Festival Jeden svět v Semilech začíná 30. března

26.03.2023 23:11:41 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Festival Jeden svět v Semilech začíná 30. března

Již 30. března se po pětileté pauze vrací do Semil přehlídka dokumentárních filmů Jeden svět. Divákům nabídne jedenáct projekcí a řadu hostů - režisérku Veroniku Liškovou, novináře Jana Tunu a Ivana Březinu nebo analytika Kryštofa Kruliše. Zahrají kapela Ruiny Blahobytu a Dj Innerscope. Tématem letošního ročníku je Cena bezpečí.

Festival v Semilech začne ve čtvrtek 30. března od 19 hodin filmem Bobi Wine: Prezidentské reggae, jenž uvedou učitelé semilského gymnázia Petr Pýcha a Jan Hortvík jako součást filmového klubu. V ten samý večer proběhne i slavnostní zahájení se zástupci pořádající organizace Člověk v tísni.

V pátek přijedou novináři Jan Tuna a Ivan Brezina. Debata s nimi doplní projekci dokumentu Kuciak: vražda novináře, který popisuje vraždu mladého slovenského žurnalisty a jeho družky. Páteční večer pak zvedne diváky a divačky ze sedaček - v KC Golf nejprve zahrají Ruiny Blahobytu, kapela s nádechem undergroundu, na ni naváže DJ Innerscope, který nachystal set plný progressive house a melodic techno.

Ani víkend nebude na hosty skoupý. V sobotu režisérka Veronika Lišková uvede svou novinku Návštěvníci, vyprávějící o české rodině s malými dětmi žijící na mrazivých Špicberkách. Nedělní večer nabídne film Postpráce, který s publikem rozebere expert na pracovní trh Kryštof Kruliš. Poslední projekcí letošního ročníku bude snímek Farmář a hipster a diskuze s Davidem Pražákem ze společnosti Agrocentrum Jizeran.

Dokumentární přehlídku pořádá organizace Člověk v tísni od roku 1999, do letošního ročníku se zapojí 28 českých měst. Semily budou jediným zástupcem v Libereckém kraji. Kromě projekcí pro veřejnost se mohou zapojit i základní a střední školy, pro které organizátoři každoročně připravují speciální nabídku filmů.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům
Jubilejní ročník Fokus Festu se ponese v duchu retro
Akce Zdravě v Turnově probíhala už podruhé
Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle
Podstávkové domy otevřou své dveře. Od Šluknovska až po Frýdlantsko

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
19.05.: Jezdíme okolo - pozůstatky historického silničního značení na Lomnicku
20.05.: Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT