Firmy vyzývají zbylé zákazníky v režimu DPI k přechodu na smlouvy

10.12.2021 08:39:26 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Firmy vyzývají zbylé zákazníky v režimu DPI k přechodu na smlouvy

Téměř dva měsíce poté, co se 900 000 odběratelů náhle ocitlo bez dodavatele energií, již 85 % zákazníků režim dodavatele poslední instance opustilo. Další desítky tisíc však v něm stále zůstávají, mluví se až o bezmála 160 tisících domácností. Firmy aktivně nejrůznějšími způsoby vybízí k přechodu na standardní produkty, část těchto zákazníků se ale stále nedaří kontaktovat.

„Pro zákazníky, kteří se k přechodu na standardní smlouvu chystají právě nyní, připravila Skupina ČEZ přehledný návod přímo na hlavním webu (www.cez.cz). Na stejném místě jsou také informace k současné situaci v energetice, k odpuštění DPH u elektřiny a plynu, či k akci Milostivé léto zaměřené na dlužníky, do níž se zapojil i ČEZ," uvedl Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy.

Většina zákazníků, kteří se od nespolehlivých dodavatelů dostali k ČEZ Prodej v rámci dodávky poslední instance, již přešla na výhodnější standardní smlouvy. Přesto se u ní v režimu DPI stále ještě nacházejí desítky tisíc odběratelů. „Zůstávat v DPI je nevýhodné a my se snažíme zákazníkům přechod na standardní produkty co nejvíce ulehčit. Nejjednodušší je podepsat smlouvu na webu. Trvá to jen několik minut, je to velmi jednoduché a podle našich statistik s tím nemají žádný problém ani starší ročníky. Další možností je návštěva jakéhokoliv zákaznického centra ČEZ nebo poboček našich partnerů. Zákazníci mohou také zavolat na naší telefonní linku 800 111 700, která je určena speciálně pro klienti v DPI," řekl Tomáš Kadlec, generální ředitel ČEZ Prodej.

Tisíce lidí zůstávají stále v režimu poslední instance

U společnosti innogy zůstává v režimu dodavatele poslední instance na 40 tisíc lidí. Z toho 10 tisíc se dodavateli nedaří žádným způsobem kontaktovat. Společnost PRE stále eviduje v režimu dodavatele poslední instance 36 tisíc lidí. Polovina z nich zatím na výzvy nereaguje. E.ON převzal do režimu dodavatele poslední instance 200 tisíc zákazníků, z toho již 80 procent z nich už přešlo na nové tarify. Zbývajících 40 tisíc lidí ale stále vyčkává.

Odběratele, kteří stále zůstávají v režimu DPI, kontaktuje podle jeho dalších slov ČEZ Prodej aktivně nejen poštou, ale také prostřednictvím SMS zpráv, e-mailů, sociálních sítí a webových stránek. Zájemci o standardní smlouvu s ČEZ mohou také využít síť více než 80 zákaznických center a poboček smluvních partnerů jakým je například Česká pošta, již zmiňovanou dedikovanou bezplatnou DPI linku 800 111 700, nebo uzavřít smlouvu kompletně on-line z pohodlí domova na www.cez.cz/cs/dpi.

Na severu Čech, míněno v Ústeckém a Libereckém kraji, lze přitom využít služeb Zákaznických center Skupiny ČEZ v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Chomutově, Liberci a České Lípě. V případě smluvního partnera se jedná o Českou poštu v Jablonci nad Nisou. Další kontaktní místa (smluvní partner) se nacházejí například v Kadani, Litoměřicích, Lounech, Mostě, Roudnici nad Labem, Žatci, Rumburku, Frýdlantu, Semilech a Turnově. Přesnou adresu lze zjistit na https://www.cez.cz/cs/kontakty/kontaktni-mista-cez.

V konečném vyúčtování zaplatíte podle skutečné spotřeby

Lidé měli možnost zaplatit v listopadu jen polovinu vyměřených záloh a v prosinci o 40 procent méně. To ale neznamená, ale že jim doplatky společnosti prominou. Vše budou muset lidé zaplatit v konečném vyúčtování podle skutečné spotřeby.

„ČEZ Prodej myslí i na ty, co se kvůli turbulencím na energetickém trhu ocitli v tíživé finanční situaci. Doporučuje zejména včas komunikovat a domluvit se na řešení. Nabízíme třeba individuální splátkové kalendáře či rozložení nedoplatku do příštích záloh. Rovněž podporuje občanské poradny, které zdarma klientům pomáhají s organizací rodinného rozpočtu a poskytují finanční poradenství," uzavřel Tomáš Kadlec.

Nejdelší dobu, po kterou lidé můžou v režimu dodavatele poslední instance zůstat, je půl roku. Pak se z nich stanou černí odběratelé a dodavatelé je mohou odpojit. Lidé by neměli v režimu dodavatele poslední instance zůstávat dlouho – hlavně kvůli vysokým zálohám na energie, které jsou často až desetitisícové.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kde hledat pomoc při vysokých zálohách dodavatele poslední instance?
Kraj oslovuje organizace, aby se zapojily do akce Milostivé léto
I v Libereckém kraji platí Milostivé léto neboli šance pro dlužníky
Jak mají postupovat klienti končícího Bohemia Energy v našem regionu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.

Slavnostní svěcení a zavěšení zvonů v kostele sv. Václava v Harrachově

V sobotu 14. 5. Svěcení zvonů od 14 hodin v kostele sv. Václava, 15.30 vystoupení Vladimíra Jelena (basbaryton). V neděli 15. 5. následuje slavnostní zavěšení kostelních zvonů: Program slavnosti od 13 hodin pod kostelem sv. Václava, uvidíte Varnsdorfský pěvecký sbor Náhodou, vystoupení harrachovských dětí i ukázku agility a dlaší vystoupení. Přítomní budou Hrabata Harrachova i Jilemský spolek paní a dívek. První zvonění se uskuteční v neděli 15. května v 18 hodin. Přehled dalších akcí o víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městská policie Semily slaví 30 let od svého založení
Liberečtí hasiči obsadili třetí místo na soutěži v Berlíně
Federace Europarc ocenila české národní parky
Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky
V krajské knihovně vystavují vítězné kresby projektu Děti památkám

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT