Firmou roku v kraji nápojářská firma Kitl a živnostnice Marie Mrňávková

27.09.2022 07:10:23 | Autor: David Pavlát | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Firmou roku v kraji nápojářská firma Kitl a živnostnice Marie Mrňávková

Odbornou porotu v Liberci nejvíce zaujala a titul IBM Firma roku 2022 Libereckého kraje získala společnost Kitl, výrobce a prodejce přírodních nápojů. MONETA Živnostník roku 2022 Libereckého kraje se stala Marie Mrňávková, která tvoří textilní hračky.

„Věnuji se tvorbě textilních hraček s výšivkou, vyrábím autorské kreativní sady pro starší děti k rozvoji šicích dovedností," řekla vítězná živnostnice Marie Mrňávková. Charakteristickým znakem pro celou její tvorbu je výšivka, kterou si navrhuje a osobně vytváří na vyšívacím stroji. Specializuje se na hračky se jménem k příležitosti narození nebo křtu miminka. Taková hračka zůstává dětem na celý život jako milá vzpomínka nejen na jejich narození nebo křest, ale také na jejich dárce. Výšivka dodává hračce nádech luxusu a zároveň drobného uměleckého dílka.

Vyhlášení ankety Firma a Živnostník roku v Libereckém kraji 2022<br />Autor: David Pavlát Vedle hraček navrhuje řadu kreativních sad pro starší děti. V nabídce má také sady pro švadlenky začátečnice, které si netroufnou na složité šití, ale vlastnoruční výsledek je povzbudí k dalšímu šití. Sady jsou dekorovány jejími výšivkami, které hračce dodávají punc profesionality a zároveň nesporné rukodělnosti. Pro dospělé vytváří drobné bytové dekorace s výšivkou a sběratelské panenky, obohacené ruční výšivkou. Cílovou skupinou jsou maminky či babičky malých dětí nebo rodiče v očekávání narození potomka.

„Líbilo se mi to, jak se postavila k vlastní životní situaci, kdy zůstala sama se čtyřmi dětmi a ztratila sluch. Také díky podnikání svojí životní situaci zvládla," ohodnotila vítěze za porotu Iva Cimburková z MONETA Money Bank.

Druhé místo získala Zuzana Capeková, která vyrábí nosící oblečení a oblečení pro maminky s dětmi. Třetí příčku obsadila Tereza Plášilová vyrábějící autorské šperky a provozující makronkárnu.

Vítězná firma Kitl vyrábí sirupy i doplňky stravy

Vítězná společnost Kitl vyrábí a prodává nápoje. Jedná se především o sirupy pro domácí limonády, ale i doplňky stravy a medoviny. Nově vstupuje do segmentu minerálních vod. Kvalitu výrobků určuje jednak kvalita vstupních surovin, tak i na míru vyvinuté receptury. Spokojenost zákazníka je dána nejen jeho dobrou zkušeností s výrobky, ale i veškerým zákaznickým servisem okolo. Myšlenkou bylo vyrábět sirup tak, jak si jej lidé vyrábí doma. „Jsme hrdí, že koncept domácích limonád, který jsme původně vymysleli my, je dnes k dostání prakticky ve všech restauracích v České republice," řekl zakladatel společnosti Jan Vokurka.

Vyhlášení ankety Firma a Živnostník roku v Libereckém kraji 2022<br />Autor: David Pavlát Firma je na trhu od roku 2007, má pětatřicet zaměstnanců na stálý pracovní poměr. V roce 2018 koupila zchátralý areál Vratislavické kyselky, v té době brownfield, který obnovuje a snaží se vrátit kdysi slavnou minerálku zpět na trh. Své produkty dodává širokému spektru zákazníků. Cílem do budoucna je z Vratislavické kyselky udělat jednu z nejlepších minerálních vod v České republice.

„U vítěze si vážím propagace konceptu domácích limonád na trhu, kde často dominují nadnárodní značky. A velice si cením snahy o záchranu tradiční značky Vratislavické kyselky," okomentoval volbu poroty Martin Kadečka, vedoucí prodeje osobních vozů Volkswagen ve společnosti Porsche Česká republika.

Druhé místo získala společnost SINGING ROCK, která se věnuje výrobě vybavení pro sportovní a průmyslové lezení. Bronz bere firma GRAIN věnující se pěstování ovoce a výrobě ovocných moštů a džemů.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která v každém kraji oceňuje živnostníky, kteří dokázali překonat nejrůznější nástrahy podnikání, a přeci to nevzdali, zvítězila a toto ocenění v Liberci získala Marie Mrňávková vyrábějící textilní hračky.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2022 a MONETA Živnostník roku 2022 se uskuteční 8. prosince na pražském Žofíně.

„Aktuálně zažíváme velmi turbulentní období, které na nás klade mimořádné nároky. Týká se to všech oborů činností a všech, malých, středních i velkých podniků a živnostníků. Proto je jejich podpora ještě důležitější než jindy a my jsme velmi rádi za to, že můžeme být partnery soutěže, která pomáhá rozvoji podnikání ve všech koutech republiky. I my se na všech svých projektech snažíme využívat v nejvyšší možné míře spolupráce s místními dodavateli, a podporovat tak střední podnikání a živnostníky v celé České republice," sdělila vedoucí útvaru komunikace a marketingu Skupiny VINCI Construction CS, Iveta Štočková.

IBM Firma roku 2022 Libereckého kraje:
1. Kitl s.r.o. - výroba a prodej přírodních nápojů (Jablonec nad Nisou)
2. SINGING ROCK s.r.o. - výroba vybavení pro sportovní a průmyslové lezení (Poniklá)
3. GRAIN a.s. - pěstování ovoce, výroba ovocných moštů a džemů (Višňová)

MONETA Živnostník roku 2022 Libereckého kraje:
1. Marie Mrňávková - tvorba textilních hraček (Kamenický Šenov)
2. Zuzana Capeková - výroba nosícího oblečení a oblečení pro maminky s dětmi (Stráž nad Nisou)
3. Tereza Plášilová - výroba autorských šperků a pečení makronek (Liberec)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2022 Libereckého kraje:
Marie Mrňávková - tvorba textilních hraček (Kamenický Šenov)

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V soutěži Firma roku 2021 bere stříbro jablonecká společnost EcoGlass
Firmou roku 2021 je výrobce optických skel EcoGlass z Jablonce
Firmou roku sklářská společnost Lasvit. Živnostníkem Kamil Kublák
V Libereckém kraji uspělo kouzlo starého skla a obrábění plastů
Firma roku vyrábí městský mobiliář, vítězný živnostník oživil kolářství
Nejlepší firmou Liberecka je výzkumný ústav, živnostníkem sklář
Podnikání v kraji kralují šperky s českými granáty a historický nábytek
Nejlepší firmou Libereckého kraje 2017 je Singing Rock z Poniklé
Firmou roku je liberecká HOKAMI CZ
Jana Havrdová z Turnova bojuje ve finále soutěže Živnostník roku
Živnostníkem Libereckého kraje 2016 je Jana Havrdová z Turnova
Pekárna a cukrárna Mikula je Firma roku 2015 Libereckého kraje
V soutěži živnostník roku je druhý Jan Hradecký z Libštátu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT