Eva Samková vyjela na korejském sněhu bronzovou medaili

16.02.2018 10:14:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí

Eva Samková vyjela na korejském sněhu bronzovou medaili

Vlajkonoška české olympijské výpravy v Pchjongčchangu Eva Samková navázala na stříbro Michala Krčmáře a bronz Veroniky Vítkové z biatlonových sprintů a získala v pátečním snowboardcrossu bronz.

Samková dosáhla na medaili, přestože se v sezoně musela potýkat se zraněním ramena. Před startem v Koreji absolvovala po zdravotní pauze pouze lednový závod v Erzurumu, kde zvítězila jen několik dnů po smrti svého otce.

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Vrchlabí v korejském Phoenix Parku vyhrála kvalifikaci a do vyřazovacích jízd šla z prvního místa. Ve čtvrtfinálové jízdě neměla nejrychlejší start, jela třetí a na chvíli se dokonce ocitla na čtvrté pozici mimo postup. V závěru se však posunula vpřed na druhé místo a bezpečně postoupila.

Ve finálové jízdě dlouho jela Samková až na šesté pozici, ale v závěru se propracovala vpřed a v dramatickém dojezdu díky vpadnutí do cíle vydřela třetí místo. Olympijské zlato slaví Italka Michela Moioliová, jinak vedoucí žena Světového poháru, stříbro má 16letá Francouzska Julie Pereirová de Sousa Mabileauová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Biatlon má druhou medaili. Krčmář je stříbrný
První medaili na olympiádě získala Veronika Vítková
V Pchjongčchangu je 93 českých olympioniků, 34 je z Libereckého kraje
Obrazem: Vítání Evy Samkové a dalších olympioniků ve Vrchlabí
Vrchlabí slaví zlatou Evu!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Libor Preisler odstupuje z funkce jednatele TS Turnov

Rada města Turnov v působnosti valné hromady společnosti Technické služby Turnov, s. r. o., vzala na vědomí odstoupení Libora Preislera z funkce jednatele společnosti Technické služby Turnov, s. r.o., a to k 30.06.2026. Rada města v působnosti valné hromady společnosti Technické služby Turnov, s. r. o., schválila vypsání výběrového řízení na funkci jednatele společnosti dle předloženého návrhu zadání.

Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy

Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Falešní policisté opět úřadovali v Libereckém kraji
Kamarádi v Semilech je nová výstava v Pojizerské galerii
Turnov otevřel novou úschovnu kol a zavazadel v centru města
Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell
V Radostné pod Kozákovem zachraňovali prvního letošního paraglidistu

Nejčtenější články

05.03.: Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell
05.03.: V Radostné pod Kozákovem zachraňovali prvního letošního paraglidistu
06.03.: Kamarádi v Semilech je nová výstava v Pojizerské galerii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT