Fichtl MAZEC 24 hodin je tady

22.06.2022 21:31:29 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Český ráj

Fichtl MAZEC 24 hodin je tady

Těsně před začátkem prázdnin odstartuje v Dolním Bousově už po deváté prestižní motoristická akce s názvem Fichtl MAZEC 24 hodin. V pátek 24. června se na start v 16:30 postaví téměř 130 pětičlenných týmů na legendárních strojích Jawa 50 známých především pod názvem fichtl nebo pincek. Čekat na ně bude 24hodinový závod na trati dlouhé 4 kilometry.

Tento typ závodů má poměrně dlouhou historii a každým rokem se stává oblíbenějším. 24hodinovka začínala v roce 2006 v Čisté u Horek, postupně se závod přemístil do areálu ve Štikovské rokli v Nové Pace. Od roku 2014 se tato událost přesunula pod novým pořadatelem do Dolního Bousova. „Když jsme 24hodinovku přebírali, vnímali jsme tento závod jako sranda akci. Ovšem komunita závodníků na strojích Jawa 50 postupně rostla a náš závod se stal vrcholem fichtlařské sezóny s více než stovkou týmů na startu a mezinárodní účastí," uvádí Ladislav Stránský, projektový manažer Fichtl MAZEC 24 hodin.

Každý tým tvoří pět jezdců a jeden mechanik. K dispozici mají jeden stroj, který by měl za ideální konstelace vydržet kroužit 24 hodin s výjimkou střídání jezdců a tankování. Ovšem realita bývá dost často jiná - dlouhé minuty spravování v depu a noční obloha ozářená světlem ze svářeček. Vítězí ten tým, který dokáže zdolat nejvíce kol. Poměrně pravidelně nejlepší týmy atakují porci 800 km, vzdálenost Dolní Bousov a chorvatská Rijeka. Nutno podotknout, že každý tým si může vybrat, zda bude startovat v kategorii originál, kde nejsou povoleny téměř žádné úpravy na motorce, nebo v kategorii speciál, kde šikovnost a nápaditost mechanika může z obyčejného pionýra vykouzlit neuvěřitelně silný stroj.

„Všechny příznivce motorek zveme do Dolního Bousova, garantujeme vám atmosféru, kterou jinde nenajdete. Tohle není jenom závod, tohle je společenská událost," pozval diváky do areálu Rachvala ředitel závodu Pavel Pěnička.

Novinky pro závodníky

Letošní ročník přináší změnu vedení tratě. „Připravili jsme si nové vedení tratě, které by mělo náš závod ještě více zatraktivnit a trať udělat více bezpečnou. Prosíme všechny závodníky, aby si před startem celou trať prošli pěšky, aby je pak nic nepřekvapilo. Dobře se taky seznamte se propozicemi, které najdete na oficiálním webu. Doporučujeme týmům příjezd ve čtvrtek (ten je možný od 15:00 do 23:00), v pátek nás už čekají technické a administrativní přejímky tak ať to máme pěkně na pohodu!," uvedl Ladislav Stránský.

Časový rozpis:

Čtvrtek 23. 6.
• 15:00 - 23:00 příjezd do areálu a akreditace (ve čtvrtek platí zákaz startování motorů a tréninku)

Pátek 24. 6.
• 7:00 - 11:00 příjezd do areálu a akreditace
• 9:30 - 13:00 technická přejímka
• 12:30 - 14:00 administrativní přejímka
• 14:15 oficiální zahájení a rozprava
• 14:30 - 15:30 zaváděcí kolo + oficiální trénink
• 16:15 řazení na start
• 16:30 start závodu

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejtěžší závod Fichtl Mazec 24 hodin se jel v Dolním Bousově
FOTO: Motocross cup pokračoval třetím závodem v Dolním Bousově
24 hodinovka fichtlů v Dolním Bousově přilákala celkem 63 týmů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Semilech rozsvítí vánoční strom v sobotu 2. prosince
Na záchranu a obnovu památek rozdělí kraj 15 milionů korun
Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
28.11.: Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT