Eva Puskarčíková je mezi elitou biatlonistek

11.12.2016 11:02:24 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Harrachov,Liberecký kraj

Eva Puskarčíková je mezi elitou biatlonistek

Česká biatlonistka Eva Puskarčíková, harrachovská rodačka a členka jabloneckého Kornspitzu, si zajela pro první individuální medaili ve Světovém poháru. Ve stíhačce na 10 km ve slovinské Pokljuce, po skvělém výkonu ve finiši, vydřela třetí příčku o desetinu vteřiny před Francouzkou Marií Dorinovou Habertovou. Eva tak definitivně vystoupila ze stínu Veroniky Vítkové a Gabriely Koukalové, a věřme, že už nebude brána jen jako úspěšná rozjížděčka ženské štafety.

Do stíhačky se probojovaly tři české reprezentantky - třicátá Veronika Vítková, která měla již větší ztrátu - 1:25,5 a dále dvě s nadějemi se skoro stejnou ztrátou téměř 40 vteřin - sedmá Gabriela Koukalová a hned za ní na osmém místě Eva Puskarčíková.

Nepovedený závod absolvovala Gábina, která špatnou střelbou hlavně v první ležce (3) se ze sedmé příčky propadla na šestadvacátou příčku. Jednou chvíli běžela dokonce na třetím místě, ale to bylo právě před tou nepovedenou první střelbou vleže.

Svého dosud nejlepšího výsledku ve Světovém poháru, dosahovala Eva Puskarčíková postupně. Začala naopak pomaleji a na první střelbě jednou minula. Po třetí střelbě, která byla čistá, jela kolem osmého místa a na tom dojížděla i na poslední střelbu vestoje. Zde Eva střílela opět bezchybně a k životnímu výsledku jí pomohly i chyby pěti soupeřek před ní na poslední střelbě. V čele se usadila favoritka Laura Dahlmeierová z Německa a Eva byla chvíli dokonce na druhém místě. Za zády měla jednu z nejlepších běžkyň Kaisu Mäkäräinenovou, která ji záhy předeběhla, ale ve finiši stíhačky o desetinku zdolala Marii Dorinovou- Habertovou z Francie a vybojovala bronzovou medaili.

„Pořád mi to připadá jako sen," svěřovala se senzačně třetí biatlonistka stíhacího závodu Světového poháru v Pokljuce. Věřme, že u toho jednoho nezůstane.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko)

Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Dahlmeierová (Něm.) 30:43,1 (2), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -16,8 (2), 3. Puskarčíková (ČR) -18,7 (1), 4. Dorinová Habertová (Fr.) -18,8 (1), 5. Dunkleeová (USA) -24,1 (1),...15. Vítková -1:15,3 (2), 26. Koukalová (obě ČR) -1:45,9 (5).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Velké vítězství Gabriely Koukalové v Östersundu
Biatlonisté odstartovali novou sezonu, vítězstvím potěšila Davidová

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT