Florbal Turnov: Juniorky na domácí půdě porazily Mladou Boleslav

17.01.2023 19:01:06 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Juniorky na domácí půdě porazily Mladou Boleslav

Muži i tentokrát odešli poraženi, když po boji podlehli Panthers Praha. Dorostencům ani tentokrát nestačil dobrý výkon body. Dorostenecké béčko má prohru a výhru. Starší žákyně opanovaly další turnaj a dále válcují svoji soutěž. Juniorky mají další dvě výhry a v tabulce se drží na sedmé příčce.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Panthers Praha 5:9 (2:5, 2:3, 1:1)

V sobotu 14. ledna se odehrálo první domácí utkání mužů na domácí palubovce v tomto kalendářním roce. Některými výkony to ovšem spíše připomínalo, jako by byl stále pátek třináctého. Áčko podlehlo známému soupeři Panthers Praha. Tento zápas zápas skončil 5:9 a byl ve znamení dobrého přístupu a nasazení, technické nedokonalosti a individuálních chyb hráčů Turnova. Naopak soupeř předváděl dobré napadání a více klidu na svých holích.

První změnu na časomíře, tedy první branku zápasu, vstřelil Žiška z Panthers už ve 3. minutě. Přesná přihrávka do středu hřiště šla přímo na rozeběhlého střelce, který z první zakončil. Druhý gól soupeře vstřelil po výběhu Hrubého z obrany opět Žiška, který z první pálil od pravého mantinelu. V sedmé minutě se přihlásilo ke slovu trio Buriánek-Novotný-Reczai. Po třech přihrávkách splňujících parametry „3P Jana Kováře" po zemi uklízel Dominik Reczai. Třetí gól Panthers vsítili po trestuhodné chybě při bránění standartky v 9. minutě Vavroušek. Naději na vyrovnání nepustil opět Reczai. Po dobrém napadání domácích získal pro Novotného míč Plíšek. Novas pak zachoval kladnou hlavu a našel Reczaie, který se trefil nad nohu. Stav 2:3 trval do 17. minuty. V tomto čase po rychlém presu zakončil Vavroušek. O minutu později, znovu po špatném bránění standartní situace, dovršil hattrick Žiška. První třetina tedy skončila 2:5.

Druhá třetina nabídla celkem pět branek. Ve 29. minutě dovršil hattrick Dominik Reczai. Prosadil se z dorážky ve velkém brankovišti. Upravil tak vývoj zápasu na 3:5. Nicméně následující gól nebyl domácích a po vybojovaném balonu skóroval po křižné přihrávce Jančík. Po tomto obdrženém gólu jsme se dostali k pěkné střele, která však rozezněla pouze tyč. Ve 34. minutě se k odraženému balonu po střele dostal Kölbl, který proletěl celým hřištěm jako raketa a propálil turnovského brankáře. O 12 vteřin později přidal soupeř svou již osmou branku. Vavroušek v podstatě dostal míček od domácích a přidal třetí hattrick tohoto zápasu. Do konce této třetiny padla ještě čtvrtá branka Turnova. Po dobré rotaci v rohu hřiště servíroval Palatínus do brankoviště na Novotného, který s přehledem zakončil. To nám, co se branek týká, nabídla třetina číslo dva.

Závěrečná část zapasu začala oslabením domácích. Soupeř však nevyužil nabídnutou příležitost. Karta se obrátila ve 47. minutě, kdy trest dostali Panthers Praha. Bohužel nabídnuté šance proměněny nebyly. Gólový příspěvek přišel o několik minut později a to od protihráčů. V 52. minutě přidal devátou a zároveň poslední branku pražský Hudec, kdy táhlou střelou takzvaně od modré načapal hráči oslepeného Suchomela. No a pár vteřin později přidal poslední branku zápasu Lukáš Maršík. Emil Hejduk si počíhal na krosovou přihrávku a po narážce se Šmídou našel ve velkém brankovišti skvěle postaveného Maršíka. Ten se do prázdné brány nemýlil a upravil na konečný stav 5:9. V samotném závěru utkání se Turnovští po time-outu uchýlili ke hře v šesti, a tak i zápas dohráli.

„Ve zbytku sezony nám nezbývá nic jiného než zapracovat na eliminování elementárních chyb a podat si trochu ruku se štěstím. Bude to boj každým coulem. Nesmíme se vzdát," komentují současný stav turnovští florbalisté.

Branky a asistence: 7. Reczai (Novotný), 10. Reczai (Novotný), 29. Reczai (Novotný), 35. Novotný (Palatínus), 52. Maršík (Hejduk). Sestava Turnova: Horáček (Suchomel) - Hejduk M., Dědek, Švitorka, Šmída O., Janoušek Š. - Hejduk E., Jiránek, Šmída J., Vacek, Maršík - Plíšek, Buriánek, Reczai, Palatínus, Novotný. 

1. liga dorostenců

Florbal T.K.S. - Sokoli Pardubice 5:8
Olymp Florbal - Florbal T.K.S. 9:0

Turnaj hodnotil trenér Tomáš Fabián:

Do zápasu s Pardubicemi jsme vstupovali s lehkou obavou o výsledek neboť poslední zápasové skóre s tímto soupeřem bylo velmi nelichotivé (18:2 pozn. redakce).

První třetinu jsme určovali herní tempo a zcela po zásluze jsme třetinu vyhráli. V druhé třetině jsme se bohužel přestávali držet předzápasových plánů a soupeř se vrátil do zápasu i přesto, že jsme vyhrávali 4:2. Ve třetí třetině soupeř využil své zkušenosti a chytrosti a my jsme tím vyrovnaný zápas ztratili poměrem 5:8. I přes prohru to byl náš zatím nejlépe odehraných match sezony.

Druhý zápas byl poznamenán tím prvním, neboť kluci se totálně vydali ze svých sil a držet krok s Olympem dokázali pouze první třetinu. Poté to byl kolotoč. Musíme zapracovat na fyzičce, která není zlá, ale na 1. ligu zatím stačí pouze na jeden ligový zápas. I přes nedobrý výkon v druhém zápase jsem na tým hrdý a jsem rád, že jsme zase ukázali progres. Děkujeme fanouškům za povzbuzování.

2. liga dorostenců

1. FBC DDM Děčín 4 - Florbal T.K.S B 12:4
Florbal T.K.S. B - FBC Šluknovsko Česká Lípa B 7:5

I zápasy béčka nám přiblížil trenér Tomáš Fabián:

Zápas s Děčínem jsme od počátku hráli srdnatě, ale soupeř byl na naše poměry techničtější a kvalitnější. Vyhrál tedy zaslouženě a my jsme nepředvedli výkon za který bychom se měli stydět. Velmi nás s trenéry těší, že jsme konečně dokázali proměnit trestné střílení. V tomto zápase jsme dali ze dvou obě.

V dalším utkání s Českou Lípou jsme po celou dobu dominovali a vše už naznačil počátek zápasu, kdy jsme dali hned v prvních vteřinách branku. Zápasové tempo jsme udržovali my, soupeř hrozil pouze z rychlých brejků či výhozů. I když konečné skóre nevypadá, zápas jsme měli pod kontrolou a konečně jsme i kombinovali. Na počet vytvořených brankových situací jsme vstřelili pouze sedm branek, mělo jich ale být alespoň jednou tolik. Některé akce byly krásné, ale bohužel nikoliv gólové. Herní dominanci týmu T. K. S. korunoval hráč Pachomov, kterému se podařilo přejít přes všechny soupeřovy hráče a poupravil konečné skóre na 7:5 pro naše kluky.

Přebor starších žákyň

FBC Česká Lípa - TJ Turnov 1:5
TJ Turnov - ASK Lovosice-LFP 9:1
TJ Turnov - Florbal Ústí 24:4

Tuto neděli jsme vyrazili na turnaj starších žákyň do Lovosic. Vyrazili jsme poměrně v malém počtu, zato s velmi zkušenými hráčkami. Podle toho se odvíjel celý turnaj.

Na úvod nás čekal nejtěžší soupeř, a to z České Lípy. Holky začaly ve vysokém tempu, díky pohybu a přesným nahrávkám jsme se ujaly vedení. Zápas jsme měly pod kontrolou, spoustu střel nám chytila skvěle chytající brankářka České Lípy. I hra v obraně fungovala na výbornou, na naši branku prošlo minimum střel. Druhý zápas jsme hráli proti domácímu týmu Lovosic. Na tradičně tvrdší hru Lovosic jsme se nachystali.

Holky hrály opět skvěle, byly ve stálém pohybu a předváděly krásné florbalové akce. Na obou stranách byla díky tvrdé hře spousta sekání, které rozhodčí nechávaly bez trestů, což vyhovovalo domácímu týmu. Poslední zápas jsme odehráli proti Ústí nad Labem, tento tým se neustále zlepšuje, dělá pokroky a jeho hráčky mají velmi dobrou střelu z větší vzdálenosti. V tomto zápase se projevil rozdíl ve vyhranosti našich holek, které mají již odehráno spoustu zápasů a naše hráčky zcela ovládly zápas, který zakončily vysokým skóre 24:4.

1. liga juniorek

FBC Liberec - Black Angels 4:0
FBC Liberec - Florbalová akademie MB 5:1

Obě utkání nám přiblížil trenér Miloš Cidlinský:

V sobotu od 20 hodin nastoupily juniorky k dalšímu zápasu juniorské ligy, a to proti třetímu celku ligy, Black Angels. Je to soupeř, který dokazuje celou sezonu, že patří k nejlepším v dané kategorii a za mě černý kůň soutěže na zisk titulu mistra ČR. Naše juniorky však navázaly na výkony, které předváděly na mezinárodním turnaji ve Švédsku a když se k tomu přidal i excelentní výkon naší brankářky, nedovolili jsme soupeřkám vstřelit ani jednu branku a zaslouženě zvítězili 4:0.

V neděli pak bylo nutné toto cenné vítězství potvrdit proti nevyzpytatelnému soupeři z Mladé Boleslavi. Ten nás určitě překvapil svou aktivní hrou dopředu a rozhodně nepřijel pouze bránit. Zkrátka chtěl hrát florbal a to se rozhodně cení. Bohužel zápas ztrácel na tempu zbytečnými vyloučeními a místo toho, aby se více hrálo, spíše se diskutovalo a to rozhodně nepřispívalo na tempu a kvalitě hry. Nakonec děvčata zápas zvládla (5:1), přestože emoce byly chvílemi opravdu velké. Při této příležitosti musím poděkovat trenéru soupeřek, který velkou měrou přispěl k tomu, že se zápas dohrál v klidu.

Takže o víkendu získaly juniorky dalších šest bodů do tabulky. Holky ukazují, že vytvořily skvělou partu, která se florbalem baví a zároveň je vidět, jak se za sezonu výkonnostně posunuly.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: První odehrané zápasy v roce 2023
Florbal Turnov: Poslední hrací víkend roku 2022
Florbal Turnov: Další porce zápasů pro množství týmů
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
Florbal Turnov: Poslední listopadový víkend se týmům nedařilo
Florbal Turnov: Muži neprolomili černou sérii a padli i s Benešovem
Florbal Turnov: Povedený domácí turnaj starších žáků
Florbal Turnov: Bod áčka ze zápasu s Traverzou, hrála i další družstva
Florbal Turnov: Muži porazili Králův Dvůr. V akci i mládežnické týmy
Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně
Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové
Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT