FKP Turnov sehrál i v oslabení vyrovnaný zápas s vedoucím týmem divize

29.03.2015 16:51:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

FKP Turnov sehrál i v oslabení vyrovnaný zápas s vedoucím týmem divize

Turnovští fotbalisté přijeli do Dobrovice bez jediného hráče ze Slovanu Liberec (i Papoušek je registrován v Turnově), přesto sehráli s favorizovaným soupeřem, který vede tabulku divize C, vyrovnaný zápas. V 72. minutě to bylo 2:2, ale v závěru domácí dvěma góly rozhodli o své výhře.

Dobrovice - FKP Turnov 4:2 (2:0)

V 1. minutě zápasu se v první šanci ocitl Bárta sám před domácím gólmanem, chtěl jej přehodit, ale spolu s ním přehodil i branku. Ve 3. minutě neduržel centrovaný míč brankář Hyka a domácí Volf jej doklepl do sítě - 1:0. Ve 12. minutě už to bylo 2:0, když stejný domácí hráč zužitkoval standardní situaci. Hosté ale nerezignovali a dokázali si vytvořit několik příležitostí ke snížení. Beníškova rána v 19. minutě mířila vedle a Bárta netrefil ideálně centr Beníška. Mezitím Hyka dobře zakročil při bombě domácího Patočky.

Na začátku druhé části vyzkoušel pozornost gólmana Hyka Volf, který vystřihl parádní nůžky. V 53. minutě Papoušek uvolnil Bernáta, ten ale pálil vedle. V 63. minutě Šulc nastřelil tyč, odražený balon se dostal zpět k němu, a byl faulován. Rozhodčí nařídil penaltu, kterou bezpečně proměnil Papoušek a snížil na 2:1. Dvě minuty poté Papoušek uvolnil Finklára, který přesnou střelou k tyči vyrovnal na 2:2. Vedení domácím ovšem vrátil v 72. minutě Osvald, který při závaru před brankou prostřelil vše v cestě. V 79. minutě Hyka vyřešil ošemetnou situaci a hosté se nadechovali k závěrečnému náporu. V 85. minutě ale Synek vystihl přihrávku a čtvrtou brankou rozhodl o domácí výhře.

„Na šance jsme byli, i přes oslabení, vyrovnaným soupeřem, ale individuální chyby rozhodly v závěru o výhře domácích," dodal k utkání vedoucí mužstva FKP Turnov Petr Horáček.

Branky: 3. a 12. Volf, 72. Osvald, 85. Synek - 63. Papoušek z penalty, 65. Finklár. Rozhodčí: Starý, ŽK: 2:1. Diváků: 170. FKP Turnov: Hyka - Kratochvíl, Petřík, Novotný, Beníšek - Finklár (75. Tvrdý), Kunst, Papoušek, Bernát - Bárta, Šulc (82. Šteffan).

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola

Další divizní utkání: Jabloneček prohrál i v Trutnově a stále čeká na první jarní bod

Související články:

Penalta v nastavení vzala Turnovu ve Dvoře alespoň bod

FOTO: O výhře Turnova nad Jablonečkem rozhodl z penalty Papoušek

Turnovští sehráli v Benátkách vyrovnanou partii, ale body nepřivezli

Divizní fotbalisté vstupují do jarní části - kompletní shrnutí

V generálce na divizi Turnov zdolal 3:1 Hrádek - odkazy na další přípravná utkání

Josef Petřík hodnotí podzim fotbalistů FK Pěnčín-Turnov

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT