Falešní bankéři opět útočili, obezřetný muž ze Semilska je prohlédl

05.07.2022 17:17:03 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Pojizeří

Falešní bankéři opět útočili, obezřetný muž ze Semilska je prohlédl

Den, jako každý jiný se během minuty proměnil v noční můru pro 35letého muže ze Semilska. Když mu 21. června zazvonil telefon, netušil v první chvíli, že se stal terčem podvodníků. Obezřetný muž však podvod prohlédl, a uchránil tak bezmála 400 tisíc korun.

Muž na druhém konci se představil jako koordinátor podezřelých transakcí jednoho z bankovních ústavů s tím, že prověřuje možný pokus o podvodné jednání při sjednávání úvěru. Po celou dobu působil velmi důvěryhodně, tudíž oslovený muž nepochyboval o pravdivosti jeho tvrzení. Když jej volající informoval, že by celou záležitost chtěl více prošetřit ve spolupráci s policií, muž s tímto souhlasil.

Následně již celá záležitost nabrala rychlý spád a po velmi krátké době opět zazvonil telefon, na jehož konci se ozval hlas, jež se představil jako policista, zabývající se kyberkriminalitou. Předmětem hovoru měla být vzájemná spolupráce, kdy poškozený měl pomoct s odhalením protiprávního jednání údajných pachatelů, jež se dopouštějí trestné činnosti podvodného charakteru. Na základě pokynů údajného policisty vzal bezmála 400 tisíc korun, které měl dle instrukcí vložit do vkladového bankomatu na virtuální měnu, za účelem jejich údajného „vyčištění."

„Tato informace se však poškozenému muži již nepozdávala. Rozhodl se tedy celou událost prověřit cestou linky 158, kde mu policisté sdělili, aby rozhodně žádnou hotovost do tohoto zařízení nevkládal a vyčkal do jejich příjezdu. Díky duchapřítomnosti tohoto muže jej o finance nikdo nepřipravil, ale bohužel tomu tak není vždy. V mnoha případech pachatelé právě díky důvěryhodnému jednání přesvědčí osoby, aby transakci provedly. Ti v konečném důsledku zůstanou šokování a traumatizováni a o své finance nenávratně přijdou," sdělila Adéla Fialová z Oddělení tisku a prevence KŘP Libereckého kraje.

Věnujte prosím pozornost veškerým „důvěryhodným" telefonátům onoho charakteru a v případě jakýchkoliv pochybností kontaktujte neprodleně policisty prostřednictvím linky 158.

„V současné době jsou mimo jiné na těchto vkladomatech na virtuální měnu vylepeny informační letáky, které před vklady do těchto zařízení varují a nabádají k obezřetnosti. V žádném případě tyto letáky neodlepujte. Vězte, že ten, kdo vás k takovému jednání přes telefon nabádá, není skutečným policistou," informovala Adéla Fialová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí kriminalisté zadrželi pět lidí, měli vydávat fiktivní řidičáky
Semilští policisté dopadli pachatele loupeže
Podvodníci nadále útočí na seniory v Libereckém kraji
Buďte obezřetní a nedejte zlodějům šanci, upozorňují policisté

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT