Fichtl MAZEC 24 hodin je tady

22.06.2022 21:31:29 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Český ráj

Fichtl MAZEC 24 hodin je tady

Těsně před začátkem prázdnin odstartuje v Dolním Bousově už po deváté prestižní motoristická akce s názvem Fichtl MAZEC 24 hodin. V pátek 24. června se na start v 16:30 postaví téměř 130 pětičlenných týmů na legendárních strojích Jawa 50 známých především pod názvem fichtl nebo pincek. Čekat na ně bude 24hodinový závod na trati dlouhé 4 kilometry.

Tento typ závodů má poměrně dlouhou historii a každým rokem se stává oblíbenějším. 24hodinovka začínala v roce 2006 v Čisté u Horek, postupně se závod přemístil do areálu ve Štikovské rokli v Nové Pace. Od roku 2014 se tato událost přesunula pod novým pořadatelem do Dolního Bousova. „Když jsme 24hodinovku přebírali, vnímali jsme tento závod jako sranda akci. Ovšem komunita závodníků na strojích Jawa 50 postupně rostla a náš závod se stal vrcholem fichtlařské sezóny s více než stovkou týmů na startu a mezinárodní účastí," uvádí Ladislav Stránský, projektový manažer Fichtl MAZEC 24 hodin.

Každý tým tvoří pět jezdců a jeden mechanik. K dispozici mají jeden stroj, který by měl za ideální konstelace vydržet kroužit 24 hodin s výjimkou střídání jezdců a tankování. Ovšem realita bývá dost často jiná - dlouhé minuty spravování v depu a noční obloha ozářená světlem ze svářeček. Vítězí ten tým, který dokáže zdolat nejvíce kol. Poměrně pravidelně nejlepší týmy atakují porci 800 km, vzdálenost Dolní Bousov a chorvatská Rijeka. Nutno podotknout, že každý tým si může vybrat, zda bude startovat v kategorii originál, kde nejsou povoleny téměř žádné úpravy na motorce, nebo v kategorii speciál, kde šikovnost a nápaditost mechanika může z obyčejného pionýra vykouzlit neuvěřitelně silný stroj.

„Všechny příznivce motorek zveme do Dolního Bousova, garantujeme vám atmosféru, kterou jinde nenajdete. Tohle není jenom závod, tohle je společenská událost," pozval diváky do areálu Rachvala ředitel závodu Pavel Pěnička.

Novinky pro závodníky

Letošní ročník přináší změnu vedení tratě. „Připravili jsme si nové vedení tratě, které by mělo náš závod ještě více zatraktivnit a trať udělat více bezpečnou. Prosíme všechny závodníky, aby si před startem celou trať prošli pěšky, aby je pak nic nepřekvapilo. Dobře se taky seznamte se propozicemi, které najdete na oficiálním webu. Doporučujeme týmům příjezd ve čtvrtek (ten je možný od 15:00 do 23:00), v pátek nás už čekají technické a administrativní přejímky tak ať to máme pěkně na pohodu!," uvedl Ladislav Stránský.

Časový rozpis:

Čtvrtek 23. 6.
• 15:00 - 23:00 příjezd do areálu a akreditace (ve čtvrtek platí zákaz startování motorů a tréninku)

Pátek 24. 6.
• 7:00 - 11:00 příjezd do areálu a akreditace
• 9:30 - 13:00 technická přejímka
• 12:30 - 14:00 administrativní přejímka
• 14:15 oficiální zahájení a rozprava
• 14:30 - 15:30 zaváděcí kolo + oficiální trénink
• 16:15 řazení na start
• 16:30 start závodu

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejtěžší závod Fichtl Mazec 24 hodin se jel v Dolním Bousově
FOTO: Motocross cup pokračoval třetím závodem v Dolním Bousově
24 hodinovka fichtlů v Dolním Bousově přilákala celkem 63 týmů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příjem žádostí o kotlíkové dotace odstartoval v pátek 1. července

V pátek 1. července v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji IV. Žádosti se budou podávat elektronicky prostřednictvím odkazu na krajském dotačním portálu https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí podle data a času doručení. „Poté je třeba do 10 pracovních dní od podání elektronické žádosti doručit její písemnou verzi včetně příloh na adresu krajského úřadu," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Podrobný článek

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Otevřeli nová sportoviště v Horní Branné a Valteřicích
Severočeské muzeum v Liberci vystavuje renesanční církevní oděv
Festival v Berlíně představil Liberecký kraj: sirupy, mošty, kávu i Ještěd
Žitavská úzkokolejka už projela po opraveném mostě přes Mandavu
Kulturní léto v Semilech 2022

Nejčtenější články

01.07.: Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
02.07.: Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil
02.07.: Bozkovská pouť má tradičně i sportovní nádech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT