Festival dětského čtenářství opět v Liberci

03.06.2024 23:09:01 | Autor: Radka Vojáčková | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Festival dětského čtenářství opět v Liberci

Na letošní ročník Festivalu dětského čtenářství v Liberci ve dnech 5.-7. června přijedou opět známí spisovatelé a umělci. Děti se tak budou moci setkat například s výtvarníky Lukášem Urbánkem a Štěpánkou Jislovou či s autorem Františkem Tichým. Na účastníky čeká také bohatý doprovodný program na různých místech v Liberci.

Začátkem června ve dnech 5. až 7. 6. se v Liberci bude konat 21. ročník Festivalu dětského čtenářství, který pořádá Sdružení pro Veletrhy dětské knihy. V Krajské vědecké knihovně, která bude centrem celého festivalu, se uskuteční besedy a workshopy s předními českými tvůrci dětských knih, např. Oldřiškou Ciprovou, Luciou Magašvári, Františkem Tichým, Renátou Fučíkovou a mnoha dalšími.

„Festival je vynikající akce, která láká děti na pestrý program. Je třeba hledat nejrůznější formy, jak děti přivést ke knihám. Pochopitelně nejlepší vzor jsou rodiče, které děti vidí zahloubané do četby knihy. Festival nabízí nejrůznější zábavné cesty k četbě, a v době, kdy jsou děti zvyklé z mobilů a tabletů na rychlé přijímání informací, je právě četba nejen cestou k hlubšímu poznání a prohlubování fantazie a schopnosti soustředění," oceňuje festival Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Hlavní název naznačuje, že tématem letošního festivalu bude komiks, a tak nebudou chybět ani přední tváře tohoto žánru - cenou Muriel ověnčená Štěpánka Jislová, expert na japonskou mangu Tadeáš Jojko či tvůrci Rackomixu Lukáš Urbánek a Milada Rezková. V odpoledních hodinách jsou pro návštěvníky připravena divadelní představení Divadla jednoho Edy, Literatour s Chrochtíkem a Kvikalkou, výtvarné dílny či Mraveniště knih pro rodiče a pedagogy.

Po celou dobu konání festivalu budou mít návštěvníci knihovny možnost prohlédnout si a případně i zakoupit knihy z produkce menších nakladatelů, kteří se věnují dětské literatuře. Nebudou chybět ani výstavy. K vidění bude např. výstava mangy Kočíčí rytíř tchajwanského ilustrátora Jie Jü-tchunga či výstava předního ilustrátora J. Fixla nazvaná „S radostí".

„Liberecká knihovna je od počátků festivalu členem Sdružení pro Veletrhy dětské knihy a významnou měrou přispívá k jeho přípravě a realizaci. V rámci svých aktivit se knihovna systematicky věnuje rozvoji čtenářské gramotnosti, těší nás proto, že můžeme participací na projektu na toto úsilí navázat," doplňuje PhDr. Dana Petrýdesová, ředitelka knihovny.

V Oblastní galerii se uskuteční výtvarné workshopy, v Kině Varšava a Naivním divadle děti zhlédnou scénická čtení. Kavárna Pošta ožije výtvarnými dílnami. Tvořit se bude k festivalové knize Bublinárium, v dílnách se děti potkají i s knižními hrdiny - Pepíkem Střechou či Cílkem a Lídou.

Podrobné informace o programu a konání festivalu naleznou zájemci na webových stránkách festivalu na adrese www.veletrhdetskeknihy.cz nebo na stránkách liberecké knihovny www.kvkli.cz.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 7. až 9. června

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT