Festival Jazz pod Kozákovem naplno startuje koncertem Dana Bárty

30.09.2022 11:38:24 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Festival Jazz pod Kozákovem naplno startuje koncertem Dana Bárty

I letošní podzim je pro vás v Semilech připraven tentokrát již 36. ročník jednoho z nejstarších festivalů jazzové hudby v České republice - Jazz pod Kozákovem. Ten odstartuje symbolicky 1. října 2022 unikátním projektem FABRIKA MUSICA, který vzniká ve spolupráci dvou subjektů - KC Golf Semily a Fabrika 1861.

Koncert návštěvníky zavede do netradičních prostor FABRIKY 1861 v Semilech - Řekách a nabídne jim nevšední zážitek v podobě alternativní muziky i klasického jazzu. Celkový vizuální zážitek industriálního komplexu zajisté umocní též výběr interpretů, který byl sestaven záměrně tak, aby podtrhl unikátnost tohoto objektu.

Hudební skladatel, multi-instrumentalista a hráč na indická tabla Omnion (Tomáš Reindl) posluchačům dokáže, že neexistují bariéry mezi hudebními žánry. Jeho inspirace při tvorbě vychází ze starých evropských a světových tradic. Sám se učil od indických mistrů techniku hraní na tabla a staroindickou rytmiku. Ke své tvorbě využívá především moderní techniku, ale také tradiční nástroje jako jsou klávesy, trom-bone, klarinet, didjeridu, či harmoniku.

Z alternativního světa se posluchači přenesou do prostředí klasické jazzové tvorby v podáni Dana Bárty a Robert Balzar Trio. Dan Bárta hudebník a zpěvák mnoha žánrů se v Semilech představí po boku klasického jazzového uskupení. Společně jsou vysoce oceňováni za své autorské počiny. Například v rámci hudebních cen - Music Awards. Na kontě mají také dvě alba a třetí právě vzniká.

Jazzový um vystřídá v závěru večera párty v balkánském stylu, o kterou se postará kapela Tygroo. Saxofony, klarinet, akordeon, bicí, tuba, rap, zpěv. To všechno zkombinuji čtyři muži. A nekombinují pouze různorodé nástroje, ale také styly. K poslechu tak bude kombinace balkánských rytmů, funku, hiphopu nebo dubstepu. Navíc z celé kapely přímo sálá energie, která posluchače prostě nenechá sedět.

Festival zahájila už výstava Jazz World Photo

Festivalový realizační tým připravil, stejně jako v minulých letech, různorodou škálu koncertů, v rámci nichž zavítají do Semil více, či méně známé osobnosti tuzemské i světové hudební scény. V programu zůstaly divácky oblíbené projekty - Jazz ve městě, Fabrika Musica, Koncert pro školy, Jazz Klub party, Slavnostní večer - neznamená to však, že bude nouze o novinky. Naopak! Pro milovníky nejen jazzové muziky, ale i tance, je připraven zcela nový projekt plánovaný na prosinec letošního roku. Více si zatím necháme pro sebe.

Třicátý šestý Jazz pod Kozákovem započal už 16. září, kdy bude po celém Kulturním centru Golf instalována výstava Jazz World Photo. Pořadatelé této prestižní světové fotografické soutěže nám svá díla zapůjčili již poněkolikáté. Výstava bude ke zhlédnutí každý všední den zcela zdarma až do 28. listopadu.

Jazz ve městě rozjasnil obyvatelům města čtvrteční odpoledne 29. září. Od 16 hodin se kolemjdoucí mohou těšit na koncert kapely The Groves Jazzband u fontány na Riegrově náměstí.

36. Jazz pod Kozákovem 2022:

Pátek 16. 9.
19.00 vernisáž Jazz World Photo
výstava 16.9. - 28.11.

Čtvrtek 29. 9. Jazz ve městě
16:00 The Groves Jazzband

Sobota 1. 10. Fabrika Musica
19.00 Omnion
20.30 Dan Bárta & Robert Balzar trio
22.30 Tygroo

Pátek 11 .11. Koncert pro školy
10.00 Big Band ZUŠ Liberec & taneční obor ZUŠ Semily & Nikola Bartošová

Pátek 11. 11. Club party
19.00 Eniesa
20.30 Liron Meyuhas trio
22.30 What the Funk

Sobota 12. 11. Slavnostní večer
19.00 Ondřej Ruml & Jazz Quintet - „Jdeme na Ježka"
21.00 Martin Kratochvíl Jazz Q
22.30 Šumný jazz
V předsálí na začátku a o přestávkách Miniband ZUŠ Semily

Pátek 2. 12. Swingová tančírna
19.00 Prague Rhytm Kings

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Akce Kulturního centra Golf Semily v září
Druhý ročník Festivalu malých pivovarů pořádají ve FABRICE 1861
Podkrkonošský symfonický orchestr pod hvězdami ve FABRICE 1861
Jaký bude listopadový program semilského jazzového svátku
Fabrika Musica s trumpetistou Laco Deczim
Janek Ledecký zahraje ve Fabrice 1861 v Semilech
FOTO: Kapela Monkey Business probudila Kozákov!
Kultura v Semilech žije: Tentokrát si místní užijí Jazz pod okny
FABRIKA 1861 ožila festivalem Jazz pod Kozákovem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT