Firma BREX nebude pokračovat v rekonstrukci silnice v Rokytnici

05.05.2024 15:55:09 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Firma BREX nebude pokračovat v rekonstrukci silnice v Rokytnici

Rekonstrukce krajské silnice II/294 v Rokytnici nad Jizerou, kterou zahájila firma BREX spol. s r.o. v srpnu loňského roku, nyní nepokračuje. Zhotovitel není schopen plnit podmínky smlouvy. Přerušení prací a další navazující problémy tedy nejsou na vině Libereckého kraje ani města Rokytnice nad Jizerou.

„Stavební činnost už v podzimních měsících loňského roku nebyla příliš vysoká, provázely ji problémy a postup projektu neodpovídal plánu. Po zimní přestávce nebyla situace jiná, a došlo k úplnému zastavení prací. Liberecký kraj ani město Rokytnice nad Jizerou tento stav nezpůsobily," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Krajská správa silnic Libereckého kraje nyní zajistí provizorní zprovoznění silnice a brzy dojde k úplnému obnovení provozu.

Dopravní omezení na hlavní silnici zůstane pouze v křižovatce u pošty, kde v průběhu května začne výstavba kanalizace, vodovodu a plynovodu (od pošty k hasičské zbrojnici). „Tato stavba ale nesouvisí s rekonstrukcí krajské silnice a bude ji provádět jiný zhotovitel," dodal Sviták.

Bezmála dva a půl kilometru dlouhý úsek silnice II/294 v Rokytnici nad Jizerou měl mít zcela nový povrch doplněný o chodníky, autobusové zastávky či opěrné zdi. Liberecký kraj v červenci loňského roku vybral společnost BREX za nabídkovou cenu 210.661.000,22 korun včetně DPH. Investorem mělo být společně s Libereckým krajem i město Rokytnice nad Jizerou.

„Situace nás velice mrzí, projekt se začal připravovat již v roce 2008, kdy vznikla první studie. Úsek je dlouho v havarijním stavu a rekonstrukci opravdu nutně potřebuje. Pevně věřím, že brzy budeme moci projekt znovu obnovit. Řidiči by neměli být rukojmími firmy, která neplní svoje povinnosti," uzavřel Jan Sviták.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zahájili rekonstrukci hlavní silnice v Rokytnici nad Jizerou
Silnice v Rokytnici nad Jizerou se dočká rekonstrukce i nových chodníků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT