Florbal Turnov: Mládež úspěšná, muži balancují nad propastí

14.03.2023 23:33:23 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Mládež úspěšná, muži balancují nad propastí

Muži prohráli pátý zápas a za stavu 2:3 balancují na hraně sestupu. Béčko vytěžilo z turnaje v Liberci pouze bod. Dorostenecké áčko statečně čelilo favoritovi z Mladé Boleslavi, béčko má výhru a prohru. Mladší žáci dominovali na dalším turnaji ve Varnsdorfu. Juniorky se vybičovaly k neskutečným výkonům.

Národní liga mužů

Prague Tigers - TJ Turnov 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Pátý zápas série play-down s týmem Prague Tigers Skončil pro Turnov smolně 2:4. Se soupeřem se utkali opět na Barrandově, již v téměř plné sestavě. O zápase lze mluvit jako o taktickém a vyrovnaném souboji. Až do poslední minuty měli Turnováci naději na dorovnání. Bohužel 30 vteřin před koncem Tigers přidali pojistku a rozhodli definitivně, jak zápas skončí.

Zápas okomentoval kapitán Martin Hejduk:

První třetina byla bezgólová. Šance byly k vidění od obou týmů. Kralovali však brankáři, tyčky a obrany s bloky. Několik slibných příležitostí ze středu hřiště měl k dispozici například Ondřej Šmída. Bohužel pro Turnov se do toho vždy něco vloudilo. Ať už blok, nebo ta tyč. Každopádně v první třetině nebyl produktivní vůbec nikdo a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Druhá třetina začala o něco smutněji. Ve druhé minutě Tigers vstřelili branku. Po technickém faux-pas se k brejku 2 na 1 dostali Manek s Masárem a první jmenovaný pálil do odkryté branky. Ve 25. minutě jsem šli do oslabení. Se soupeřovou přesilovkou jsme si poradili na výbornou a skoré se neměnilo. To se však o chvíli později změnilo, kdy ve 28. minutě dorazil Jakub Manek. Turnovský příspěvek přišel ve 37. minutě, kdy po standartní situaci na středu hřiště nahodil Švitorka. Jeho technická "plachtička" si našla místo nad rukou domácího brankáře. Do konce třetiny bylo k vidění ještě pár našich hezkých brejků na jeden dotyk. Žádná ze sítí se ovšem nerozhýbala a prostřední část skončila 1:2.

Ve třetí třetině jsme dostali k dispozici hned tři přesilové hry. Proměnila se jen jedna z nich a to když v 50. minutě vyrovnal Dominik Reczai. Vyrovnávací trefa nám dodala jistou energii, ale o několik jednotek času později jsme opět o gól prohrávali. V 54. minutě totiž backhandem od mantinelu vsítil Heřmanský. Na tuto situaci jsme pochopitelně zareagovali hrou v šesti hráčích bez brankáře a pokusem o vyrovnání. Bohužel soupeř nic takové nepřipustil a naopak v poslední minutě přidal svůj čtvrtý zásah. Veverka dostal od mantinelu míč na střed hřiště, kde chyběl někdo v turnovském dresu. Suchomel to tak měl velice těžké a na míč nedosáhl.

Branky a asistence: 37. Švitorka (Hejduk M.), 50. Reczai (Matěcha). Sestava Turnova: Suchomel (Horáček) - Jiránek, Dědek, Maršík, Palatínus V., Šmída O., Plíšek, Matěcha, Vacek, Šmída J., Hejduk E., Hejduk M., Švitorka, Novotný, Reczai, Buriánek, Janoušek Š.

Tím pádem je stav série 3:2 pro Tigers a Turnov musí vyhrát příští týden na domácí půdě, aby poslal sérii do posledního sedmého zápasu.

Regionální liga mužů

FBC Panthers Liberec B - TJ Turnov B 5:5
TJ Turnov B - Florbal Jablonec 1:9

Muži vyrazili na turnaj do Liberce ve velice silné sestavě a čelili dvou tradičním soupeřům. První zápas proti Panterům byl vyrovnaný a zaslouženě skončil remízou. Ve druhém zápase chlapům zvlhnul střelecký prach a Jablonci vysoko podlehli.

1. liga dorostenců

Florbal T.K.S. - Předvýběr.cz Florbal MB 1:12

Zápasy hodnotil trenér Tomáš Jiránek:

Po dobrém vstupu do začátku utkání jsme bohužel opět nedokázali udržet soustředěný výkon a soupeře jsme svým nedůrazem v obranné části hry pustili do zápasu. Nebýt odchozené druhé třetiny, možná by skóre zápasu nevypadalo tak jednostranně. Z pozice outsidera jsme v několika fázích zápasu byli konkurenceschopní a snad se na zítřek zvládneme dostatečně připravit. Děkuji soupeři, rozhodčím a především divákům, kteří dokázali hráčům připravit atmosféru hodnou play-off.

Předvýběr.cz Florbal MB - Florbal T.K.S. 9:0

Po dnešním zápase musím kluky navzdory konečnému výsledku pochválit za obrannou část hry. Bylo vidět, že síly postupně ubývají, a proto soupeř trestal každou chybu. Do útoku byl pokyn jasný, dlouhý nakopávaný a trefovat zařízení. Část jedna se nám dařila, ale se zakončením už tak spokojený nejsem.

Děkuji klukům za celou sezónu, T. K. S. nekončí. Poděkovat se sluší také naším fanouškům, kteří s námi letos poprvé nemuseli cestovat na Šluknov a do Prunéřova, ale fandili nám proti nejlepším týmům v ČR.

2. liga dorostenců

FBC Jazzmani Žatec - Florbal T.K.S. B 3:8
Florbal T.K.S. B - TJ Lokomotiva Louny 6:11

Turnaj okomentoval zastupující trenér František Záleský:

Dorostenecké béčko vyrazilo doplněné o několik starších žáků na další turnaj do Liberce. Kluci odehráli dva dobré zápasy a podali dobré výkony.

V prvním zápase byli po celou dobu jasně lepší a pětigólovým rozdílem porazili Žatec, přičemž nutno říci, že gólový rozdíl mohl být ještě mnohem větší. Druhý zápas byl velice vyrovnaný, ale chyby v obraně a špatné blokování střel nás bohužel stálo několik zbytečných gólů, což zapříčinilo konečnou prohru.

Přebor mladších žáků

TJ Turnov - Florbal Jablonec Yellow 21:0
TJ Turnov - Crazíci FBC Liberec black 10:2

Autorem komentáře a krátkého zamyšlení je trenér František Záleský:

Další turnaj starších žáků se odehrál ve Varnsdorfu, kam je z našeho "srdce Českého ráje" velice zájímavá nejkratší cesta přes Polsko a Německo.

V první zápase se hrálo víceméně pouze na jednu branku a skóre se zastavilo na obrovském jednadvacetigólovém rozdílu. Ve druhém zápase naše aktivita znatelně polevila, takže rozdíl nebyl tak velký, i tak jsme ale na hřiště jednoznačně vládli.

V kategorii mladších žáků se letos sešlo velké množství šikovných hráčů a speciálně ročník 2010 se jeví jako velice nadějný. Když se ohlédnu za touto pomalu končící sezónou a jejími výsledky, tak mě zpětně vyhodnoceno velice mrzí, že jsme přihlásili "pouze" přebor a nemůžeme se tedy poměřovat s nejlepšími týmy v rámci košově hrané ligy. Pevně doufám, že kluci neusnou na vavřínech, budou na sobě poctivě pracovat a dále se zlepšovat - pokud ano, tak je možné, že se od tohoto ročníku ještě dočkáme velkých věcí.

1. liga juniorek

FBS Olomouc - FBC Liberec 3:4
FBC Liberec - FBS Olomouc 1:2

Zápasy okomentoval trenér Miloš Cidlinský:

11. 3. začalo play-off 1. ligy juniorek. Naším soupeřem je tým z Olomouce, který jako jediný z celé soutěže nepoznal porážku a po zásluze se stal celkovým vítězem základní části. Hraje se na dvě vítězná utkání a jelikož Olomouc byla v tabulce na prvním místě, měla výhodu domácího prostředí.

Začali jsme tedy v Olomouci a byl to strhující florbal, který byl napínavý až do konce. Naše děvčata předvedla neskutečné nasazení, bojovnost a obětavost. Bez těchto vlastností bychom prakticky neměly šanci na úspěch. Branky začaly padat až ve druhé třetině, kde jsme si udělali dvoubrankový náskok. Bohužel se soupeřkám ve čtvrté minutě třetí třetiny podařilo snížit na rozdíl jedné branky, což vlilo do žil olomouckým děvčatům novou energii. Valil se na nás jeden útok za druhým, ale vše zvládly naše urputně bránící hráčky, za hranicemi sebeobětování a co náhodou prošlo, to pokryla výborně chytající brankářka. Proto se nám podařilo jako prvnímu
týmu v soutěži porazit Olomouc a to 4:3, čímž jsme získali první výhru v sérii, což opravdu nikdo nečekal.

Hned druhý den, tentokrát v Liberci, jsme hráli odvetu. Soupeřkám z Olomouce nezbývalo nic jiného než vyhrát, aby se vyhnuly zklamání z vyřazení, se kterým určitě nepočítaly. Je to totiž tým, který se pasuje na celkového vítěze soutěže. Také proto od začátku bylo jejich nasazení ještě větší než v prvním zápase a výsledkem jejich snažení byl vstřelený první gól. My jsme však dokázali za necelé dvě minuty vyrovnat. Druhá třetina nepřinesla žádnou změnu ve skóre. Bohužel ve třetí třetině dokázaly juniorky z Olomouce v sedmé minutě přidat šťastný druhý gól, na který jsme již nedokázali odpovědět a prohráli tak 1:2.

Série se tak přesouvá opět do Olomouce, kde příští neděli sehrajeme rozhodující třetí utkání. Již dnes však mohu říci, že naše juniorky předvedly, že mají vysokou kvalitu a že dokáží hrát vyrovnané zápasy s kýmkoliv.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Série play-down i po druhém hracím víkendu vyrovnaná
Florbal Turnov: Play-down s Tigers je po úvodních zápasech vyrovnaná
Florbal Turnov: Muži se v play-down utkají s Prague Tigers
Florbal Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj
Florbal Turnov: Zápasově poněkud skromnější víkend
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend
Florbal Turnov: Výsledkově nepodařený víkend
Florbal Turnov: Juniorky na domácí půdě porazily Mladou Boleslav
Florbal Turnov: První odehrané zápasy v roce 2023
Florbal Turnov: Poslední hrací víkend roku 2022
Florbal Turnov: Další porce zápasů pro množství týmů
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
Florbal Turnov: Poslední listopadový víkend se týmům nedařilo
Florbal Turnov: Muži neprolomili černou sérii a padli i s Benešovem
Florbal Turnov: Povedený domácí turnaj starších žáků
Florbal Turnov: Bod áčka ze zápasu s Traverzou, hrála i další družstva
Florbal Turnov: Muži porazili Králův Dvůr. V akci i mládežnické týmy
Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně
Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové
Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března

Nejčtenější články

02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT