Florbal Turnov: Bodovali muži i dorostenci, první zapásy hrály juniorky

15.09.2023 22:50:18 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Bodovali muži i dorostenci, první zapásy hrály juniorky

Máme za sebou první herní víkend nové sezony 23/24. V této sezoně slaví Turnov 25 let své existence a do boje již zasáhli muži, dorostenci a juniorky pod hlavičkou FBC Liberec zavítaly do Brna.

Divize C

T.K.S. TJ Turnov - TJ Sokol Dvůr Králové n/L 3:4 pn

Premiérový zápas za sebou mají muži po sestupu z Národní ligy do Divize. I přes dobrý vstup a herní převahu jsme museli dvakrát dotahovat jednobrankové manko a dostat tak zápas alespoň do prodloužení. V tom rozuzlení nepřišlo, a tak se šlo do nájezdové loterie, kde bohužel nebyl žádný z našich střelců úspěšný.

1.liga dorostenců

Olymp Florbal - T.K.S. TJ Turnov 5:2
T.K.S. TJ Turnov - Fbk Orlicko-Třebovsko 5:3

V sobotu 9. 9. 2023 se družina T.K.S., skládající se z turnovsko-koberovsko-semilských hráčů rozjela do daleké České Třebové. Naši borci se nejprve utkali s pražským týmem Olymp Florbal. V první třetině jsme se soupeřem drželi krok a i na střely na branku to skončilo 8:8. Dvě vteřiny před koncem této třetiny jsme rozehráli rychlou akci, kterou uzavřel brankou Drbohlav a my jsme se ujali vedení. V druhé třetině jsme hned v prvních pár vteřinách nesmyslně propadli a doslova jsme soupeři „namazali" míč na hůl a ten pohotově a pohodově srovnal na 1:1. Vzápětí jsme obdrželi druhou branku, a i když jsme si vytvořili gólové šance, byli jsme pomalí v zakončení. Soupeř naopak našich nedohrání brankových příležitostí využil a prosazoval se gólově, jak ve druhé, tak i ve třetí třetině. Na konci třetí třetiny jsme se ještě jednou trefili a zkorigovali konečný stav na 5:2 pro soupeře.

Do druhého, odpoledního utkání proti Orlicko-Třebovsku, jsme vstoupili v pomalém tempu a mysleli jsme si, že se zápas uhraje sám. Na konci první třetiny jsme udělali hrubou chybu při střídání z čehož vyplynul nájezd pro soupeře a klakson první třetiny uzavíral stav 0:1. Druhá třetina byla velkým bojem pro hráče T. K. S. Ten boj byl hlavně v jejich hlavách. Kluci moc chtěli, ale byli hodně zbrklí. I tak se nám povedlo vstřelit branku po krásné teči Nayperka a srovnat na 1:1. Na srovnávací branku soupeř dokázal rychle odpovědět a opět se ujal vedení. Od té doby se kupodivu naši borci zklidnili a začali si zápas užívat. Začali jsme rychleji pracovat s míčkem a hlavně jsme začali hrát jako tým. Když za stavu 5:3 pro turnovské udržel naděje skvělým zákrokem gólman Bezděk, mohli jsme se nakonec radovat z prvních bodů v 1. lize dorostu. Pro Turnov jako oddíl výhra v této lize byla zaznamenána po dlouhých třinácti letech.

Na závěr bych chtěl poznamenat, že jsem jako trenér nadšen, neboť se na prvních třech bodech podíleli všechny tři lajny. Nikoho jsme nemuseli vynechat a to mě možná těší ještě více než výhra. Všem děkujeme a budeme se těšit do Prahy, kde 23. 9. 2023 sehrajeme další dvě utkání, tentokrát s týmem Finance Novák FBK Jičín a s týmem Florbal Jablonec.

1. liga juniorek

GC System Bulldogs Brno - FBC Liberec 7:4
K1 Florbal Židenice GU19 - FBC Liberec 6:3

O tomto víkendu také začala nová sezona pro tým juniorek. Los nás v prvním kole první ligy juniorek poslal do Brna, kde se děvčata nejprve v sobotu utkala s Bulldogs Brno a v neděli pak s K1 Židenice. Pro letošní sezonu se nám kádr dosti obměnil. Ty zkušenější už nastupují do ženské extraligy, a tak jsme museli tým posílit novými tvářemi z Jičína. Mužstvo je oproti ostatním týmům věkově mladší, a proto jsme si i podle toho určili cíle. Celý tým chceme hlavně připravit na play-off a správně děvčatům nastavit hlavy. Bude to velice těžká sezóna, ale přesto věříme, že budeme více než důstojnými soupeři pro ostatní týmy.

Nyní k samotnému hodnocení. První zápas proti Bulldogs, kde hrají hned tři reprezentantky, se nám výsledkově nepovedl, ale přesto jsme jako trenéři byli velice spokojeni s předvedenou hrou. Nejprve jsme po individuálních chybách prohrávali 2:0, ale podařilo se nám v průběhu druhé třetiny skóre otočit na 3:2. Nakonec opět rozhodli individuální chyby, které způsobily, že jsme zápas nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Soupeřky tak zaslouženě vyhrály 7:4. Nicméně holky zápas odmakaly tak jak jsme chtěli a pochvalu za předvedený výkon sklidily i od trenérů Brna. Druhý zápas s K1 Židenice pro nás začal smolně, kdy jsme si dali vlastní branku. Dokázali jsme však opět otočit na 2:1. Bohužel katastrofálním vstupem do druhé třetiny, kdy opět individuální fatální chyby způsobily, že soupeřky šly do vedení 6:2, a tak naše snížení na 6:3 bylo jen malou náplastí.

V obou zápasech se ukázalo, že máme na čem stavět a pokud se vyvarujeme zbytečných chyb, můžeme hrát velice vyrovnané zápasy s kýmkoliv. A že takové zápasy přijdou, to víme a už se na ně těšíme.

Fotografie z utkání: https://cece1.rajce.idnes.cz/

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hodnocení florbalové sezony dívek TJ Turnov
Florbal Turnov: Sezona 2022/2023 definitivně skončila

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
25.11.: Kolem Dubé: mokřady, staré chalupy a svatý Jan z kamene vytesán

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT