Florbal Turnov: Bod áčka ze zápasu s Traverzou, hrála i další družstva

08.11.2022 17:00:39 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Bod áčka ze zápasu s Traverzou, hrála i další družstva

Muži vytěžili ze zápasu s Traverzou pouze bod. Béčko porazilo Šluknovsko a těsně prohrálo s Lomnicí. Dorostenecké béčko odehrálo dva vyrovnané zápasy s Florbal Ústí a Litvínovem. Mladší žáci dále stoprocentní, tentokrát porazili FBC Liberec a FBC Panthers Liberec. Starší žákyně si přivezly z Liberce prohru a dvě výhry. Juniorky mají dvě výhry s Českými Budějovicemi a Panterkami.

Národní liga mužů

Traverza Mukařov - TJ Turnov 9:8 p. (4:3, 3:4, 1:1, 1:0)

V zápase proti tradičnímu soupeři Traverze čelili Turnováci až brutální efektivitě domácích. V první třetině hráli většinu času s balonkem, ale bohužel vyrobili několik fatálů při hře s míčkem, a to stálo obdržené branky.

I ve druhé části to bylo obdobné a v jednu chvíli hosté prohrávali už o tři branky. Do zápasu se ovšem vrátili a dokázali vyrovnat. Celkově měli více šancí, ale domácí byli opravdu nekompromisní a krutě trestali každé zaváhání.

Ve třetí třetině už se Turnovští chyb vyvarovali, ovšem z celkově opatrnější hry vyplynulo také to, že už se nedostávali do tolika střeleckých příležitostí. Po využité přesilovce, díky které se dostali tři minuty před koncem poprvé v zápase do vedení, se domácí prosadili při hře v šesti a šlo se do prodloužení. Prodloužení domácí rozhodli po minutě pěknou individuální akcí a tvrdou ranou pod břevno.

Branky a asistence: 11. Reczai (Vacek), 14. Dědek (Matěcha), 16. Janoušek Š. (Matěcha), 29. Novotný (Vacek), 29. Janoušek Š. (Matěcha), 32. Novotný (Reczai), 36. Janoušek Š. (Matěcha), 57. Reczai (Janoušek J.). Sestava Turnova: Horáček (Hladík) - Švitorka, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Janoušek Š. - Šmída J., Hejduk, Reczai, Hanuš, Novotný - Jiránek, Hejduk M., Hanuš, Iltis.

Regionální liga mužů

FBC Šluknovsko Česká Lípa C - TJ Turnov B 6:8
TJ Turnov B - FBC Lomnice 7:8

Chlapi podali dobrý výkon a zaslouženě porazili Šluknovsko. Po krátké pauze následně nastoupili proti Lomnici, která má v kádru několik velice šikovných mladíků, kteří ze záhadných důvodů mrhají talentem v regionální lize. Přestože měl míček většinu času na svých holích soupeř, tak béčko statečně vzdorovalo a těsně před koncem dokonce dokázalo vyrovnat. Přesto nakonec se štěstím zvítězila Lomnice.

2. liga dorostenců

Florbal Ústí B - Florbal T. K. S. B 4:2
Florbal T. K. S. B - SK Bivoj Litvínov 6:6

Dorostenecké béčko sehrálo na domácím turnaji dva vyrovnané zápasy, přičemž v prvním podlehlo ústecké rezervě a ve druhém v závěru ztratilo vítězství s Litvínovem. Kluci tedy vybojovali pouze bod.

Přebor mladších žáků

FBC Liberec - TJ Turnov 6:9
TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 7:1

Mladší žáci pokračují ve své jízdě sezónou a i na turnaji v České Lípě si připsali dvě výhry. Výsledky ani dominance na hřiště sice nebyla tak výrazná, jako v předchozích zápasech, ale výsledky byly zasloužené.

Přebor starších žákyň

FBC Česká Lípa - TJ Turnov 7:3
TJ Turnov - ASK Lovosice 7:1
Florbal Ústí - TJ Turnov 1:12

V neděli starší žákyně vyrazily odehrát další turnaj do České Lípy. Na úvod je čekal domácí tým, ten se ukázal jako nejtěžší a velmi kvalitní soupeř, hlavně dobrým pohybem všech hráček a střelbou. Bohužel byť jsme měli dobré pasáže hry a skvělé kombinace, chyběla nám přesnost střelby při zakončení a na vítězství to nestačilo. Dalšími soupeřkami byl tým Lovosic a Ústí nad Labem. Soupeřky přijely s týmy, které tvořily převážně nové hráčky, v obou případech byla vidět naše herní převaha plynoucí ze zkušeností a holky oba zápasy s přehledem vyhrály. Další turnaj nás čeká za čtrnáct dní v Ústí nad Labem.

1. liga juniorek

SK Meťák České Budějovice - FBC Liberec 3:11
Panthers Praha - FBC Liberec 5:8

Juniorky tentokrát vyrazily v sobotu 5. 11. do Českých Budějovic, kde sehrály zápas s SK Meták České Budějovice. Byl to soupeř, který se v tabulce pohybuje nad námi a tak jsme nevěděli co od tohoto týmu čekat. Již první třetina však ukázala, že zápas nebude tak těžký, jak jsme očekávali a celé utkání, které nakonec skončilo našim vítězstvím 11:3, jsme měli po celou dobu pod kontrolou.

Druhý den jsme nastoupili na relativně slabšího soupeře a to Panthers Praha. I když jsme měli zápas dobře rozehraný, vedli jsme již 7:1 a vypadalo to, že v klidu zápas dovedeme do vítězného konce, museli jsme se v závěru o výsledek trochu bát. Přesto si i z Prahy odvážíme tři body a tak můžeme tento víkend hodnotit za velice úspěšný.

Už nyní bychom chtěli všechny pozvat na další zápas juniorek, a to 20. listopadu od 13 hodin, kdy vyzvou na domácí palubovce v Turnově velice atraktivního soupeře - Tatran Střešovice. Přijďte holky podpořit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Muži porazili Králův Dvůr. V akci i mládežnické týmy
Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně
Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové
Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT