 26. dubna od 19.00. Vstupné: 300 Kč/ studenti (do 26 let) a senioři (nad 65 let) po prokázání průkazu 210 Kč.

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT