Florbal Turnov: Dvě výhry posouvají muže na osmou pozici

16.11.2023 23:11:39 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Dvě výhry posouvají muže na osmou pozici

Florbalisté TJ Turnov si vyšlápli na oba své soupeře a připsali si šest bodů do tabulky. Junioři dvakrát padli v Krupce, starší žáci mají dvě výhry ve druhém koši, hrála i další turnovská florbalová družstva.

Divize C

Doufejme, že se tento, byť příjemný, trend nestane pravidlem. Myslím tím, že k výhře potřebujeme dvouzápasový víkend. Šest bodů je líbivá věc, vyhrajeme ale příští utkání?

T.K.S. TJ Turnov - Orel Rtyně v Podkrkonoší 2:1

Branky a asistence: 34. Jan Novotný (Matěj Hájek), 55. Jakub Janoušek (Jaroslav Šmída).

Páteční zápas 10. kola Divize C byl v duchu několika změn. Turnovský dres po čase oblékl Jan Novotný a domácí tak mohli využít více hráčů. Tím pádem nehráli na dvě lajny, ale na tři útočné řady a dvě obrany. Takže měli i víc sil. Další změnou byla pozměněná sestava. To vše vedlo k tomu, že byl zápas bohatý na osobní souboje, větší napadání a konečně: Výhru. Zápas skončil 2:1, fanoušci defenzivního pojetí sportu museli jásat.

T.K.S. TJ Turnov - Floorball Club Falcon 10:4

Branky a asistence: 4. Matěj Hájek (Jan Novotný), 11. Filip Dědek (Jakub Janoušek), 14. Šimon Janoušek (Jonáš Mellan), 22. Jaroslav Šmída (Filip Dědek), 26. Miloš Beer (vlastní gól), 35. Matěj Hájek (Jan Novotný), 41. Emil Hejduk (Martin Hejduk), 44. Ondřej Šmída (Ondřej Šafář), 56. Emil Hejduk (Jan Novotný), 58. Jan Novotný.

V druhém víkendovém zápase narazili Turnováci na Floorball club FAalcon. Byla to předehrávka 12. kola Divize. Kouč Jiránek to neměl úplně snadné. Mnoho hráčů si řeklo svými výkony o cestování sestavou. Někoho naopak vyřadila nemoc. Nakonec si ale poradil na výbornou a opět pozměněná sestava bodovala za tři. Výhra 10:6 musela být oproti předchozímu kolu divácky atraktivnější. Krom drobného výpadku na konci první třetiny, kdy soupeř vyrovnal, domácí celý zápas vedli. Falconi hráli poměrně aktivně, ale jakoby neúčelně. Turnov naopak těžil dost z brejků, které měly konečně více logiky. Celkově se tedy jednalo o velmi vydařené utkání. V pátek Jičín a tam pár starých známých.

2. liga juniorů

T.K.S. TJ Turnov - FD Teplice 0:12
Florbal Ústí B - T.K.S. TJ Turnov 4:3

Junioři si po vysoké prohře připsali již čtvrtou letošní prohru o gól. Doufejme, že už se klukům příště konečně přestane lepit smůla na paty a podaří se jim zvítězit.

Liga starších žáků

TJ Sokol Koberovy - TJ Turnov 1:5
FBC Liberec - TJ Turnov 6:3
FBC Panthers Liberec Orange - TJ Turnov 3:6

Dvě vítězství a jedna prohra, tak lze jednoduše popsat sobotní zápasy v druhém výkonnostním koši. Kluci odehráli kvalitně všechny zápasy a zaslouženě ukázali, že aktuální forma není náhoda a při troše štěstí, bychom mohli třeba nahlédnout i do koše prvního. Využili jsme celou sestavu A týmu (16 hráčů do pole), takže si zahráli opravdu všichni s hodně kvalitními soupeři. Jediná prohra s FBC Liberec nemusela mrzet, protože favorit musel hrát naplno a donutili jsme ho i k vybrání oddechového času. Ale je nutné stále na sobě pracovat a dále se zlepšovat, protože další turnaj žáky čeká již za 14 dní.

Liga mladších žáků

TJ Sokol Koberovy - TJ Turnov 10:1
TJ Turnov - Crazíci FBC Liberec black 4:3

Mladší žáci absolvovali hned po týdnu druhý turnaj, na kterém se jim na čtvrtý pokus podařilo zvítězit. Celkově sice nebyl obrázek hry úplně pohledný a máme hodně na čem pracovat, jsem ovšem velice rád, že se nám podařilo alespoň jeden zápas vyhrát (takhle brzy jsem to nečekal) a doufám, že to bude pro kluky motivace, aby na sobě dále co nejvíce pracovali.

Liga elévů

TJ Turnov - FBC Panthers Liberec Orange
Crazíci FBC Liberec black - TJ Turnov
TJ Turnov - Florbal Jablonec Black

K dalšímu turnaji elévů jsme vyrazili v sobotu do nedalekého Liberce. Náš tým je složený jako jeden z mála jak z elévů, tak z elévek. Musím říct, že tým funguje dobře jak kluci, tak holky se na vzájem doplňují. Kluci vnáší do týmu sílu a holky chytros. Mají možnost se navzájem od sebe učit. Celkově hodnotím turnaj jako velmi povedený. První dva zápasy s FBC Panthers Liberec Orange a Crazíci FBC Liberec black jsme vyhráli. Bylo vidět jak nasazení, tak krásné kombinace. Jen v posledním zápase jsme v druhé polovině polevili v koncentraci a bohužel to soupeři z Jablonce nad Nisou stačilo, aby zápas rozhodl na svou stranu. Přesto tento zápas za mě byl nejkvalitnější, dal nám z mého pohledu nejvíc, soupeř byl rychlý, měl také spoustu krásných kombinací. Chtěl bych pochválit všechny naše brankáře, jak Vanes s Valčou, tak i Máťu za skvělý výkon. Do příštího turnaje musíme zlepšit hru v obraně, která přeci jen místy nebyla tak, jak bych si představoval.

Liga mladších žákyň

TJ Turnov - Crazinky FBC Liberec 4:5
FBC Česká Lípa blue - TJ Turnov 4:7

Mladší žákyně odehrály v neděli další turnaj v České Lípě. První zápas jsme odehráli proti FBC Liberec. Tento zápas se nám nepovedl. Sice jsme si řekli nějaké dílčí cíle, ale dařilo se nám je plnit zhruba první třetinu. V druhé opadla koncentrace a důraz v osobních soubojích. V třetí třetině jsme udělali pár změn v sestavě a podařilo se nám zvýšit naše tempo, ale na vyrovnání to již nestačilo. Po důrazné domluvě mezi zápasem s Českou Lípou se tým snažil podstatně víc ve všech činnostech. Ještě tam byly stále nějaké chyby a vzhledem k tomu, že Česká Lípa měla tým složený většinou z nových hráček, nám výkon stačil k vítězství. Oproti minulému turnaji je tu určité zlepšení.

Děkuji opět všem rodičům za pomoc s dopravou a povzbuzování při zápase. Za elévy a mladší žákyně Jaroslav Pajkrt

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Muži podlehli Liberci, dorostenci porazili Jablonec
První turnovský schoolmatch a komentář Tomáše Jiránka
Florbal Turnov: Muži odehráli historický zápas před turnovskými školáky
Florbal Turnov: Muži si připsali dvě výhry, v akci také týmy mládeže
Florbal Turnov: Bodovali muži i dorostenci, první zapásy hrály juniorky
Hodnocení florbalové sezony dívek TJ Turnov
Florbal Turnov: Sezona 2022/2023 definitivně skončila

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT