Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál

06.12.2022 12:05:46 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál

Turnovští muži neprolomili černou sérii porážek ani proti Hradci Králové. Junioři bohužel znovu dvakrát prohráli. Dorostencům ani tentokrát štěstí nepřálo a stále čekají na první body v 1. lize. Starší žáci třikrát vyhráli a postupují do vyššího koše. Přípravka si užila domácí turnaj. Starší žákyně byly na domácí palubovce znovu dominantní. Juniorkám pokračovala v rámci spolupráce s FBC Liberec sezona dalšími dvěma zápasy.

Národní liga mužů

FBC Hradec Králové - TJ Turnov 7:4 (3:1, 1:1, 3:2)

Muži neprolomili černou sérii porážek ani proti Hradci Králové a o body do tabulky Národní ligy budou bojovat zase v sobotu na domácí palubovce proti Náchodu.

Branky a asistence: 19. Janoušek Š. (Janoušek J.), 25. Novotný (Reczai), 41. Janoušek Š. (Švitorka), 44. Reczai (Vacek). Sestava Turnova: Horáček - Hejduk M., Dědek, Švitorka, Janoušek J., Janoušek Š. - Plíšek, Jiránek, Šmída J., Hejduk E., Iltis - Ptáčník, Maršík, Reczai, Vacek, Novotný - Hanuš.

2. liga juniorů

TJ Turnov - SC Podještědí Český Dub 2:10
FBC Liberec - TJ Turnov 13:4

Junioři bohužel znovu dvakrát prohráli.

1. liga dorostenců

Florbal T. K. S. - Orka Čelákovice 4:5
FBC Kutná Hora - Florbal T. K. S. 10:2

Turnaj hodnotil trenér Tomáš Fabián:

V sobotu jsme si s dorostem udělali výlet vlakem na další dva ligové zápasy. Tentokrát jsme vyrazili do Pardubic, kde jsme se utkali s pro nás už známým týmem, Orkou a s dosud neznámým týmem, Kutnou Horou.

Do prvního zápasu jsme si přenesli skvělou náladu z výletu a soupeře jsme hned zpočátku zaskočili rychlými brankami a nálada na lavičce byla skvělá. Poté jsme se však výsledku hovořícímu v náš prospěch zalekli a snažili jsme si ho bránit. To ale v této lize nelze. Je třeba hrát stále aktivně a to jsme v tu chvíli nedělali a soupeř nás díky tomu rychle dorovnal. Při remízovém stavu jsme se opět vrátili k naší hře, což jsme korunovali brankou. Poté se hra vyrovnala a Orka dorovnala stav na 3:3. I když jsme odpověděli dalším gólem, který nám mohl přinést první body, soupeř nám v tom zabránil a nakonec jsme prohráli, byť opět jen o jediný gól.

I přes prohru jsem měl z předvedené hry našeho týmu radost, neboť opět dokázal náš progres a když srovnám náš první zápas s Orkou (0:10), kdy jsme si, jak se říká, ani neškrtli, tak mohu říct, že se zvedáme, i když to jde velmi pomalu. Dokonce bych po tomto zápase řekl, že jsme byli po herní stránce lepší než náš soupeř.

K druhému zápasu se nebudu radši vyjadřovat. Prostě jsme se někde asi zapomněli, do zápasu šli velmi bázlivý a nepředvedli vůbec nic pěkného, což si s týmem ještě za zavřenými dveřmi vyříkáme a do dalších zápasů s Hradcem Králové a Pardubicemi půjdeme s čistou hlavou.
Moc děkujeme fanouškům za podporu! Vážíme si toho a potřebujeme vás na další utkání ještě víc!

Liga starších žáků

TJ Turnov - FBC Vipers Most 4:0
TJ Turnov - ASK Lovosice 11:0
TJ Turnov - Florbal Jirkov 2:1

Starší žáci zaznamenali tři výhry a konečně se jim podařilo postoupit do vyššího výkonnostního koše.

Liberecká liga přípravek

FBC Liberec - TJ Turnov 6:9
TJ Turnov - FBC Liberec 6:4
FBC Lomnice - TJ Turnov 7:5

Dopoledne druhé adventní neděle jsme odehráli na domácí palubovce další turnaj s týmem přípravky. Hráli jsme proti týmům Liberce a Lomnice nad Popelkou. Úvodní zápas jsme odehráli proti týmu Crazíci FBC Liberec black, zápas měl velmi rychlé tempo a spoustu povedených akcí a byl vyrovnaný. Tým Liberce byl střelecky aktivní, ale spousta střel skončila na brankové konstrukci. I díky tomu jsme úvodní zápas vyhráli.

Druhý zápas jsme hráli opět proti týmu z Liberce, tentokrát Crazíci FBC Liberec white. Zápas měl podobný průběh, spousta akcí a hlavně vysoké tempo. V tomto zápase se již oboum týmům dařilo šance proměňovat, ale podařilo se nám udržet náskok a i tento zápas jsme vyhráli. Poslední zápas jsme odehráli proti týmu z Lomnice nad Popelkou, ve kterém byla více jak polovina holek. Pro nás to byla vítaná změna, jelikož i v našem týmu byla většina holek. Soupeř se ujal vedení, které navýšil, po zlepšení obrany se nám sice podařilo zápas vyrovnat, ale tentokrát to bohužel nestačilo, což vůbec nevadí, protože všichni odehráli své maximum a již se můžeme těšit na další turnaj.

Přebor starších žákyň

TJ Turnov - FBC Liberec 5:1
FBC Česká Lípa - TJ Turnov 1:5
TJ Turnov - Florbal Ústí 19:3

Po dopoledni, kdy v turnovské hale odehrál své zápasy tým přípravky, se na palubovce představil tým starších žákyň. Pro ně to byl poslední zápas v tomto roce. Na úvod nás čekal již tradiční soupeř z Liberce, pokud se to dá ještě tak nazvat, jelikož spolu úzce spolupracujeme a holky se velmi dobře znají. Zápas měl vysoké tempo hned od začátku. Tentokrát si holky nenechaly utéct začátek zápasu, což se nám ne vždy povede a dovedly zápas k vítězství.

Druhý zápas holky odehrály proti České Lípě. Tento zápas bohužel poznamenal nepříjemný faul, kdy došlo ke zranění Elišky Svobodové, které tímto přejeme brzké uzdravení. Zákrok ovlivnil celý zápas, holky to vnímaly a i mezi diváky proběhla výměna názorů na tento zákrok. Nakonec se rozhodovalo na hřišti a tam se nám dařilo.

Poslední zápas jsme odehráli s týmem z Ústí nad Labem. Soupeři se podařil vstup do zápasu a ujal se vedení, které navýšil na rozdíl dvou branek, což pro nás byla v tomto dni nová situace. Holky to nevyvedlo z tempa, brzo se nám podařilo skóre vyrovnat a zápas proměnit v turnovskou střeleckou exhibici (19:3).

1. liga juniorek

ACEMA Sparta Praha - FBC Liberec 3:8
FAT PIPE Florbal Chodov - FBC Liberec 16:4

Zápasy hodnotil trenér Miloš Cidlinský:

V sobotu a v neděli odehrály juniorky zápasy v Praze. V sobotu narazily na tým ACEMA Sparta Praha a v neděli pak na favorita soutěže, Fat Pipe Florbal Chodov, jehož tým se skládá ze samých top hráček a opravdu není rozdíl mezi první a třetí lajnou.

Průběh sobotního zápasu měly děvčata pevně v rukou a přestože jsme neodjeli v nejsilnější sestavě, dokázali jsme zápas směřovat k nastavenému cíli a to byly povinné tři body do tabulky. To se nakonec podařilo a soupeřky jsme porazili 3:8.

V neděli pak přišel zápas, který nás měl prověřit, jak na tom opravdu výkonnostně jsme. Sice jsme dokázali prvních deset minut první třetiny držet se soupeřem krok a stav 1:1 vypadal více než dobře. Poté jsme ale bohužel zbytečnými vyloučeními dostali soupeře do snadného vedení 5:1 a tento stav se proti takto silnému soupeři těžko otáčí. Zvlášť když soupeř má v sezoně průměr 17 branek na zápas. Musím objektivně přiznat, že děvčata z Chodova nás přehrávala ve všech herních činnostech a zaslouženě zvítězila a to 16:4. I přes takto vysokou prohru nemohu děvčatům upřít snahu bojovat až do konce zápasu, ale zkrátka soupeř byl tentokrát nad naše síly. Ale i takové zápasy nás však mohou posunout, pokud se z nich poučíme.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Poslední listopadový víkend se týmům nedařilo
Florbal Turnov: Muži neprolomili černou sérii a padli i s Benešovem
Florbal Turnov: Povedený domácí turnaj starších žáků
Florbal Turnov: Bod áčka ze zápasu s Traverzou, hrála i další družstva
Florbal Turnov: Muži porazili Králův Dvůr. V akci i mládežnické týmy
Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně
Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové
Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března

Nejčtenější články

02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT