Festival Jeden svět v Semilech začíná 30. března

26.03.2023 23:11:41 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Festival Jeden svět v Semilech začíná 30. března

Již 30. března se po pětileté pauze vrací do Semil přehlídka dokumentárních filmů Jeden svět. Divákům nabídne jedenáct projekcí a řadu hostů - režisérku Veroniku Liškovou, novináře Jana Tunu a Ivana Březinu nebo analytika Kryštofa Kruliše. Zahrají kapela Ruiny Blahobytu a Dj Innerscope. Tématem letošního ročníku je Cena bezpečí.

Festival v Semilech začne ve čtvrtek 30. března od 19 hodin filmem Bobi Wine: Prezidentské reggae, jenž uvedou učitelé semilského gymnázia Petr Pýcha a Jan Hortvík jako součást filmového klubu. V ten samý večer proběhne i slavnostní zahájení se zástupci pořádající organizace Člověk v tísni.

V pátek přijedou novináři Jan Tuna a Ivan Brezina. Debata s nimi doplní projekci dokumentu Kuciak: vražda novináře, který popisuje vraždu mladého slovenského žurnalisty a jeho družky. Páteční večer pak zvedne diváky a divačky ze sedaček - v KC Golf nejprve zahrají Ruiny Blahobytu, kapela s nádechem undergroundu, na ni naváže DJ Innerscope, který nachystal set plný progressive house a melodic techno.

Ani víkend nebude na hosty skoupý. V sobotu režisérka Veronika Lišková uvede svou novinku Návštěvníci, vyprávějící o české rodině s malými dětmi žijící na mrazivých Špicberkách. Nedělní večer nabídne film Postpráce, který s publikem rozebere expert na pracovní trh Kryštof Kruliš. Poslední projekcí letošního ročníku bude snímek Farmář a hipster a diskuze s Davidem Pražákem ze společnosti Agrocentrum Jizeran.

Dokumentární přehlídku pořádá organizace Člověk v tísni od roku 1999, do letošního ročníku se zapojí 28 českých měst. Semily budou jediným zástupcem v Libereckém kraji. Kromě projekcí pro veřejnost se mohou zapojit i základní a střední školy, pro které organizátoři každoročně připravují speciální nabídku filmů.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyhlídka v 17. patře krajského úřadu je opět otevřená pro veřejnost
Den dětí s Ponorkou opět v turnovském parku
Krkonoše jsou opět čistější
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT