Filmovou tvorbu podpoří Liberecký kraj letos téměř milionem korun

04.06.2024 07:14:58 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Filmovou tvorbu podpoří Liberecký kraj letos téměř milionem korun

Také v letošním roce kraj podpoří filmovou tvorbu, která se připravuje nebo se svým obsahem dotkne území regionu. Za tímto účelem vyčlenil devět set tisíc korun.

„Víme, že pro určitou, a ne zrovna malou skupinu návštěvníků jsou významnými turistickými cíli místa, kde se natáčely různé filmy, seriály či pohádky. Někteří si dokonce vedou evidenci takových míst, která navštívili. Návštěvnost však není hlavní motivací pro naši podporu. V první řadě nám jde o kvalitu tvorby a témata, která jsou pro náš kraj zásadní," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V letošním roce se kraj finančně podílí například na vzniku dokumentárního filmu Kola osudu o životě a díle libereckého rodáka, výtvarníka a umělce Petra Kavana a snímku s pracovním názvem Uraňáci, který mapuje historii uranové těžby a její dopady na krajinu a společnost v České Lípě a blízkém okolí.

Dále na území Libereckého kraje vznikají dva celovečerní filmy, a to dobrodružný rodinný film Tichá pošta podle literární předlohy spisovatele Jiřího Stránského odehrávající se v zasněženém pohraničí na sklonku německé okupace a vztahové drama Mistryně, které je druhým celovečerním dílem režiséra Bohdana Karáska. Podporu získal i vznik inovativního videoartového hudebního klipu New Nature, jehož centrem je unikátní nástroj a produkty z českého skla - Bohemian Cristal Instrument.

Již v předešlých letech kraj podpořil například celovečerní film režiséra Tomáše Hodana Poslední závod, který se odehrává v Krkonoších a představil příběh Bohumila Hanče a Václava Vrbaty nebo film Konec světa režiséra Bohdana Slámy - příběh dědy Igora a vnuka Tondy odehrávající se v Jizerských horách a Podkrkonoší ve složitém období roku 1968.

Filmaři natáčeli na mnoha místech na území kraje, například v Jizerských horách, Kořenově, Pasekách nad Jizerou, Geoparku Ralsko, Stráži pod Ralskem, v Českém ráji a Kryštofově údolí. Na všechny uvedené tituly se diváci mohou těšit ve vysílání, produkcích či premiérách v průběhu příštího roku.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT