Fakulta strojní TUL a Škoda Auto otevřely univerzitní laboratoř

11.02.2019 17:18:59 | Autor: Barbora Jónová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Liberecký kraj

Fakulta strojní TUL a Škoda Auto otevřely univerzitní laboratoř

Nejlepší způsob, jak přijít s dobrým nápadem, je mít mnoho nápadů. Fakulta strojní Technické univerzity Liberec a Škoda Auto proto slavnostně otevřely univerzitní laboratoř - UNI.Lab.

„Jsem velmi rád, že jsem mohl na fakultě strojní Technické univerzity v Liberci otevřít laboratoř UNI.Lab, která povede k rozvoji vztahů mezi akademickou a průmyslovou sférou," řekl profesor Petr Lenfeld, děkan fakulty strojní TUL, a pokračoval: „Jedná se o unikátní laboratoř v rámci České republiky, která by měla vést k posílení možností fakulty ve vzdělávací a výzkumné činnosti a v nabídce praktických činností studentů při vývoji a výrobě automobilů." 

Celá laboratoř je velice variabilní - nábytek se může v momentě přestavět na lavice a stoly či vysoké barové stoly pro práci ve stoje. Proto je možné prostory využívat k různým účelům: „Můžeme zde pořádat odborné semináře, heckathony, online prohlídky, studentské meetingy, cvičení i přednášky," řekl Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škoda Auto pro oblast výroby a logistiky, a dodal: „Doufám, že toto tvůrčí prostředí bude studenty stimulovat a motivovat, protože nejlepší způsob, jak přijít s dobrým nápadem, je mít mnoho nápadů."

Slavnostní otevření UNI.Labu<br />Autor: Archiv TUL Slavnostního otevření se zúčastnil i rektor TUL Miroslav Brzezina, který vidí v potenciálu UNI.Labu užitek i pro ostatní studenty: „S automobilovým průmyslem se pojí i problémy, které nejsou strojařského rázu, a tak by sem jistě mohli zavítat i studenti z jiných fakult."

Otevřením UNI.Labu navazuje Fakulta strojní na své ostatní projekty, které se zaměřují na rozvoj vědomostí a znalostí absolventů nejenom pro oblast automobilového průmyslu: „Dalšími významnými vzdělávacími projekty pro rozvoj znalostí studentů, které fakulta řeší s podporou EU, jsou přeshraniční projekty GreK, Pokrok a BauQu ve spolupráci se SRN," uzavřel prof. Lenfeld.

Technická univerzita v Liberci má v současnosti 6000 studentů studujících na sedmi fakultách: strojní, textilní, přírodovědně-humanitní a pedagogické, na fakultě ekonomické, fakultě umění a architektury, fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií a nejmladší fakultě zdravotnických studií. Vedle fakult vede také Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace. Podle studie Think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu AV ČR je TUL pátá mezi organizacemi a firmami s nejcitovanějšími patenty v ČR, a řadí se tak za Zentivu nebo Škodu Auto. Mezi univerzitami je první.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Za nanonáplast získala Markéta Klíčová v Berlíně Cenu publika
Technická univerzita v Liberci je tu už 65 let
Technická univerzita Liberec představila novou tiskovou mluvčí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj hledá Památku roku pro letošek. Nominace přijímá do 30. dubna

Již jen několik dní je možné přihlásit se do devátého ročníku soutěže Památka roku 2023 Libereckého kraje; termín vyprší 30. dubna. Soutěž, jejímž cílem je upozornit na úspěšné obnovy kulturních památek a poukázat na ojedinělé stavby v našem regionu, vypisuje Liberecký kraj. „Skutečně velice stojíme o to, aby se nám hlásilo co nejvíce majitelů úspěšných obnov památek. Jejich obnovy jsou inspirací příkladem pro ostatní majitele," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje. Předchozí článek

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec nad Nisou je podle ankety opět pro podnikání zaslíbený!
Krkonošské louky mohou dál rozkvétat
Ensemble Flair a Jan Rokyta rozsvítí Fabriku 1861
Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT