Florbal Turnov: Bod áčka ze zápasu s Traverzou, hrála i další družstva

08.11.2022 17:00:39 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Bod áčka ze zápasu s Traverzou, hrála i další družstva

Muži vytěžili ze zápasu s Traverzou pouze bod. Béčko porazilo Šluknovsko a těsně prohrálo s Lomnicí. Dorostenecké béčko odehrálo dva vyrovnané zápasy s Florbal Ústí a Litvínovem. Mladší žáci dále stoprocentní, tentokrát porazili FBC Liberec a FBC Panthers Liberec. Starší žákyně si přivezly z Liberce prohru a dvě výhry. Juniorky mají dvě výhry s Českými Budějovicemi a Panterkami.

Národní liga mužů

Traverza Mukařov - TJ Turnov 9:8 p. (4:3, 3:4, 1:1, 1:0)

V zápase proti tradičnímu soupeři Traverze čelili Turnováci až brutální efektivitě domácích. V první třetině hráli většinu času s balonkem, ale bohužel vyrobili několik fatálů při hře s míčkem, a to stálo obdržené branky.

I ve druhé části to bylo obdobné a v jednu chvíli hosté prohrávali už o tři branky. Do zápasu se ovšem vrátili a dokázali vyrovnat. Celkově měli více šancí, ale domácí byli opravdu nekompromisní a krutě trestali každé zaváhání.

Ve třetí třetině už se Turnovští chyb vyvarovali, ovšem z celkově opatrnější hry vyplynulo také to, že už se nedostávali do tolika střeleckých příležitostí. Po využité přesilovce, díky které se dostali tři minuty před koncem poprvé v zápase do vedení, se domácí prosadili při hře v šesti a šlo se do prodloužení. Prodloužení domácí rozhodli po minutě pěknou individuální akcí a tvrdou ranou pod břevno.

Branky a asistence: 11. Reczai (Vacek), 14. Dědek (Matěcha), 16. Janoušek Š. (Matěcha), 29. Novotný (Vacek), 29. Janoušek Š. (Matěcha), 32. Novotný (Reczai), 36. Janoušek Š. (Matěcha), 57. Reczai (Janoušek J.). Sestava Turnova: Horáček (Hladík) - Švitorka, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Janoušek Š. - Šmída J., Hejduk, Reczai, Hanuš, Novotný - Jiránek, Hejduk M., Hanuš, Iltis.

Regionální liga mužů

FBC Šluknovsko Česká Lípa C - TJ Turnov B 6:8
TJ Turnov B - FBC Lomnice 7:8

Chlapi podali dobrý výkon a zaslouženě porazili Šluknovsko. Po krátké pauze následně nastoupili proti Lomnici, která má v kádru několik velice šikovných mladíků, kteří ze záhadných důvodů mrhají talentem v regionální lize. Přestože měl míček většinu času na svých holích soupeř, tak béčko statečně vzdorovalo a těsně před koncem dokonce dokázalo vyrovnat. Přesto nakonec se štěstím zvítězila Lomnice.

2. liga dorostenců

Florbal Ústí B - Florbal T. K. S. B 4:2
Florbal T. K. S. B - SK Bivoj Litvínov 6:6

Dorostenecké béčko sehrálo na domácím turnaji dva vyrovnané zápasy, přičemž v prvním podlehlo ústecké rezervě a ve druhém v závěru ztratilo vítězství s Litvínovem. Kluci tedy vybojovali pouze bod.

Přebor mladších žáků

FBC Liberec - TJ Turnov 6:9
TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 7:1

Mladší žáci pokračují ve své jízdě sezónou a i na turnaji v České Lípě si připsali dvě výhry. Výsledky ani dominance na hřiště sice nebyla tak výrazná, jako v předchozích zápasech, ale výsledky byly zasloužené.

Přebor starších žákyň

FBC Česká Lípa - TJ Turnov 7:3
TJ Turnov - ASK Lovosice 7:1
Florbal Ústí - TJ Turnov 1:12

V neděli starší žákyně vyrazily odehrát další turnaj do České Lípy. Na úvod je čekal domácí tým, ten se ukázal jako nejtěžší a velmi kvalitní soupeř, hlavně dobrým pohybem všech hráček a střelbou. Bohužel byť jsme měli dobré pasáže hry a skvělé kombinace, chyběla nám přesnost střelby při zakončení a na vítězství to nestačilo. Dalšími soupeřkami byl tým Lovosic a Ústí nad Labem. Soupeřky přijely s týmy, které tvořily převážně nové hráčky, v obou případech byla vidět naše herní převaha plynoucí ze zkušeností a holky oba zápasy s přehledem vyhrály. Další turnaj nás čeká za čtrnáct dní v Ústí nad Labem.

1. liga juniorek

SK Meťák České Budějovice - FBC Liberec 3:11
Panthers Praha - FBC Liberec 5:8

Juniorky tentokrát vyrazily v sobotu 5. 11. do Českých Budějovic, kde sehrály zápas s SK Meták České Budějovice. Byl to soupeř, který se v tabulce pohybuje nad námi a tak jsme nevěděli co od tohoto týmu čekat. Již první třetina však ukázala, že zápas nebude tak těžký, jak jsme očekávali a celé utkání, které nakonec skončilo našim vítězstvím 11:3, jsme měli po celou dobu pod kontrolou.

Druhý den jsme nastoupili na relativně slabšího soupeře a to Panthers Praha. I když jsme měli zápas dobře rozehraný, vedli jsme již 7:1 a vypadalo to, že v klidu zápas dovedeme do vítězného konce, museli jsme se v závěru o výsledek trochu bát. Přesto si i z Prahy odvážíme tři body a tak můžeme tento víkend hodnotit za velice úspěšný.

Už nyní bychom chtěli všechny pozvat na další zápas juniorek, a to 20. listopadu od 13 hodin, kdy vyzvou na domácí palubovce v Turnově velice atraktivního soupeře - Tatran Střešovice. Přijďte holky podpořit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Muži porazili Králův Dvůr. V akci i mládežnické týmy
Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně
Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové
Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.

Liberecký kraj má připomínky k návrhu konsolidačního balíčku

Krajští radní na mimořádném jednání schválili čtyři zásadní připomínky k navrhované novele zákona o rozpočtovém určení některých daní. Nesouhlasí například s jeho snížením nebo navrhují podíl kraje na spotřební dani z minerálních olejů. „Chápu, že vláda s návrhem na úspory veřejných financí přijít musela. Stejně jako v každé domácnosti, pro kraj nebo obec platí, že nemohou dlouhodobě utrácet víc, než jaké jsou jejich příjmy. Stejně by se dlouhodobě měl chovat i stát ve vztahu ke svým výdajům. Z každodenní zkušenosti vedení krajských financí však navrhujeme některé změny provést jinak. Jde nám zejména o to, aby byl řešen systém financování krajů. Podíly příjmů jednotlivých regionů dávno neodpovídají dnešní realitě," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Správa KRNAP vaří pivní narozeninový speciál
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
Turnovské koupaliště zahájilo provoz
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června
Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově

Nejčtenější články

03.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
02.06.: Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově
02.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT