Fichtl MAZEC 24 hodin je tady

22.06.2022 21:31:29 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Český ráj

Fichtl MAZEC 24 hodin je tady

Těsně před začátkem prázdnin odstartuje v Dolním Bousově už po deváté prestižní motoristická akce s názvem Fichtl MAZEC 24 hodin. V pátek 24. června se na start v 16:30 postaví téměř 130 pětičlenných týmů na legendárních strojích Jawa 50 známých především pod názvem fichtl nebo pincek. Čekat na ně bude 24hodinový závod na trati dlouhé 4 kilometry.

Tento typ závodů má poměrně dlouhou historii a každým rokem se stává oblíbenějším. 24hodinovka začínala v roce 2006 v Čisté u Horek, postupně se závod přemístil do areálu ve Štikovské rokli v Nové Pace. Od roku 2014 se tato událost přesunula pod novým pořadatelem do Dolního Bousova. „Když jsme 24hodinovku přebírali, vnímali jsme tento závod jako sranda akci. Ovšem komunita závodníků na strojích Jawa 50 postupně rostla a náš závod se stal vrcholem fichtlařské sezóny s více než stovkou týmů na startu a mezinárodní účastí," uvádí Ladislav Stránský, projektový manažer Fichtl MAZEC 24 hodin.

Každý tým tvoří pět jezdců a jeden mechanik. K dispozici mají jeden stroj, který by měl za ideální konstelace vydržet kroužit 24 hodin s výjimkou střídání jezdců a tankování. Ovšem realita bývá dost často jiná - dlouhé minuty spravování v depu a noční obloha ozářená světlem ze svářeček. Vítězí ten tým, který dokáže zdolat nejvíce kol. Poměrně pravidelně nejlepší týmy atakují porci 800 km, vzdálenost Dolní Bousov a chorvatská Rijeka. Nutno podotknout, že každý tým si může vybrat, zda bude startovat v kategorii originál, kde nejsou povoleny téměř žádné úpravy na motorce, nebo v kategorii speciál, kde šikovnost a nápaditost mechanika může z obyčejného pionýra vykouzlit neuvěřitelně silný stroj.

„Všechny příznivce motorek zveme do Dolního Bousova, garantujeme vám atmosféru, kterou jinde nenajdete. Tohle není jenom závod, tohle je společenská událost," pozval diváky do areálu Rachvala ředitel závodu Pavel Pěnička.

Novinky pro závodníky

Letošní ročník přináší změnu vedení tratě. „Připravili jsme si nové vedení tratě, které by mělo náš závod ještě více zatraktivnit a trať udělat více bezpečnou. Prosíme všechny závodníky, aby si před startem celou trať prošli pěšky, aby je pak nic nepřekvapilo. Dobře se taky seznamte se propozicemi, které najdete na oficiálním webu. Doporučujeme týmům příjezd ve čtvrtek (ten je možný od 15:00 do 23:00), v pátek nás už čekají technické a administrativní přejímky tak ať to máme pěkně na pohodu!," uvedl Ladislav Stránský.

Časový rozpis:

Čtvrtek 23. 6.
• 15:00 - 23:00 příjezd do areálu a akreditace (ve čtvrtek platí zákaz startování motorů a tréninku)

Pátek 24. 6.
• 7:00 - 11:00 příjezd do areálu a akreditace
• 9:30 - 13:00 technická přejímka
• 12:30 - 14:00 administrativní přejímka
• 14:15 oficiální zahájení a rozprava
• 14:30 - 15:30 zaváděcí kolo + oficiální trénink
• 16:15 řazení na start
• 16:30 start závodu

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejtěžší závod Fichtl Mazec 24 hodin se jel v Dolním Bousově
FOTO: Motocross cup pokračoval třetím závodem v Dolním Bousově
24 hodinovka fichtlů v Dolním Bousově přilákala celkem 63 týmů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na turnovské Pohovce zasedne imitátor Petr Jablonský
Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
Musica Fortuna bude mít Vánoční koncert v turnovském divadle
Vánoční řemeslnické trhy 2022 oživí Turnov 9. a 10. prosince
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu

Nejčtenější články

02.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci
03.12.: V Bozkově budou řádit čerti a krampušáci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT