Falešní bankéři opět útočili, obezřetný muž ze Semilska je prohlédl

05.07.2022 17:17:03 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Pojizeří

Falešní bankéři opět útočili, obezřetný muž ze Semilska je prohlédl

Den, jako každý jiný se během minuty proměnil v noční můru pro 35letého muže ze Semilska. Když mu 21. června zazvonil telefon, netušil v první chvíli, že se stal terčem podvodníků. Obezřetný muž však podvod prohlédl, a uchránil tak bezmála 400 tisíc korun.

Muž na druhém konci se představil jako koordinátor podezřelých transakcí jednoho z bankovních ústavů s tím, že prověřuje možný pokus o podvodné jednání při sjednávání úvěru. Po celou dobu působil velmi důvěryhodně, tudíž oslovený muž nepochyboval o pravdivosti jeho tvrzení. Když jej volající informoval, že by celou záležitost chtěl více prošetřit ve spolupráci s policií, muž s tímto souhlasil.

Následně již celá záležitost nabrala rychlý spád a po velmi krátké době opět zazvonil telefon, na jehož konci se ozval hlas, jež se představil jako policista, zabývající se kyberkriminalitou. Předmětem hovoru měla být vzájemná spolupráce, kdy poškozený měl pomoct s odhalením protiprávního jednání údajných pachatelů, jež se dopouštějí trestné činnosti podvodného charakteru. Na základě pokynů údajného policisty vzal bezmála 400 tisíc korun, které měl dle instrukcí vložit do vkladového bankomatu na virtuální měnu, za účelem jejich údajného „vyčištění."

„Tato informace se však poškozenému muži již nepozdávala. Rozhodl se tedy celou událost prověřit cestou linky 158, kde mu policisté sdělili, aby rozhodně žádnou hotovost do tohoto zařízení nevkládal a vyčkal do jejich příjezdu. Díky duchapřítomnosti tohoto muže jej o finance nikdo nepřipravil, ale bohužel tomu tak není vždy. V mnoha případech pachatelé právě díky důvěryhodnému jednání přesvědčí osoby, aby transakci provedly. Ti v konečném důsledku zůstanou šokování a traumatizováni a o své finance nenávratně přijdou," sdělila Adéla Fialová z Oddělení tisku a prevence KŘP Libereckého kraje.

Věnujte prosím pozornost veškerým „důvěryhodným" telefonátům onoho charakteru a v případě jakýchkoliv pochybností kontaktujte neprodleně policisty prostřednictvím linky 158.

„V současné době jsou mimo jiné na těchto vkladomatech na virtuální měnu vylepeny informační letáky, které před vklady do těchto zařízení varují a nabádají k obezřetnosti. V žádném případě tyto letáky neodlepujte. Vězte, že ten, kdo vás k takovému jednání přes telefon nabádá, není skutečným policistou," informovala Adéla Fialová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí kriminalisté zadrželi pět lidí, měli vydávat fiktivní řidičáky
Semilští policisté dopadli pachatele loupeže
Podvodníci nadále útočí na seniory v Libereckém kraji
Buďte obezřetní a nedejte zlodějům šanci, upozorňují policisté

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum oživí Velikonoční jarmark
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT